Forum: IGPF się rozpada. Cała prawda o Agencjach Finansowych. 1475

obserwator 13 01.12.2005 *.amu66.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na pocztątku roku tak hucznie ogłaszano, że powstaje izba, która będzie dbała o wiarygodność punktów, jak i bezpieczeństwo klientów była prasa, radio, telewizja. Po pół roku życia jej główny filar Pan Piątek rezygnuje z funkcji prezesa. Osobiście znam Pana Piątka i jest to jedna z bardzo w osób wąskiego grona, które naprawdę wiedzą o co w tym temacie chodzi (wielki ukłon w stronę firmy ELIXIR za profesjonalizm). Skoro tak poważna osoba rezygnuje to oznacza to że ta cała inicjatywa (IGPF) jest tak słaba jak domek z kart i nie jest w stanie zmienić i tak nadszarpniętej opinii klientów o Punktach Kasowych. Zastanawiające też jest dlaczego informacje pozytwne ukazują się od razu na stronach IGPF, a ta że Pan Piątek zrezygnował musi czekać aż dwa tygodnie. Upadek Grosika pokazał jak rynek reaguje na tak spektakularne upadki klientów nie interesuje że jest coś takiego jak IGPF. Duże sieci,które rzekomo miały dawać wiarygodność rozpadają się od wewnątrz. Od operatorów odchodzą ich najwięksi partnerzy(agenci, franchisobiorcy), którzy notabene dawali operatorom największe przychody. Osobiście znam takie przypadki gdzie właśiciel sieci rzuca kłody pod nogi agentom którzy odchodzą uprzykrzając im życie jak tylko się da, agentom którzy tworzyli te firmy i niejednokrotnie tylko przy pomocy utargów z tych agencji udało się uniknąć takich upadków jak grosik. To jest właśnie podziękowanie za współpracę. W sieciach opłat za współpracę trzeba oddać 30-35 % przychodów !!! i co w zamian?? 4 dniowy termin realizacji przelewów za reszte bulisz jak za zboże??!!! w banku pieniądze są tego samego dnia i nie płacisz za jakieś licencje, czy programy. od banku masz wszystko za darmo, równierz materiały reklamowe w dowolnej ilości. zastanówcie się agenci, czy nie warto zacząć współpracy z bankami, które mają wiarygodność jakiej nie ma nawet najlepsza Agecja Finansowa, poza tym Bank nie łupi was po kieszeni tak jak Sieci. Ponadto w miastach gdzie macie punkty klientów nie obchodzi ze centrala jest na drugim koncu Polski dla klientów to WY jestescie własicicielami i WY odpowiadacie za ich pieniądze. Porozmawiajcie z agentami co przeszli po upadku Grosika. Bank przeważnie z całej prowizji zabieraja 25%, a to tylko jeden produkt. Sa jeszcze pieniądze z innych produktów, kredyty, pożyczki konta osobistei firmowe. Osobiscie uważam, że era punktów kasowych jest skończona i czekają nas kolejne spektakularne upadki. Trzeba zwijać żagle poi czas. Na rynku zostanie tylko Elixir i Skarbonka. Reszta Mieszków, Paf-ów i innych tworów czeka to samo co Grosika i tylko czekać czasu kiedy to nastąpi. I nie pomoże tu nawet taka instytucja jak Izba Gospodarcza tego i owego. Zapraszam wszystkich byłych agentów, dyrektorów, współpracowników do wymiany zdań. Czekam na opinie.

piotrek_111 01.12.2005 *.bhq75.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Racja! Przynależność do sieci takiej z centralą na której konto wpłacane są utargi z całej Polski to przeżytek o czym sam niestety się przekonalem i tutaj wypowiadałem. Zostaje współpraca z sieciami, które oferują oprogramowanie i 20 groszy za przelew, w których właściciel punktu sam robi przelewy na konta beneficjentów ze swojego konta firmowego. Albo współpraca tylko z bankiem. Ostatnio Multibank wprowadził konto gospodarcze o nazwie expert, które może posłużyć do tego celu. Opłata za prowadzenie to 15 zł miesięcznie i darmowe przelewy zewnętrzne przez internet! Natomiast sieci, w których to jakaś centrala robi przelewy oferują tylko wstyd przed klientem w przypadku opóźnień w przelewach i sporo reklamacji (przykład grosik).

