Którędy do własnego biznesu?

Środa
14.10.2020
Przedstawiamy krótki przewodnik po Targach Franczyza. Będzie ciekawie i na pewno bezpiecznie.
 

Myślenie o własnej firmie można zamienić w działanie i konkretne decyzje, a Targi Franczyza (15-17 października) są do tego znakomitą okazją.

Jak trafić?

Targi odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki. Tego miejsca nie pomylisz z jakimkolwiek innym budynkiem. Należy do najlepszych lokalizacji w mieście. Jeśli przyjechałeś pociągiem, łatwo trafisz z Dworca Centralnego, a pięciominutowy spacer dobrze Ci zrobi i pozwoli jasno myśleć o biznesie. Są też dobre wieści dla kierowców – parking wokół Pałacu Kultury i Nauki to jedno z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Koszt parkowania auta osobowego to 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Tzw. bilet hotelowy (24h) dla osobówki to wydatek 100 zł. Mieszkańcy Warszawy dotrą tu w kilkanaście minut metrem, tramwajem lub autobusem.

Wejście i szatnia

Wejście na Targi znajduje się od ul. Marszałkowskiej. Rozpoznasz je po pionowej fladze z logo targów między kolumnami. Pokonałeś już pierwszą trudność i jesteś w obszernym hallu Pałacu Kultury. Przed Tobą okazała recepcja z ekranem, na którym znajdziesz najważniejsze informacje. Nim podejdziesz do kasy lub recepcji pomyśl o skorzystaniu z szatni (schodami w dół). Po co ci kurtka pod pachą przez kilka najbliższych godzin?

Bilety

Ze względów bezpieczeństwa kup bilet online przed przyjściem na targi. Cennikowa cena biletu to 30 zł, ale możesz też wejść gratis. Kod na darmowy bilet znajdziesz w październikowym wydaniu miesięcznika "Własny Biznes Franchising" (w dniach Targów szybko wyczerpuje się zapas w okolicznych salonikach prasowych). Po zarejestrowaniu się w systemie biletowym, wpiszesz kod z miesięcznika, a na Twój email trafi bezpłatny bilet. Wystarczy zapisać go w telefonie. Twój bilet będzie ważny przez wszystkie dni targów!

Bądź bezpieczny

Przejdź przez bramkę z automatycznym pomiarem temperatury. Jeśli wykaże ona podwyższoną temperaturę, pracownik obsługi bezdotykowo dokona ponownego pomiaru. Z gorączką nie wejdziesz.

Zakryj usta i nos. Zdezynfekuj dłonie. Teraz możesz skierować się do wejścia na targi. Tu czeka na Ciebie kabina dezynfekcyjna, w której spędzisz kilka sekund (bez maseczki). Jesteś bezpieczny!

Organizator, firma PROFIT system powzięła dodatkowe środki, aby zapewnić bezpieczeństwo wystawcom i gościom targów. W Pałacu będzie dużo bezpieczniej niż w supermarketach, w których każdy z nas robi zakupy.

– Będziemy się ściśle stosować do wytycznych przygotowanych dla organizatorów targów przez Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Sami z siebie dodamy kolejne elementy bezpieczeństwa – mówi Michał Wiśniewski, prezes PROFIT system.

I tak:

  1. W holu głównym PKiN stanie bramka do badania temperatury.
  2. Wszystkim wchodzącym na teren targów będzie mierzona temperatura bezkontaktowymi termometrami medycznymi na podczerwień.
  3. Przed wejściem na tereny targowe, przed salami wystawowymi, każdy uczestnik przejdzie przez specjalistyczną bramkę dezynfekującą i odkażającą.
  4. Na terenie targów znajdą się punkty z preparatem dezynfekującym do rąk, szczególnie przy wszystkich wejściach, toaletach i innych ogólnodostępnych przestrzeniach.
  5. Zatrudniona zostanie firma, której zadaniem będzie ciągłe odkażanie toalet, klamek, krzeseł na Forum Własnego Biznesu oraz wszystkich często używanych przedmiotów.
  6. Krzesła na Forum Własnego Biznesu, gdzie odbędą się wykłady, zostaną rozstawione szerzej, aby zachować wymagany dystans społeczny między słuchającymi.
  7. Recepcja zostanie zabezpieczona pleksiglasową ścianką a kupno biletów będzie się odbywać w trybie on-line po ściągnięciu na komórkę QR kodu. Najlepiej o bilet na spokojnie zadbać zamawiając go w domu ze strony Franczyza.pl.
  8. Wejście na targi i wyjście z nich zostaną rozdzielone.

Wszyscy wchodzący na teren targów muszą zasłaniać nos i usta maseczkami.

Katalog marek

Koniecznie weź katalog targów. Znajdziesz w nim dokładną mapę, spis wszystkich wystawców oraz szczegółowy plan wykładów na Forum Własnego Biznesu, na które wejdziesz gratis z ważnym biletem.

Jak poruszać się po targach

Pierwszy trudny wybór to wejście – zacząć z lewej czy z prawej strony? Układ sal na targach pozwala wejść jednym wejściem, a wyjść drugim, po przeciwnej stronie.

Zacznijmy od lewej. Przy drzwiach pracownicy ochrony zeskanują kod QR z Twojego biletu. Jesteś w sektorze gastronomicznym. Z gastronomii przejdziesz płynnie do sektora finansów i nieruchomości, a potem, poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trafisz do sali Forum Własnego Biznesu. Możesz zostać na jeden z wykładów lub iść dalej, w kierunku sektora usług i handlu.

Lista wystawców

Przygotowałeś się do targów, prawda? Przejrzałeś listę marek i wiesz już które stoiska chciałbyś odwiedzić? Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać z wystawcami:

O co pytać?

Poproś wystawcę o podstawowe warunki współpracy w ramach franczyzy, która Cię interesuje. Zapytaj o wszystkie składowe inwestycji, aby właściwie ocenić swoje możliwości. Dowiedz się, czy kwota inwestycji dotyczy tylko uruchomienia punktu czy również pierwszego okresu działalności. Zapytaj, po jakim czasie po uruchomieniu punktu powinieneś zacząć zarabiać. Ustal, jakie wsparcie oferuje franczyzodawca przy starcie biznesu. Zapytaj, jakiego poziomu zaangażowania oczekuje Twój przyszły franczyzodawca. W niektórych systemach, franczyzobiorca powinien osobiście prowadzić swój biznes.

W tym roku masz wyjątkową szansę porozmawiać z franczyzobiorcami kilku marek – nie przegap spotkań na Forum Własnego Biznesu!

Trzy dni dla własnego biznesu

Pytaj, notuj, wyciągaj wnioski. Nie zdążyłeś porozmawiać ze wszystkimi? Wróć w piątek lub sobotę, Twój bilet ważny jest przez wszystkie dni targów.

Pamiętaj, że wybierasz biznes, którym będziesz zajmował się przez kilka najbliższych lat.

--> Przeanalizuj, omów z rodziną i dobrze policz.

--> A potem zdecyduj.

--> Działaj.

Powodzenia!


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Ankieta do pracy magisterskiej

ponawiam prośbę

3 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2021
Franchising - pozytywne i negatywne aspekty

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Dzień dobry, Jestem studentką Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na kierunku zarządzanie. Przygotowuję pracę magisterską na temat "Franchising...

210 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2021
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Ja bym się skłaniał ku. Skład budowlany z magazynowaniem opału itp.

60 wypowiedzi
ostatnia 15.04.2021