EF English First na Targach On-line

Środa
15.01.2003
Gościem Targów On-line był Maciej Poniatowicz z EF English First.
 

Tadeusz: Mówił Pan o konkurencji. Jak sam Pan przyznał jest kilkanaście dobrze zorganizowanych szkół. Dlaczego więc mam wybrać właśnie EF, aby nauczyć się angielskiego? Czy posiadacie co czego nie mają pozostałe szkoły?
Maciej Poniatowicz: Posiadamy rzeszę ok 2 mln. klientów na wiecie i kilkunastu tysięcy klientów w Polsce potwierdzających skuteczność nauczania w szkołach EF English First. Osoby poszukujące dobrej lokalnej szkoły językowej kierują się kilkoma podstawowymi kryteriami:
1. Jakość kształcenia - jedynie EF posiada system zarządzania jakością i certyfikat ISO 9002.
2. Cena - EF oferuje narzędzia tzw. added value, tzn. więcej za taka samą ilość pieniędzy. Nasi studenci w ramach konkurencyjnej ceny otrzymują wszystkie materiały dydaktyczne, nieograniczony dostęp do internetu, biblioteczki, dodatkowe zajęcia pozaszkolne, itp.
3. Obsługa klienta - oferujemy bardzo elastyczny program oraz system szkoleń z technik sprzedaży. 3. Lokalizacja - staramy się być łatwo dostępni i stąd decyzja o powiększeniu sieci na zasadzie franchisingu. 4. Międzynarodowe certyfikaty - program nauczania w EF został autoryzowany przez autonomiczny amerykański Uniwersytet Suffolk Univerity, z Bostonu. Studenci EF English First mają możliwość otrzymania dyplomu Suffolk University bez dodatkowych egzaminów.

pasikonik: Ilu muszę mieć uczniów, żeby wyjść na swoje? Powiedzmy, ze szkoła ma ok. 200 m kwadratowych (4-5 klas), a miasto 100 tys. ludzi. I co mam robić w wakacje?
Maciej Poniatowicz: W stutysięcznym miecie spodziewałbym się poziomu break even w okolicy 100-120 studentów, dużo jednak zależy od konfiguracji kosztów stałych.
W czasie wakacji popularne są lokalne kursy intensywne oraz wyjazdowe do szkół EF w Wlk. Brytanii, USA, Malty, Francji, Niemiec, Hiszpanii, itd. od sprzedaży których otrzymuje Pan 15% prowizję.

Julka: Co należy wziąć pod uwagę, poszukując lokalizacji dla szkoły? Czym się kierować w przypadku dużego miasta i małego? Czy w Warszawie korzystniej byłoby otworzyć szkołę w centrum miasta czy lokalną w dzielnicy?
Maciej Poniatowicz: Poszukując odpowiedniego lokalu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dostępność dla klientów i cenę. Nie musi to być ścisłe centrum, ale przynajmniej w pobliżu znaczącego ciągu komunikacyjnego. Nie musi to być poziom parterowy, gdyż klientom nie przeszkadza 1, 2 czy nawet 3 piętro w przypadku szkoły. Oczywiście ważna jest możliwość takiej aranżacji lokalu, aby zorganizować recepcję, kilka pomieszczeń dydaktycznych i dwa administracyjne.
W Warszawie mamy już szkołę przy Placu Unii Lubelskiej, jednakże planujemy zorganizowanie kilku filii franchisingowych: jednej w centrum i 4-5 obsługujących większe dzielnice Warszawy. Chętnie zaopiniuję Pani/Pańskie propozycje...

pasikonik: Jakie prowadzicie akcje promocyjne? Ulotki, przystanki widziałem. Co jeszcze? Radio, TV?
Maciej Poniatowicz: Duża część naszych klientów trafia do nas z polecenia, co nas niezmiernie cieszy. Akcje promocyjne oparte są na:
- ulotkach, plakatach
- reklamach w prasie (głównie Gazeta Wyborcza i prasa młodzieżowa)
- kampanię radiową z głosem Zamachowskiego mielimy tylko raz, radio nie jest głównym medium
- TV jest zbyt droga, nie wykluczam jednak, że w momencie osiągnięcia ilości kilkunastu placówek w większych miastach w Polsce pojawimy się w TV
- dużo i często kooperujemy z firmami, skąd rekrutują się nasi studenci

Marta: Jakie szkolenia muszą przejść właściciele nowych szkół w systemie? A jakie jego pracownicy? Ile trwają i jaki jest ich program?
Maciej Poniatowicz: Szkolenia dla właściciela licencji i dyrektora szkoły (nie zawsze jest to ta sama osoba) są kompleksowe i obejmują:
- wprowadzenie do metodyki nauczania w EF English First
- marketing and sales
- staff management
- komputerowy system administracyjny - obsługa
- finanse
- sprzedaż innych programów EF
- troubleshooting
Cały cykl szkoleniowy trwa ok. 2 tygodnie.
Poszczególni pracownicy mają kilkudniowe szkolenie adekwatnie do pełnionych przez nich funkcji.
Szkolenia nie są dodatkowo płatne, jest to część integralna pakietu franchisingowego kupowanego przez biorcę.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

kolektura lotto

A ja wam mówię że to złodzieje ! ProwiZje rzędu 300-400 zł Zdrpki na których ciągle chcą oszulac, nigdy nie mieliśmy problemu z pracownikami zawsze wszystko się...

13 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

U nas działa monitoring wizyjny od GOT http://ochrona-got.pl/monitoring-wizualny i system spisuje się bardzo dobrze. Firma rzetelna i solidna, prawdziwi specjaliści,...

36 wypowiedzi
ostatnia 17.12.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Nie wiem szczerze mówiąc jaką, musisz przemyśleć czego w Twojej wsi brakuje, co by chcieli mieszkańcy. Na wsi gorzej jest o klientów, bo jest tam mniej mieszkańców....

59 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Zgadzam się z innymi, 10 tysięcy to żadna inwestycja. Jeżeli chcesz więcej zarabiać to pomyśl o pracy dodatkowej. Np. jako freelancer. Takie osoby robią różne rzeczy...

124 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Avast UI Failed to Load error message is one of the most common issues faced by avast users. We are discussing some reliable steps to fix this issue immediately. If you are not...

4 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018