Rozwiązanie konkursu Vip Detalu Dzisiaj

Środa
20.11.2002
Redakcja Detal dzisiaj przyznała tytuły „VIP Detalu Dzisiaj 2002”. Laureatem w kategorii „Sieć Integrująca Samodzielne Sklepy” została sieć franchisingowa LD. W kategorii „Najlepszy sklep” tytuł otrzymała firma PPHU "Mini - Max" działająca w sieci Chata Polska.
 
Firmy przyjmują różne strategie działania: zrzeszają się, dalszy rozwój wspierają franczyzą lub starają się utrzymać własną niezależność - wiele zależy od ich historii, kultury organizacyjnej i osobowości osób kierujących, zauważa Detal Dzisiaj.

Przyglądając się firmom, Detal Dzisiaj zwracał uwagę na to, jak radzą sobie na bardzo konkurencyjnym rynku handlu detalicznego i jakie wprowadzają innowacje, które mają umożliwić dalszy rozwój.

Lewiatan Detal Holding - VIP w kategorii „Sieć Integrująca Samodzielne Sklepy”

90 proc. akcjonariuszy firmy to właściciele sklepów spożywczych, a 10 proc. kontrahenci sieci. Prezesem zarządu jest Roman Jakubowski.

Spółka zajmuje się zarządzaniem i rozbudową ogólnopolskiej sieci sklepów spożywczych o nazwie Polska Sieć Handlowa LD. W styczniu Polska Sieć Handlowa Lewiatan Detal Holding s.a. przekształciła się w sieć franczyzową. Do Polskiej Sieci Handlowej należy ponad 250 sklepów spożywczych. Sklepy zlokalizowane są w województwach: śląskim, małopolskim, lubelskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim.

Zasady przynależności do sieci określa umowa cywilno-prawna zawarta pomiędzy właścicielem sklepu (franczyzobiorcą), a spółką akcyjną Lewiatan Detal Holding (franczyzodawcą). Średnia powierzchnia hali wynosi 148m2, a średni obrót sklepu to 183 tys. zł.

Do sieci należą sklepy zlokalizowane głównie na osiedlach, w centrach miast lub w środowisku wiejskim. Ich atutem jest to, że znajdują się blisko klienta. Członkom Polskiej Sieci Handlowej LD firma zapewnia: korzystanie z umów handlowych z kontrahentami sieci oferującymi atrakcyjne warunki zakupów towarów handlowych, eksploatacyjnych i reklamowych, uczestnictwo w promocjach i innych działaniach marketingowo-reklamowych, wprowadzoną w 2001 r. markę własną Lider Detalu, czyli produkty w niskich cenach, dostępnie wyłącznie w sklepach sieci. Sklepy mogą liczyć na pomoc w przeprowadzeniu remontu, ustawieniu i aranżacji plastycznej placówki handlowej, doradztwo w zakupie nowoczesnego sprzętu wyposażenia sklepu, szkolenia właścicieli i personelu.

PPHU Mini-Max - VIP w kategorii „Najlepszy sklep”

Tadeusz Soiński i Jarosław Nowaczyk są właścicielami sklepu należącego do sieci Chata Polska. Pięć lat temu postanowili wybudować sklep w Smochowicach, dzielnicy położonej w północno-zachodniej części Poznania. Projektując budowę, skorzystali z doświadczeń kilku lat pracy w handlu.

Sklep to 700 m2 powierzchni handlowej, doskonale wyposażonej w niemieckie meble sklepowe, umiejętnie oświetlonej i fachowo zaaranżowanej. Do sieci Chata Polska właściciele weszli z pełną świadomością korzyści, jakie ta decyzja może im przynieść. Około 60 proc. z 9000 pozycji asortymentowych sklepu pochodzi od dostawców Chaty Polskiej. Reszta pozostaje w gestii właścicieli, którzy znają swoich klientów i nie chcieliby nikogo odprawić z kwitkiem. Sami kontraktują dostawy warzyw, mięsa, kurczaków i znakomitego pieczywa.

Akcje promocyjne są ważną częścią działalności sklepu. Poza tymi, które zapowiada gazetka sieci, codziennie około 50-60 towarów zaliczanych jest do grupy "hitowych" i to one są dla klientów trudną do odrzucenia przynętą. W tej puli zawsze są soki, dobre wędliny, tanie i wysokiej jakości mięso. Jest też dodatkowa "akcja specjalna". Chata Polska swoim klientom daje kartę rabatową zapewniającą 3-procentowy upust przy zakupach powyżej 25 zł.

Więcej: Detal Dzisiaj, nr. 19-20(125), 14 listopada 2002
Detal Dzisiaj

POPULARNE NA FORUM

Szukam inwestora

Szukamy inwestora, jesteśmy parą psychiatrów, którzy chcą otworzyć własną działalność. Należymy do grupy specjalistów psychoterapia kraków. Zainteresowanych...

3 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Ja zainwestowałem w plakaty i ilość klientów wzorsła o 30% :) Korzystam z firmy z Wrocławia: http://stempleks.pl/blog/nowosci/drukowanie-plakatow-online Jestem bardzo...

215 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Jaka reklama się opłaca?

Tak, marketing szeptany, dobra opinia rozchodząca się pantoflowo zawsze na plus. Ale to nie w każdej branży przynosi aż takie efekty. Ja mam zróżnicowane produkty, a...

83 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Pomysł na biznes - restauracja regionalna

Jak ma się dobrych ludzi to wszystko jest możliwe. Samemu nie trzeba gotować. Trzeba umieć zarządzać.

14 wypowiedzi
ostatnia 17.01.2019
Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Są różne sposoby na zdobycie pieniędzy. Najlepiej jest oczywiście zaoszczędzić, ale to wszystko zależy od wypłaty, jak i od wydatków. Warto też pomyślec o partnerze...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Własny biznes z małym kapitałem

Stosunkowo niewielkim kosztem można uruchomić mobilną myjnię parową. warto zerknąć na greensteam.pl po więcej informacji

124 wypowiedzi
ostatnia 30.12.2018
kolektura lotto

A ja wam mówię że to złodzieje ! ProwiZje rzędu 300-400 zł Zdrpki na których ciągle chcą oszulac, nigdy nie mieliśmy problemu z pracownikami zawsze wszystko się...

13 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018