Café NESCAFÉ na Targach On-line

Środa
14.05.2003
Na Targach On-line gościł Radosław Drabik z Nestle Polska.
 

Kawiarek: Jak wygląda sezonowość sprzedaży w Cafe Nescafe? Kiedy najlepiej otworzyć kawiarnię?
Radosław Drabik: Sezonowość jest pojęciem bardzo względnym. W cantrach handlowych sezon trwa cały rok, w centrach miast chłodne miesiące są z pewnością lepsze, dla nowej Cafe NESCAFE w Sopocie sezon rozpoczyna się w lato. Każda lokalizacja ma swoje specyficzne warunki działania. Natomiast bez względu na lokalizację wiemy, jak wspierać sprzedaż w zależnośći od pory roku.

hh: Skoro dla Nestle Cafe NESCAFE to marketing, to czy nie istnieje groĽba, że projekt Cafe NESCAFE zostanie kiedyś zawieszony? Co wtedy stanie się z biorcami?
Radosław Drabik: Decyzja o prowadzeniu konceptu Cafe NESCAFE była decyzją strategiczną, taka działalność nie może być tymczasowa i nie jest to zwykła promocja marki - jest to odzielny biznes.

misia: Która kawusia jest najsmaczniejsza według Pana, Panie Radku?
Radosław Drabik: Dziękuję za tak miłe pytanie. Moją ulubioną kawą z menu Cafe NESCAFE jest Filiżanka Nescafe (na drugim miejscu Latte Amaretto).

rak: Jak pozycjonujecie się na rynku względem konkurencji? Jesteście tańsi czy drożsi?
Radosław Drabik: Cafe NESCAFE jest kawiarnią dla każdego. Ceny podstawowych produktów są niższe niż u kilku konkurentów.

Ania: Czy biorca może urządzać w swojej kawiarni koncerty, wystawy malarstwa, itp., żeby urozmaicić ofertę i zachęcić klientów do przyjścia do kawiarni?
Radosław Drabik: Nigdy nam się to jeszcze nie zdarzyło, ale jeśli w danej kawiarni są warunki, aby zorganizować małą wystawę to nie powinno być przeszkód.

rak: Nie obawiacie się wejścia sieci Starbucks? Jak wejdą, będą na każdym rogu...
Radosław Drabik: Każdy nowy coffee shop (lub sieć coffee shopów) jest kolejnym czynnikiem, który świetnie buduje kulturę spożycia kawy poza domem. Tak więc nie obawiamy się konkurencji, a nawet cieszymy się, że taka istnieje.

Maciej: Czy oczekujecie od potencjalnego biorcy doświadczenia w prowadzeniu lokalu gastronomicznego?
Radosław Drabik: Doświadczenie gastronomiczne nie jest wymagane.

Patrycja: Czy wszystkie sprzedawane w kawiarni produkty (ciastka, kanapki)pochodzą ze Ľródła przez Was wskazanego, czy biorca może sam znaleĽć dla siebie dostawcę?
Radosław Drabik: Kilka produktów takich jak Nescafe, lody Nestle Scholler, napoje zimne, wody mineralne są obligatoryjne. Kanapki, ciastka wybieramy od lokalnych dostawców wspólnie z franchisobiorcami.

Masia: Kiedy powstał pomysł sprzedaży licencji i rozwoju sieci franchisingowej?
Radosław Drabik: W Polsce pomysł powstał w 2000 roku, bazował on na doświadczeniach NESCAFE z innych rynków (przede wszystkim z angielskiego).

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

kolektura lotto

A ja wam mówię że to złodzieje ! ProwiZje rzędu 300-400 zł Zdrpki na których ciągle chcą oszulac, nigdy nie mieliśmy problemu z pracownikami zawsze wszystko się...

13 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

U nas działa monitoring wizyjny od GOT http://ochrona-got.pl/monitoring-wizualny i system spisuje się bardzo dobrze. Firma rzetelna i solidna, prawdziwi specjaliści,...

36 wypowiedzi
ostatnia 17.12.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Nie wiem szczerze mówiąc jaką, musisz przemyśleć czego w Twojej wsi brakuje, co by chcieli mieszkańcy. Na wsi gorzej jest o klientów, bo jest tam mniej mieszkańców....

59 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Własny biznes z małym kapitałem

Zgadzam się z innymi, 10 tysięcy to żadna inwestycja. Jeżeli chcesz więcej zarabiać to pomyśl o pracy dodatkowej. Np. jako freelancer. Takie osoby robią różne rzeczy...

124 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Avast UI Failed to Load error message is one of the most common issues faced by avast users. We are discussing some reliable steps to fix this issue immediately. If you are not...

4 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018