Żabka

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Żabka Polska jest właścicielem największej sieci sklepów convenience w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu 25 lat działalności sieć zdobyła pozycję lidera tego segmentu sprzedaży i obecnie posiada ponad 10 000 sklepów w całej Polsce. 

Funkcjonowanie placówek oparte jest o model franczyzowy, bazujący na współpracy sieci (franczyzodawcy) z indywidualnymi przedsiębiorcami (franczyzobiorcami). Nowoczesny system bazuje na idei franczyzocentryczności, tj. koncentracji sieci na potrzebach franczyzobiorców i tworzeniu rozwiązań ułatwiających im prowadzenie sklepów. Od samego początku Żabka oferuje współpracującym z nią przedsiębiorcom szerokie wsparcie szkoleniowe, marketingowe i logistyczne. Franczyzobiorcy korzystają z zalet dużej organizacji, w tym jej siły zakupowej, atrakcyjnego asortymentu produktowo-usługowego, logistyki czy marketingu. 

Franczyza Żabka - dla kogo?

Aktualnie swoje biznesy prowadzi z Żabką ponad 8600 franczyzobiorców, którzy są aktywnie wspierani przez sieć w rozwoju zawodowym i osobistym. Oferta franczyzowa sieci skierowana jest do osób o różnym doświadczeniu zawodowym, wykształceniu czy pochodzeniu. Sklepy prowadzą osoby zarówno z, jak i bez wcześniejszego doświadczenia w handlu czy własnej działalności gospodarczej. W gronie przedsiębiorców współpracujących z Żabką jest także ponad 300 obcokrajowców.

Osoby, które chciałaby otworzyć swój biznes pod szyldem sieci powinny charakteryzować się przede wszystkim przedsiębiorczą postawą, dużą motywacją, pracowitością, umiejętnością nawiązania relacji z klientami i pracownikami, a także chęcią rozwoju. 

Sklepy franczyzowe Żabka prowadzone są przez franczyzobiorców na zasadach własnej działalności gospodarczej, w oparciu o podpisaną umowę współpracy z firmą Żabka Polska. Jako pełnoprawni przedsiębiorcy działają na własny zysk, samodzielnie zatrudniają pracowników, regulują zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe, a także prowadzą niezależną księgowość. W przeciwieństwie do sklepów działających poza systemem franczyzowym, franczyzobiorcy Żabki otrzymują szerokie wsparcie od sieci ułatwiające im prowadzenie biznesu, w tym m.in. w pełni wyposażony i zatowarowany sklep (m.in.: meble, sprzęt AGD, systemy informatyczne, towar), szereg nieodpłatnych szkoleń, narzędzia technologiczne, wsparcie IT czy serwisowe. Objęci są również unikatowym ubezpieczeniem „Polisa na biznes”, które na zasadach określonych z zakładem ubezpieczeń chroni ich od różnych nieprzewidzianych sytuacji mogących pojawić się podczas prowadzenia własnego biznesu i  zapewnia stabilność finansową w momencie zakończenia współpracy. Korzystają również z narzędzi (m.in. aplikacja Cyberstore i portal Managera) pozwalających im na kontrolę przepływów finansowych, prowadzenia sprzedaży i gospodarki magazynowej, a nawet pozwalające na estymację przyszłych zobowiązań podatkowych. Franczyza z Żabką charakteryzuje się również jednym z najniższych na rynku handlu wkładów własnych wynoszącym ok. 5 tys. zł.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

Ponad 10 000 sklepów sieci w całej Polsce

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

 

Dlaczego warto wybrać franczyzę w naszej sieci. Osoby otwierające swój biznes z Żabką zyskują:

