Sondaż mieszkańców

Środa
05.06.2002
Władze Legnicy przeprowadzą sondaż mający potwierdzić potrzebę uruchomienia w mieście czterech supermarketów
 
Urząd miasta skierował do legniczan 11 tysięcy ankiet dotyczących funkcjonowania handlu. Zdaniem władz miasta, wyniki badań pozwolą stan handlu i usług oraz dostarczą argumentów w sprawie budowy supermarketów w mieście.

Zgodnie z decyzjami zarządu miasta, w Legnicy powstaną cztery duże centra handlowe o łącznej powierzchni sprzedaży 25,7 mkw. W ocenie samorządu inwestycje nie będą stanowić zagrożenia dla kupców i przyczynią się do powstania około 900 nowych miejsc pracy.

Największą z planowanych inwestycji, która zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku, jest hipermarket Auchan na terenie dawnego lotniska. Inwestor – Schiever polska z Piaseczna – oprócz hipermarketu wybuduje tam również stację paliw. Z kolei u zbiegu dwóch dużych dróg powstanie centrum handlowo-usługowe z multikinem. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest spółka HRE Polska z Opola. Na osiedlu Piekary teren pod inwestycję wykupił Hit. Będzie to obiekt handlowo-usługowy z hotelem.

Przeciwko budowie supermarketów protestują samoobrona i Platforma Obywatelska. Jednak samorządowcy twierdzą, że zmiana planu przestrzennego poskutkowałaby roszczeniami inwestorów i podważyła wiarygodność miasta.

Więcej: Puls Biznesu, 4 czerwca 2002
Puls Biznesu