Forum: już tylko elixir i mieszko 1475

46adams 12.11.2005 *.bid166.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Prowadziłem kiedyśc punk kasowy pod szyldem grosika szkoda na ten temat się wypowiadać jeśli ktośc chce prowadzić punk kasowy najlepiej bez centrali na własną rekę kika banków oferuje bezpłatne konta firmowe i przelewy gdyz wspólpracując z sieciami predzej czy póżniej wylądujecie na policji jako przestępca co i mnie spotkało a przyszłośc punktów kasowych widzę w czarnych barwach

ali 12.11.2005 *.80.51.233.85

46adams-jakie banki masz na myśli?
ali09@interia.pl

46adams 12.11.2005 *.bie115.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
napisz mi na gg to ci odpowiem 4090271

Yahagi 13.11.2005 *.biu108.neoplus.adsl.tpnet.pl

>> Nikt w prasie nie pisze o pojedynczym punkcie, który zwinął kasę klientów tylko o sieciach i o tym pamiętaj.
Magik

A poszukaj na sieci takich przykładów, gdzie samodzielny punkt zwinął kasę ludzi....(?)(takie na 100% samodzielne). A może ze słyszenia choć jeden znasz ? Że ktoś się zwinął - to i owszem... ale żeby kase zagarnął - to nie słyszałem ...
Z prostej przyczyny: Nikt, kto prowadzi samodzielnie punkt, nie będzie malwersował kasy... zazwyczaj jest to biznes prowadzony na lokalnym rynku, wśród sąsiadów, a w okienku siedzi właściciel przedsięwzięcia....

Przysłowie mówi - jeśli kraść - to miliony. Centrale tak właśnie robią. Drobnym się to nie opłaca.

j.m. 13.11.2005 *.227-177.81-161.gts.tkb.net.pl

nie pisze, bo to zadna sensacja tylko normalne, pospolite zjawisko. Pojedyncze punkty tzw single alias firmy krzaki NIE SA DARZONE ZAUFANIEM. Upadaja kazdego dnia, dotyczy to rowniez punktow zorganizowanych w sieciach -ale o tym sie nie pisze BO TO ZADNA SKALA! W czerwcu w Skierniewicach gosc prowadzacy 2 punkty zwinal sie z kasa klientow, w Warszawie na Ursynowie to samo w sierpniu, agencje PKO tez maja ten klopot. Tylko, ze PKO i tzw sieci kontroluja dzialalnosc swoich agentow. Nawet Grosik dopilnowal, zeby jego agenci mieli ubezpieczenie OC, dzieki czemu Warta wyplaca kase.

Magik 13.11.2005 *.bnp157.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Wita,
Dodam tylko, że i ACCADIA nie zna dnia ani godziny, to tylko biznes i ludzie, którzy go prowadzą.
Magik

jasiek 14.11.2005 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Magik - z ta roznica ze ACC nie dziala na zasadzie centrali - wiec nie wiem czy twoje przypuszczenia maja jakis sens

Magik 14.11.2005 *.bnp157.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
JAŚKU,
Chodziło mi o franczyzobiorców, a nie o firmę, która doskonale sprawdza się w działaniu.
Pozdrawiam Magik

relod 16.11.2005 *.xdsl-2442.jgora.dialog.net.pl

ciekawe czy w tym całym zamieszaniu i "złej prasie" znajdzie się ktoś chętny do otwierania nowych punktów jakiejkolwiek sieci albo na zupełnie własny rachunek

jmnowacki 17.11.2005 *.dynamic245-183.tvk.torun.pl

jeśli chodzi o punkty przyjmowania opłat to nie wygląda to tak tragicznie - wg. mnie proces, który ma miejsce tylko zweryfikuje istniejące sieci i ostaną się te, które wyrobiły sobie markę dzięki dłuższej, bezproblemowej działalności. Przy ostatnim boomie tego typu działalności było to do przewidzenia, że część tych sieci padnie - pieniądze wyzwalają w ludziach najgorsze instynkty :-( rzeczywiście wydaje się, ze sieci opierające swoją działalność na systemie centrali bardziej narażone są na przekręty - chociaż w przypadku Eurokasy tego się nie spodziewałem - nie bez powodu już raz zmieniali nazwę (poprzednio: MultiKasa - zmiana nazwy także spowodowana przekrętami). Miałem nadzieję, że jednak ludzie uczą się na błędach... Może jednak umowy franczyzowe w przypadku tego typu sieci powinne być ostrzejsze???Może trzeba przeanalizować te wszystkie problemy, które narosły przez ostatnie 2 lata (a nawet mniej) i wyciągnąć wnioski???? Z tego co pamiętam to na początu boomu punktów opłat główną zachętą były naprawdę spore zarobki (tak przynajmniej przedstawiane to było w pismach branżowych jk np. Franchising info. A wiadomo ze im więcej ludzi partycypuje w systemie, im mniej jest on wymagający, tym większe prawdopodobienstwo przekrętów... Faktem jest że gdzieś popełniono błąd i to przy projektowaniu samego jądra systemu - tak jakby ono było wykluczone z wpływu wad typowo ludzkich...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.