 • na mocy umowy franczyzobiorca otrzymuje w pełni wyposażony i umeblowany sklep, który jest również w pełni zatowarowany, a jego wartość sięga kilkuset tysięcy złotych. Towary handlowe, które otrzymuje przedsiębiorca, zgodnie z przyjętym modelem współpracy, mają odroczony termin płatności;
 • bezpłatne szkolenia przez cały okres współpracy (w tym 3-tygodniowe szkolenia wprowadzające, dostęp do Platformy edukacyjnej, programu Akademia Przedsiębiorczości);
 • “Polisa na biznes” - zbiorowe ubezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo finansowe współpracujących z siecią franczyzobiorców;
 • rozwój finansowy – w 2023 r. ponad 81% franczyzobiorców osiągnęło 25 tys. zł lub więcej przychodu miesięcznie;
 • nowoczesne narzędzia technologiczne, ułatwiające prowadzenie sklepów, takie jak aplikacja Cyberstore, pakiet Optiplan, tablet czy kolektor danych;
 • bezpośrednie dostawy towaru ‘pod drzwi’;
 • opieka lokalnego przedstawiciela sieci – Partnera ds. sprzedaży;
 • ogólnopolskie i lokalne kampanie marketingowe;
 • wsparcie serwisowe czy IT;
 • ​samochód w ramach programu ‘Auto na start’ czy pakiet relokacyjny w niewielkich miejscowościach;
 • dodatkowe benefity w tym ubezpieczenie LuxMed, karta Mikroflota Orlen czy Multisport
 • marka rozpoznawalna przez 93 proc. Konsumentów.

Franczyzę Żabka charakteryzuje niewielki wkład własny - otwierając swój biznes pod szyldem sieci potrzebna jest inwestycja wynoszące jedynie ok. 5 tys. zł (kwota wydatkowane jest na kasę fiskalną czy koncesję).


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Koszty leżące po stronie Żabki:

 • koszt adaptacji lokalu,
 • bieżące remonty i serwis urządzeń,
 • kompleksowe wyposażenie sklepu,
 • darmowe dostawy towaru pod drzwi,
 • koszt najmu lokalu na rzecz właściciela.

Koszty pokrywane przez przedsiębiorcę:

 • ok. 5 tys. wkładu własnego (zakup kasy fiskalnej, koncesji),
 • koszt zatrudnienia pracowników,
 • ZUS,
 • opłata licencyjna.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Od kandydata na franczyzobiorcę wymagane jest:

 • przedsiębiorcze podejście,
 • gotowość do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
 • umiejętności kierowania zespołem,
 • pozytywne nastawienie do klienta,
 • zaangażowanie i motywacja do pracy,
 • podstawowa znajomość obsługi komputera (m.in. Pakiet Office),
 • wkład własny wynoszący ok. 5 tys. zł - przeznaczany na zakup koncesji (refundowanej po 3 miesiącach współpracy), kasy fiskalnej czy produktów regionalnych.

Niezbędne jest także pomyślne przejście procesu rekrutacji i szkoleń.

5 kroków do biznesu z Żabką

 • wypełnienie formularza online – poprzez stronę internetową (www.zabka.pl/franczyza). Kontakt ze strony przedstawiciela sieci w celu przedstawienia sieci i ogólnych zasad współpracy,
 • przedstawienie/zaprezentowanie oferty - bliższa weryfikacja kandydata pod kątem możliwości nawiązania współpracy i poprowadzenia własnego sklepu pod jej szyldem. Odpowiedzi na pytania kandydata.
 • szczegółowe omówienie zasad współpracy - podczas spotkania z managerem ds. sprzedaży.
 • szkolenia i dokumenty - przejście niezbędnych szkoleń praktycznych i teoretycznych w sklepie trenerskim, zakończone egzaminem. Podpisanie wszystkich koniecznych dokumentów, w tym umowy franczyzowej (kandydat otrzymuje ją na co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem współpracy).
 • rozpoczęcie działalności - po przygotowaniu sklepu, w tym jego zatowarowaniu. Przekazanie kluczy.

Chcesz posłuchać co mówią franczyzobiorcy o współpracy z siecią? Posłuchaj 25 wywiadów z przedsiębiorcami, które prowadzi Jarosław Kuźniar. To inspirujące i ciekawe rozmowy z osobami, które dzielą się swoimi sukcesami, mówią, co jest ważne w prowadzeniu własnej działalności i zdradzają swój przepis na osiągnięcie sukcesu pod szyldem Żabki (www.zabka.pl/podcasty)

Dowiedz się więcej: www.zabka.pl/franczyza

 


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Żabka Polska Sp. z o.o.

ul. Matyi 8, 61-586 Poznań

800 207 208

franczyza@zabka.pl

zabka.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Żabka.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Żabka Polska Sp. z o.o. (ul. Matyi 8, 61-586 Poznań). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Żabka oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie zabka.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.