Empik pozbywa się Hugo Bossa

Sobota
03.03.2012
Grupa Empik Media & Fashion zamyka nierentowne sklepy i planuje inwestycje w wysokości 130 mln zł.
 

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii: media, rozrywka, odzież, obuwie, zabawki akcesoria dla dzieci i kosmetyki. Firma organizuje również kursy językowe. Grupa ma w swoim portfelu takie marki jak Empik, Smyk, Zara, Sephora, Speak Up. Priorytetem na najbliższe miesiące będzie poprawa wyników finansowych sklepów odzieżowych. Największe zmiany nastąpiły w sieciach franczyzowych z modą - zamknięto 22 sklepy, w mało perspektywicznych lokalizacjach, kolejnych 18 sprzedano.

- Zamykamy nierentowne sklepy i pozbywamy się marek, które nie gwarantują nam odpowiedniej skali, na przykład Hugo Bossa i Mango. Wśród naszych celów jest również renegocjacja umów franczyzowych na rzecz modelu joint venture. W I kwartale liczymy na zamknięcie negocjacji z Espritem, w którym planujemy mieć 100 proc. udziałów. To powinno się przełożyć na lepsze marże. Negocjujemy również model joint venture z River Island – powiedział mówi Maciej Szymański, prezes NFI Empik M&F.

Pani w instytucie Dr Irena Eris ma coś rozmazane na plecach.

GAP to kolejna światowa marka odzieżowa po TK Maxx, która w ostatnim czasie weszła do naszego kraju. Polscy klienci spragnieni są międzynarodowych metek.

Na koniec ubiegłego roku Grupa EMF miała 751 punktów sprzedaży, czyli o 80 lokalizacji więcej niż rok wcześniej. Największy rozwój sieci nastąpił w Empiku oraz Smyku, które zwiększyły się kolejno o 17 i 19 placówek. Jeszcze w tym kwartale grupa chce otworzyć cztery nowe salony Empik.

Współpraca z Grupą Empik nie wymaga dużych nakładów finansowych, gdyż to sieć inwestuje w punkt sprzedaży. Lokalny partner jest zaś agentem, który, prowadząc własną działalność gospodarczą, kieruje pracą salonu, a jego zarobek stanowi prowizja od sprzedaży. Wymagania stawiane licencjobiorcom to przede wszystkim znajomość rynku kultury oraz doświadczenie w handlu. Taka formuła współpracy jest rozwijana w Grupie Empik od pięciu lat.

- Naszym celem na 2012 rok jest dalszy rozwój. Planujemy inwestycje, ale chcemy je wykonać w bezpieczny sposób – dodał Maciej Szymański - Wydamy na nie 130 mln zł i zakładam, że dzięki temu uda nam się poprawić wynik EBITDA (red. zysk przed odsetkami i opodatkowaniem) w 2012 roku.

W tym kwartale rozstrzygną się również dalsze losy odzieżowej sieci Peacokcs, która generuje znaczne straty. Pod logo marki funkcjonuje obecnie 59 sklepów w całej Europie. Możliwe, że sklepy zmienią szyld na niedawno debiutującą w Polsce markę odzieżową GAP. Pierwsza placówka w CH Arkadia już notuje zyski powyżej zakładanych. Do końca roku mają powstać co najmniej trzy sklepy GAP.

- W 2012 roku nie planujemy wprowadzać nowych marek. Naszym problemem w sektorze modowym do tej pory było to, że mieliśmy właśnie zbyt dużo różnych marek - dodaje Szymański.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Jaka reklama się opłaca?

Teraz wszyscy stawiają na reklamę internetową, profil na FB/Instagramie, a moim zdaniem ważna jest też reklama lokalna, jakaś reklama w gazecie, ulotki czy baner. Moja...

82 wypowiedzi
ostatnia 01.10.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

5 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Pozycjonowanie

A czy nie lepiej zaangażować się po prostu w promowanie firmy w social mediach?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Racja na początku warto uzyskać pewną wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności, otwarcia jej. Między innymi taką wiedzę uzyskałam dzięki tym ekspertom z...

30 wypowiedzi
ostatnia 31.08.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Własna firma to mega wyzwanie i odpowiedzialność. Ja bym nie ryzykowała i nie strzelała w ciemno w razie wątpliwości tylko pierw, trzeba się wszystkiego dowiedzieć. ...

30 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018