Żabka

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Nowy format Żabki

W 2016 roku Żabka Polska rozpoczęła wdrażanie nowoczesnego systemu franczyzowego, który łączy przedsiębiorczość franczyzobiorców z zaletami dużej organizacji, tj. siłą zakupową, spójnym asortymentem, logistyką i komunikacją. Nowoczesny system franczyzowy Żabki zapewnia franczyzobiorcom jeszcze większą pewność i szansę rozwoju biznesu.

Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i twojej przedsiębiorczości

Oferta franczyzowa Żabka Polska skierowana jest zarówno do osób posiadających doświadczenie w handlu, jak i nowych przedsiębiorców na rynku. Franczyzobiorcy otrzymują od firmy w pełni wyposażony i zatowarowany sklep, gotowe rozwiązania marketingowe, czyli m.in. ogólnopolskie kampanie reklamowe w telewizji i promocje przyciągające klientów, a także regularne dostawy bezpośrednio do sklepu. Przez cały czas prowadzenia sklepu otrzymują wsparcie technologiczne i merytoryczne, aby odnieść wspólny sukces. Franczyza sieci sklepów Żabka to sprawdzony przepis na biznes powielany z powodzeniem przez kolejnych franczyzobiorców.

System franczyzowy jest modelem, który buduje i wspiera przedsiębiorczość. Sklepy sieci Żabka prowadzone są przez franczyzobiorców na zasadach własnej działalności gospodarczej, w oparciu o podpisaną umowę współpracy z firmą Żabka Polska.

Zobacz, dlaczego warto wybrać franczyzę w naszej sieci:

 • wyposażony i zaopatrzony sklep w wynajętej przez sieć lokalizacji,
 • niewielki wkład własny – wystarczy ok. 5 tys. zł,
 • rozpoznawalny przez 93 proc. konsumentów brand,
 • przejrzysty system rozliczeń bazujący na trzech filarach: bezpieczeństwie, motywacji oraz partnerstwie. Miesięczny przychód powinien wystarczyć na pokrycie estymowanych kosztów prowadzenia działalności przez franczyzobiorcę w tym realizację zobowiązań podatkowych i ZUS. Franczyzobiorca ma możliwość generowania dodatkowego przychodu poprzez intensyfikację sprzedaży oraz utrzymywanie wysokiej jakości obsługi sklepu i klientów. Po trzech latach współpracy otrzymuje ponadto premię lojalnościową. Pomiędzy styczniem a majem 2023 r. ponad 77 proc. franczyzobiorców prowadzących swoje sklepy pod szyldem Żabki osiągnęło miesięczny przychód w wysokości co najmniej 24 tys. zł.
 • Polisa na biznes - zbiorowe ubezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo finansowe współpracujących z siecią franczyzobiorców przygotowane wspólnie z TUW PZUW,
 • sieciowe reklamy i inne materiały marketingowe wspierające sprzedaż,
 • bezpłatne szkolenia przez cały okres współpracy,
 • opieka partnera biznesowego,
 • nowoczesne narzędzia technologiczne ułatwiające prowadzenie sklepów takie jak aplikacja Cyberstore,
 • wsparcie serwisowe, IT i marketingowe,
 • benefity w tym ubezpieczenie LuxMed, karta Mikroflota Orlen i Multisport.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

Ponad 8000 w całej Polsce

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Wystarczy 5 kroków do własnego biznesu (jak wygląda proces rekrutacyjny)

 1. Spotkanie informacyjne
  • przedstawienie zasad współpracy oraz założeń, celów i misji sieci
  • zweryfikowanie kompetencji kandydata przez Partnera ds. Rozwoju Franczyzy
  • poznanie kandydata
  • sprawdzenie możliwości nawiązania współpracy
 2. Spotkanie z Managerem ds. Sprzedaży
  • odpowiedzi na pytania kandydata
  • określenie preferencji kandydata względem lokalizacji sklepu.
 3. Nawiązanie współpracy
  • wybór sklepu
  • szkolenie praktyczne w sklepie szkoleniowym, mające na celu wdrożenie we wszystkie zagadnienia poznane na szkoleniu wstępnym i centralnym szkolenie centralne, zakończone egzaminami,
  • przygotowanie dokumentów
  • podpisanie umowy współpracy
 4. Przygotowanie do otwarcia sklepu
  • zawiadomienie o wejściu umowy w życie
  • otrzymanie kluczy od sklepu 
 5.  Otwarcie sklepu i prowadzenie go na zasadach franczyzy

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Sieć odpowiada za najem i wyposażenie placówek, a także ich obsługę logistyczną. 

Przedsiębiorcy współpracujący z Żabką są dodatkowo zabezpieczeni przed obecną, trudną sytuacją na rynku energii i gazu, ponosząc stałą, zryczałtowaną opłatę za media - pozwala to ograniczyć ryzyko wzrostu kosztów działalność i pewniej planować przyszłość swojego biznesu.

Kluczowe opłaty po stronie Franczyzobiorcy: 

Z osiągniętego przychodu franczyzobiorca zobligowany jest do pokrycia kosztów prowadzenia działalności, w szczególności kosztów zatrudnienia pracowników, ZUS, podatków czy prowizji za płatności realizowane kartą.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Od kandydatów na franczyzobiorców oczekujemy:

 • gotowości do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, przedsiębiorczość,
 • umiejętności kierowania zespołem,
 • pozytywnego nastawienia do klienta,
 • zaangażowania, optymizmu i motywacji do działania,
 • dobrej znajomości obsługi komputera (m.in. Pakiet Office).

Z siecią współpracuje już ponad 7300 franczyzobiorców.

Dowiedz się więcej:
www.zabka.pl/franczyza


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

Żabka Polska Sp. z o.o.

ul. Matyi 8, 61-586 Poznań

800 207 208

franczyza@zabka.pl

zabka.pl

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Żabka.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma Żabka Polska Sp. z o.o. (ul. Matyi 8, 61-586 Poznań). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Żabka oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie zabka.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.