adam 01.12.2005 *.195.116.125.10

38
piotrek_111
nie wiem czy probwales kiedys robic wieksza ilosc przelewow akceptujac kodami jednorazowymi, bo takie sa w multibanku. konto expert nie jest tak prosto załozyc, jest ono adresowane do wolnych zaodow.
zanim rozpalisz nadzieje w ludziach piszac to na forum sprawdz dokladniej.
a juz z innej beczki to swoja drogą ciekawie sie robi na rynku bo pamietam jeszcze rok temu nawet na tym forum wszyscy kumaci wrozyli szybki koniec pojedynczych punktow kasowych. tylko w sieci moze sie udac...
jak pokazuje zycie jest zupełanie odwrotnie.
Zyczę wszytskim powodzenia w biznesie i nie tylko.
pozdrawiam

piotrek_111 02.12.2005 *.bio133.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Masz rację. To tylko przykład, który może być pomocny. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest konto, w którym przelewy dodaje się do koszyka a następnie zatwierdza jednym hasłem.

hert 02.12.2005 *.80.68.236.145

dlaczego Twoim zdaniem, przetrwa tylko elixir i skarbonka?

obserwator 13 03.12.2005 *.ana97.neoplus.adsl.tpnet.pl

dlaczego tylko elixir i skarbonka??ano dlatego, że znam ten rynek bardzo dobrze. W przypadku skarbonki jestem pewien na 90%, ale w przypadku elixira na 100% że zostaną. Może zarządzający Elixirem mają pewne naleciałości z pracy wcześniejszej, i może być to uciążliwe, ale daje to gwarancje że elixir jest w tej chwili najlepiej zarządzaną firmą na rynku. I nie chodzi tu o to że ich reklamuje, bo z żadną z sieci nie wspólpracuje, ale o to że znam ich wszystkich. Z drugiej strony najgorzej zarządzanymi firmami są: PAF i Mieszko wystarczy zobaczyć ilu agentów od nich odchodzi. Zastanawijące jest że Pan U. i Pan M. z Mieszka do niedawna chlubili się na swoich stronach WWW o tym, ze otworzą 300 punktów, tymczasem prawdą jest że jedni z największych agentów Pani T. i Pani N. wypowiedzieli wspólpracę. A pozostałą część agencji które rezygnuję Mieszko odkupuje sam. Nie inaczej jest z towarzystwem wzajemnej adoracji Panów I. i S. z PAF -u. Rada do wszystkich agentów zbierajcie się póki czas, szukajcie alternatywy rozmawiajcie z innymi sieciami lub bankami bo niedługo możecie się obudzić z ręką w nocniku. A tak nawiasem proszę o zabranie głosu Pana Jarka_P byłego pracownika jednej z sieci o zabranie głosu.

Jarek_R 03.12.2005 *.bwm146.neoplus.adsl.tpnet.pl

53
obserwatorze No jestem Z przyjemnością zabiorę głos w dyskusji jeśli pomoże on coś naświetlić lub zmienić

Jacek007 03.12.2005 *.bex96.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Obserwatorze 13. porażająca jest Twoja ocena. Jakże dokładna.
Co mogę Tobie doradzić to wizytę u lekarza, ale nie już pierwszego kontaktu. Za późno.

ali 04.12.2005 *.80.51.233.85

piotrek_111
podpowiedz gdzie można znaleźć takie rozwiązanie z kontem ,gdzie przelewy dodaje się do koszyka i akceptuje jednym kodem.Ewantualnie które sieci pobierają tylko 20 gr od przelewu i samemu dokonuje się przelewów.
ali09@interia.pl

piotrek_111 05.12.2005 *.bhr62.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Zajrzyj tam:
http://www.moneyservice.pl/index.php

piotrek_111 05.12.2005 *.bhr62.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
I tu:
http://pepe_punkt.w.interia.pl/

Jarek_R 05.12.2005 *.bww191.neoplus.adsl.tpnet.pl

53
Piotrek żadna rewelacja to co opisujesz Ja sam także prowadzę identyczny system Całkowity koszt uruchomienia punktu to max 6.000 brutto (działające punkty które przechodzą do nas mają wejście za 0 zł) Całkowity koszt związany z realizacją przelewu to jest 0,30 zł Nic więcej nie pobieramy Nie ma centrali i innych niepotrzebnych pierdoł Jeśli ktoś z obecnych "kasiarzy" jest zainteresowany wspólpraca proszę o kontakt e-mail Doradzimy, pomożemy

Jarek_R 05.12.2005 *.gp2.eranet.pl

53
acha zapomniałem dodać że to owo 6 tys nie jest to jakaś wymyslona opłata licencyjna czy inny wynalazek a rzeczywisty koszt zwiazany z ustawieniem odpowiedniej zabudowy kasowej, wyposażenie jej w komputer, windows, końcówke kasjerską, stempel menniczy, szyldy itp

ali 05.12.2005 *.80.51.233.85

Jarek podaj namiary

Jarek_R 05.12.2005 *.gp2.eranet.pl

53
Ali pisać możesz do mnie klikając w mój nick od razu wysle twoja wiadomość do mnie Ewentualnie e-mail naczelny@gorlice24.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.