Forum: Eurobank czy Getinbank? 1475

bartomada 02.05.2008 *.acze54.neoplus.adsl.tpnet.pl

137

Sadzę,ze powoli warto zakończyć temat "bankowy"-z prostego powodu-większość banków ma juz tak rozbudowaną sieć,ze nowe lokalizacje powierza swoim partnerom,których zna-a  prawie każdy otwiera kolejną placówkę.Nie muszą więc szukać,mają gotowego,przeszkolonego i przekonanego do współpracy partnera.  Dlatego należy  dokładnie zrozumieć co znaczy tekst pod kartami informacyjnymi mieszczącymi sie na stronach dla współpracowników"Bank zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami".A teksty na tym forum-"zastanawiam się kogo wybrać,Bank X,Y  czy Z-et ?"-są juz praktycznie bez sensu-to bank wybiera(zawsze wybierał)-ale teraz ma z kogo i nowi mu sa mało potrzebni.

Pozdrawiam i życzę sukcesów mimo wszystko.

cze 20.05.2008 *.ane48.neoplus.adsl.tpnet.pl

24
w niektorych miejscowosciach jest proznia

cze 20.05.2008 *.ane48.neoplus.adsl.tpnet.pl

24
bartomeda moj e mai is jacek 67-40@o2.pl mylish sie czekam

MK77 20.05.2008 *.apn-77-115-118-164.gprs.plus.pl

14
bartomada chyba ma rację, akurat te dwa bani o których tu mowa obecnie delikatnie mówiąc olewają chętnych do otwierania placówek franczyzowych, dziwne mimo że sami na swoich stronach zachęcają do współpracy... Ktoś też wspominał na tym forum że Polbank też jest niechętny.

aragonis 27.05.2008 *.acjt21.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
 A mnie nie dziwi. Mogą wybierać więc wybierają doświadczoinych partnerów. Mam tylko jedną uwagę, Eurobank wychodzi na obrzeża miast oraz do wsi i maleńkich miasteczek- tak po 20 tys mieszkańców. Biznes powiem szczerze marny, obrzeża miast to mała ilość klientów mimo wszytsko, często cały dzień nic się prawie nie dzieje, a na wsi to jak na wsi jest Skok i Spółdzielczy więc co komu więcej potrzeba:).

bartomada 27.05.2008 *.207-29.is.net.pl

137
Właśnie dlatego,ze sa tam tylko takie banki pojawienie sie Euro czy Getinu powoduje problem-ale dla pozostałych konkurentów ,a nie dla klientów.Oni mają większy wybór i kupują to co się sprzedaje i co widzą w reklamach.A jakos nie zauwazyłem w TV czy internecie promocji banków spółdzielczych czy Skoków.Naprawdę to liczy sie potencjał rynku i liczba klientów przypadajacych na placówke bankową(czyli konkurencja na danym obszarze).Sa oddziały franczyzowe majace porównywalne lub lepsze obroty jak placówki własne banków-ale i tak przecież zarabiają dla siebie i dla banku.Rozwój sieci franczyzowych zreszta o czymś świadczy-skoro ktos otwiera 2-gą lub 3-cią placówkę(a taka teraz jest tendencja) to chyba na 1-wszej nie stracił??

Yan 09.06.2008 *.dcc187.neoplus.adsl.tpnet.pl

6

Witam
Jestem pierwszym partnerem eurobanku, więc moge powiedziec, że jestem najstarszym franczyzobiorcą tej sieci :))))) Po roku prowadzenia placówki mówię uczciwie – jestem zadowolony.
To forum śledziłem jeszcze przed otwarciem placówki i teraz też tu czasem zaglądam. NA dwóch wątkach toczy się dyskusja nt m.in. eurobanku więc mogę kilka słów jako praktyk dorzucić, choć nikogo nie zamierzam namawiać. To jest za poważna decyzja. Źle podjęta może sporo kosztować.

