Poniedziałek
19.04.2004
19 kwietnia 2004r. z czytelnikami portalu rozmawiał Wojciech Kalinowski.
 

Zbyszek: Jakie trzeba spełnić warunki, żeby otworzyć punkt FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Szukamy partnerów, którzy posiadają pewne doświadczenie w handlu, w prowadzeniu własnego biznesu. Oczekujemy kapitału pozwalającego na sfinansowanie kosztów otwarcia punktu. Szybsze rozpoczęcie działalności bardzo ułatwi posiadanie lokalu w dobrym punkcie oraz zarejestrowana działalność gospodarcza.

spinka: Czy firma pomoże mi znaleźć lokal i wynegocjować korzystne ceny najmu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Wszędzie tam gdzie jest to możliwe samodzielnie szukamy lokalizacji, prowadzimy negocjacje z developerami dotyczące wynajmu. Jednakże nie dysponujemy możliwościami udostępnienia lokali w każdym mieście. Dlatego oczekujemy aktywności także ze strony partnerów.

Zbyszek: Jakiej pomocy może od Was oczekiwać franchisobiorca?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Franczyzobiorom oferujemy szkolenia z całego zakresu funkcjonowania punktu Fotostop. Pierwsze szkolenia, trwające kilka dni i prowadzone u franczyzobiorcy odbywają się jeszcze przed otwarciem punktu. Finansujemy wykonanie projektu aranżacji wnętrz, koszty reklamy ponadregionalnej. Dodatkowo refundujemy partnerowi część nakładów poniesionych na reklamę lokalną, oferujemy atrakcyjne warunki kredytowe przy zakupie towarów oraz stałą, bieżącą pomoc przy prowadzeniu punktu Fotostop. Fotostop jest wspólnym przedsięwizięciem naszej firmy i franczyzobiorcy. Jeżeli franczyzobiorca odniesie sukces to będzie to również i nasz sukces.

ciekawska: Kto jest największą konkurencją Fotostop w Polsce?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferta Fotostopu łącząca fotografię cyfrową, telekomunikację i usługi jest unikatowa na rynku polskim. Dlatego nie ma bezpośredniej konkurencji w pełnym zakresie oferty sieci Fotostop. Oczywiście firmy prowadzące sprzedaż aparatów fotograficznych oraz oferujące usługi wykonywania odbitek, zdjęć paszportowych itp. są postrzegane przez nas jako konkurenci. Niemniej jednak podstawy, na jakich zbudowana jest idea Fotostop sprawiają, że mimo szacunku dla konkurencji nie boimy się jej.

mirek: Jaki jest koszt odbitki w tym LABie?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Koszt materiałów zużytych do wykonania odbitki w Samoobsługowym miniLabie Cyfrowym waha się od 30 do 40 groszy. Z drugiej strony Samoobsługowy miniLab Cyfrowy oferuje klientowi szybkość realizacji zamówienia i pełną dyskrecję - cechy niespotykane gdzie indziej.

bleee: W jaki sposób Fotostop pomaga w finalizowaniu inwestycji? Dokładacie się fifty fifty czy kredyt?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki finansowania zakupu urządzeń (miniLaby). Poza tym kredytujemy zakup towarów. Finansujemy również koszty reklamy, projektów adaptacji wnętrz, szkolenia itd.

bleee: Czy potencjalny franczyzobiorca może obawiać się ekspansji punktów własnych FOTOSTOP?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Nie.

stopy: Czy Wasz biorca może prowdzić więcej niż jeden punkt Fotostopu?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Tak.

miki: Czy przy tak szybkim rozwoju technologii inwestycja w "komórki i cyfrówki" jest bezpieczna? A jeśli za pół roku powstanie jeszcze jakaś nowsza wersja telefonu lub aparatu? I jeśli wymyśli to inna firma niż Olympus, to co wtedy?
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Rewolucje technologiczne nie dokonują się z roku na rok. Olympus był tą firmą, która najlepiej wkroczyła w świat fotografii cyfrowej. Sieć Fotostopu jest siecią elastyczną, na bieżąco dostosowującą się do sytuacji rynkowej. Nie obawiamy się w związku z tym gwałtownych zmian.

Seba: Czy zamierzacie w przyszłości w swoich punktach organizować promocje polegające na sprzedaży np. aparatów cyfrowych po 10 zł i włączyć się do walki o klienta, która toczy się między Media Markt, RTV AGD i MegaAvansem. Jeżeli tak, to gdzie i kiedy, ustawię się pierwszy w kolejce, macie dobry sprzęt :)
Wojciech Kalinowski, FOTOSTOP: Przyszłość przed nami, jest to tylko kwestia zrobienia dobrej kalkulacji.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->


PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Jaka reklama się opłaca?

Teraz wszyscy stawiają na reklamę internetową, profil na FB/Instagramie, a moim zdaniem ważna jest też reklama lokalna, jakaś reklama w gazecie, ulotki czy baner. Moja...

82 wypowiedzi
ostatnia 01.10.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

5 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Pozycjonowanie

A czy nie lepiej zaangażować się po prostu w promowanie firmy w social mediach?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Racja na początku warto uzyskać pewną wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności, otwarcia jej. Między innymi taką wiedzę uzyskałam dzięki tym ekspertom z...

30 wypowiedzi
ostatnia 31.08.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Własna firma to mega wyzwanie i odpowiedzialność. Ja bym nie ryzykowała i nie strzelała w ciemno w razie wątpliwości tylko pierw, trzeba się wszystkiego dowiedzieć. ...

30 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018