Reform Plaza sprzedany

Czwartek
13.06.2002
Grupa inwestorów z USA i Szwajcarii kupiła 51 procent Reform Company
 
Jak informuje Puls Biznesu Reform Company jest właścicielem budynków Reform Plaza i Reform Center. Wartość tych nieruchomości jest szacowana na ponad 800 mln zł. Inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych i Szwajcarii kupili 51 procent udziałów, całkowicie przejmując zarządzanie spółką.

Nowi właściciele chcą podnieść prestiż biurowca Reform Plaza i uruchomić centrum rozrywkowo-handlowe Reform Center. Obecnie budynek ten jest wynajęty w 55 procentach. Wśród najemców znajdują się m.in. redakcja Wprost, Dresdner Bank i siedziba francuskiej sieci z kosmetykami Sephora. W biurowcu znajduje się także centrum handlowe.

W zamierzeniu nowych inwestorów budynek Reform Center ma pełnić funkcje rozrywkowo- handlowe. Inwestorzy będą musieli dokończyć budowę. Zapewniają, że obiekt będzie gotowy w 15 – 18 miesięcy.

- Chcemy, aby Reform Center było gotowe na Święta Bożego Narodzenia2003 roku.Z badań przeprowadzonych przez międzynarodową firmę konsultingową wynika, że centrum może przyciągnąć ponad 25 mln odwiedzających rocznie. Jego oferta będzie jedną z najbogatszych w Polce - mówi Jasqes Tourel, szef World Trade Center Warsaw, jeden z inwestorów.

Więcej: Radosław Górecki, Puls Biznesu, 13 czerwca 2002
Puls Biznesu