Jubileusze i plany

Jubileusz Empiku / Empik świętuje 75 urodziny marki.
Niedziela
29.10.2023
Da Grasso rozpycha się w stolicy, Empik świętuje 75-lecie, a właściciel Circle K zdradza swoje plany. Przegląd tygodnia 21-28 października.
 

Sieć Da Grasso uruchomiła kolejną pizzerię w Warszawie. Restauracja znajduje się przy ulicy Taylora 7. To już piętnasta inwestycja Da Grasso zlokalizowana w stolicy.

To też kolejna pizzeria uruchomiona przez Da Grasso w tym roku. Dotychczas do grona miejscowości
z ofertą marki dołączyły m.in. Myślenice i Limanowa.

– To jednak nie koniec naszych inwestycji w 2023 roku - zapowiada Mateusz Przygoński, kierownik regionalny działu franczyzy Da Grasso. – Obecnie intensywnie pracujemy nad uruchomieniem kolejnych pizzerii i już wkrótce poinformujemy o nowych punktach, w których będzie można spróbować propozycji z naszego menu. A tymczasem wszystkich mieszkańców stolicy zapraszamy do wizyty w nowym miejscu na kulinarnej mapie Warszawy.

Lokal oferuje swoim gościom przestronną i klimatyczną salę konsumpcyjną. Zamówienia przyjmowane są również internetowo oraz telefonicznie.

Circle K ze strategią

Właściciel międzynarodowej sieci stacji paliw Circle K ogłosił strategię na najbliższe pięć lat. Plan nazywa się 10 for the Win (ang. dziesiątka dla zwycięstwa) i opiera się na takich filarach jak „Winning Offer”, „Winning Fuel”, „Winning Customer” oraz „Winning Growth”.

Plan zakłada m.in. rozwój sprzedaży świeżej żywności i poprawę łańcucha dostaw. Drugi obszar to rozwój sprzedaży napojów z naciskiem alkohol, napoje gorące i chłodzone. Trzeba tu dodać, że właściciel Circle K ma nie tylko stacje paliw - zarządza też m.in. sieciami sklepów Mac’s i Becker’s w Kanadzie.

Filar „Winning Fuel” dotyczy oczywiście sprzedaży na stacjach. Na całym świecie działa ok. 6,4 tys. stacji Circle K, a w planach jest rozbudowa sieci. „Wining Growth” to filar, w ramach którego firma zakłada dalszą ekspansję na wszystkich rynkach, w tym w Polsce. Obecnie – według informacji firmy - jej udziały w polskim rynku stacji paliw sięgają 4 proc. Na europejskich rynkach duży nacisk ma zostać też położony na rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Teraz jest ich ponad tysiąc, głównie w Skandynawii.

Alimentation Couche-Tard, czyli właściciel Circle K, w ciągu nadchodzących pięciu lat zamierza osiągnąć wskaźnik EBITDA na poziomie 10 mld dolarów. To oznacza wzrost o niemal 100 proc. w stosunku do aktualnego.

Empik z jubileuszem i sklepem dla dzieci

Na mapie Warszawy pojawił się Sklep Marzeń Empiku – wyjątkowy, bo zakupy mogą w nim realizować tylko najmłodsi klienci, w wieku od 6 do 15 lat, i to płacąc specjalną walutą – miniasami. Salon jest częścią miasteczka edukacyjnego miniciti, w którym dzieci uczą się zasad przedsiębiorczości, wcielając się w różne zawodowe role - a za otrzymane wynagrodzenie mogą kupić wymarzone rzeczy właśnie w Empiku.

Miasteczko edukacyjne miniciti działa na terenie Centrum Praskiego Koneser. Dzieci mogą tu odgrywać różne „dorosłe” role zawodowe i zdobywać pierwsze doświadczenia ułatwiające im wybór zawodu w przyszłości. Mogą sprawdzić się m.in w takich dziedzinach jak: bankowość, media, medycyna, bezpieczeństwo, motoryzacja, nowe technologie, sport, projektowanie czy sztuka. Dzieci odwiedzające miniciti poznają również obieg pieniądza w gospodarce, uczą się podejmowania decyzji, pracy w zespole oraz zarządzania swoimi finansami i oszczędzania. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie w formie miniasów, które mogą odłożyć w banku lub od razu wydać, np. w miasteczkowym Empiku. Tutaj mają do wyboru produkty z dziecięcej półki, np. gry planszowe, zabawki, pluszaki, puzzle, artykuły papiernicze oraz kreatywne i wiele innych.

Empik świętuje też 75 urodziny marki. Pierwszy Klub Międzynarodowej Prasy i Książki został otwarty w 1948 roku przy ul. Bagatela w Warszawie. Po 1989 roku sieć zmieniła szyld na Empik – dziś działa pod nim 350 salonów w całej Polsce.


Plany Circle K / Na całym świecie działa ok. 6,4 tys. stacji Circle K, a w planach jest rozbudowa sieci.

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022