Forum: Dlaczego redakcja nie prowadzi rankingu freczyzodawcow??? 1475

future 15.10.2002 *.pl123.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Dlaczego redakcja nie prowadzi rankingu freczyzodawcow???Czyby obawiala sie w razie ewentualnych, niekorzystnych uwag utraty reklamodawcow?Przeciez kazdy wie, ze obiektywne opinie (w tym frenczyzobiorcow), porownania,a nawet "recenzje", sa tym czego wszyscy oczekiwaliby na tym portalu najbardziej...Niestety "komus" brakuje chyba odwagi, a szkoda, bo o takie informacje jest naprawde trudno....I chociaz czesc frenczyzodawcow napewno do takiej dzialalnosci miala by stosunek negatywny...to wsrod frenczyzobiorcow, z czasem, portal ten moglby zyskac miano wrecz "kultowego"...a o to juz chyba wrato powalczyc?

Michał Wiśniewski, red. portalu 16.10.2002 *.net1.chomiczowka.net.pl

Nie zgodzę się z opinią, że nie prowadzimy rankingu franczyzodawców. Mamy czarną listę dla pomysłów, które zdecydowanie odradzamy. Mamy też Katalog Firm w którym są tylko poważne sieci franchisingowe. Nie zgadzamy się na zamieszczanie ofert tych firm, które uważamy za niesolidne. Aby znaleźć się w Katalogu firma musi wykazać się otwartością informacyjną – np. podawać ile ma franczyzobiorców, jakie wymagania. To jest już pewien wskaźnik.

Natomiast jeżeli chodzi o szeregowanie, to trudno określić ścisłe kryteria wskazujące, który system jest lepszy, a który gorszy. Inaczej przedstawia się to dla biorcy, który chce zainwestować 1 mln zł, inaczej dla biorcy szukającego licencji w granicach 50 tys. zł.

W Polsce giełda działa już od 11 lat. Czy słyszał pan o rankingu akcji giełdowych? Są oczywiście rekomendacje analityków, ale ponad 60 % (!) z nich jest nie trafionych. Dlatego zawsze polecam metodę inwestycyjną Warena Buffeta - poznać dobrze spółkę...

To oczywiście wymaga zachodu. Pierwszym krokiem powinno być wpisanie nazwy systemu w wyszukiwarkę portalu i przeczytanie wszystkich artykułów o niej. Można się dowiedzieć jakie miała sukcesy i problemy. Następnie porównać z konkurencją i porozmawiać z obecnymi franczyzobiorcami.

future 16.10.2002 *.pm99.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Zgadzam sie, ze nie mozna wprowadzic scislej kategoryzacji...ale jak sam Pan slysznie wskazal przykladowy podzila moze byc juz dokonany chociazby ze wzgledu na wymagany do zainwestowania kapital. Jezeli chodzi o informacje dostepne z portalu, mediow...to niestety tworza one bardziej rzeczywistosc "medialna" niz rzeczywista i czesta mijaja sie z prawda (mowie to na podstawie wlasnych doswiadczen - poprostu, kiedy ktos zaczyna sie na powaznie interesowac problemem zglebia rozne informacje i przekonuje sie jak sprawy wygladaja w zreczywistosci).Nie jest to z mojej strony permanentna krytyka, ale czasami wystarczy skorzystac z uslug wywiadowni gospodarczych i wtedy nastepuje co najmniej zdziwienie. Dlatego warto by prezentowac obiektywne opinie o firmach, opierajac sie na powszechnie dostepnych zrodlach (najmniej wartosciowe),wywiadach z frenczyzobiorcami, ale rowniez na danych z KRS'u (wiarygodnosc).

pasikonik 16.10.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

To forum to też dobre miejsce na ranking. Już wcześniej proponowałem,żeby biorcy licencji sami go utworzyli. Proponuję więc ranking małego franchisingu: "Najlepsi dawcy licencji do 150 tys. zł". Wpisujmy swoje typy i uzasadnienia. Future, skoro postulowałeś taki ranking, pierwszą wypowiedź zamieść Ty.

future 17.10.2002 *.pk119.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Mnie akurat interesuje troche wyzszy przedzial wymaganego kapitalu inwestycyjnego...poza tym w rankingu powinni brac udzial juz dzialajacy frenczyzobiorcy, a nie jacys postronni obserwatorzy sypiacy swoimi opiniami "z rekawa" na kazde zawolanie.

Michał Wiśniewski, red. portalu 17.10.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Pasikonik i Future, w poniedziałek czeka was niespodzianka na portalu...

brabus 21.10.2002 *.pb41.katowice.sdi.tpnet.pl

Gdzie te zaskakujace nowosci?

Redakcja 21.10.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Nowości są na stronie głownej portalu. Zobacz informację o Targach On-line. Jest tam ankieta, w której mozna zagłosować na interesującą Cię sieć franchisingową. Tę ankietę mozna traktować jako swoisty ranking sieci. Podobny ranking postulowali wprowadzić pasikonik i Future. I to jest nasza odpowiedź.

trassegal 21.10.2002 *.pb41.katowice.sdi.tpnet.pl

W glosowaniu moga brac udzial przypadkowe osoby...wiec ten koncept jest raczej chybiony...wiecej inwencji Panowie redaktorzy :)

bajbus 21.10.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Goście portalu są według ciebie niekompetentni?A moze całe społeczństwo też jest przypadkowe? Więcej pokory, trassegal...

Zawzięta 21.10.2002 *.proxy-eth0-bpnet.demo.pl

..a zagłosuję sobie jeszcze parę raz na Prohibicję - może sie przebije!... - Czemu ma służyć ten ranking , może tak po prostu wyznaczyć harmonogram takich spotkań?

Redakcja 21.10.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Można wyznaczyć harmonogram odgórnie, ale po co, skoro mogą to zrobić uczestnicy rynku, głosując w ankiecie. To czyni Targi On-line bardziej wiarygodnymi.

Jacek 21.10.2002 *.net1.chomiczowka.net.pl

Jak rozumiem, redakcja zabezpiecza się pewnie, aby byli rozmówcy na spotkaniach. Słusznie - bo jak nikogo nie interesuje to po co się spotykać.

trassegal 21.10.2002 *.pl87.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

Niestety, patrzac na wyniki sandazy, ostatnich wyborow itd....duza czesc spoleczenstwa jest niestety "chybiona".

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.