Najważniejsza moim zdaniem zasada w tym biznesie, to nie siedzieć w miejscu, ale i nie przekraczać wytyczonych granic. Największy błąd agenta bankowego to odpicować placówkę, zasiąść za biurkiem i czekać. Eurobank wydaje kupę kasy na marketing i reklamę, i ja jako franczyzobiorca z tego korzystam, bo ludzie kojarzą moją placówkę z reklamami w tv. Ale to nie wystarczy!! – ja sam podejmuję szereg działań, które pomagają mi przypomnieć się ludziom. Wydaję minimum 2 tysiące miesięcznie (zwykle więcej) na lokalną promocję. Jak przenosiłem placówkę w lepsze miejsce to zaprosiłem "Boczka" z "Kiepskich" - rozdawał autografy na ulotkach :)))))). Wynajmuję hostessy do rozdawania ulotek, uczestniczę w lokalnych imprezach, organizuję akcje na ulicach, przed supermarketami, w supermarketach, oprócz tego reklamy mobilne, rozwieszam plakaty itd, itd.

Kilka odpowiedzi na pytania, które tu widzę:
Michael: pytasz o wystawianie kart od ręki w placówce –  nie mam informacji o innych sieciach ale u mnie jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ placówki eurobanku są w pełni funkcjonalne. Karta kredytowa lub debetowa jest wtedy niepersonalizowana (nie ma imienia i nazwiska), ale jest pełnowartościową kartą podpiętą do rachunku i jest aktywna następnego dnia. Jak klient chce spersonalizowaną, to musi poczekać do 2 tyg. Praca w placówce franczyzowej i własnej eurobanku nie różni się niczym. Dalej - miasto  o 90 tys. miekszańców nie ma szans. Eurobank otwiera swoje placówki francz. w miastach 15-25 tys. Co do powierzchni lokalu – to 50m2 absolutnie powinno wystarczyć. Mój lokal ma 52m. Zaczynałem od jednego stanowiska, ale już po miesiącu otworzyłem drugie, bo gotówka blokowała mi sprzedaż produktów – robiły sie kolejki. W placówkach franczyzowych eurobanku nie ma bankomatów, ani wpłatomatów.

Bartomada – masz rację nie każdy może zostać partnerem banku. Banki są dzisiaj ostrożne i robią selekcję. Niekoniecznie trzeba dysponować doświadczeniem z branży finansowej, ale dobrze jak ktoś jest handlowcem i prowadził wcześniej jakąś działalność. Od razu mówię - jeśli ktoś nie ma żyłki przedsiębiorcy, to odradzam ten biznes i chyba w ogóle franczyzę. Z tego co wiem, to eurobank unika leserów, etatowców bez doświadczenia w dział. gosp. albo takich, którzy np szukają pracy, a że mają trochę oszczędności to myślą o franczyzie. Nie do końca się zgodzę, że banki nie szukają nowych ludzi. Owszem, szukają, ale są ostrożne.

Leon24 Nie wiem czy interesują Cie moje dosw. -ale ja najwięcej sprzedaję kredytów gotówkowych. Rośnie mi sprzedaż kart kredytowych, widzę teżspory potencjał w kredycie hipotecznym, który niedawno wprowadziłem do oferty.

Wszystkim poszukującym życzę wiele rozwagi i racjonalnego myślenia w podejmowaniu decyzji. Emocje nie są najlepszym doradcą. Jakby co, czekam na Wasze pytania. Od razu mówię, pewnie nie na wszystkie będę mógł odpowiedzieć. Wiecie dlaczego ;)))

Gigi 09.07.2008 *.acot109.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Plajta placówki franczyzowej Getin Banku

Wszystkim osobom rozważającym współpracę z tym bankiem dedykuję poniższą historię.

Jak wiadomo, Getin Bank od początku uruchamia placówki franczyzowe, które miały być w założeniu tanie, ładne i wysokodochodowe. Może i są, ale dla Getin Banku, a nie franczyzobiorców.

Koszty utworzenia placówki są znacznie zawyżone, gdyż wyposażenie musimy kupić u partnera Getin Banku, który odpala swojemu darczyńcy stosowną prowizję. Gdyby nie ten monopol - wystarczyłaby połowa kwoty.

Getin Bank zapowiadał, iż placówki franczyzowe będą miały podobną funkcjonalność jak placówki własne. Jest to jedno wielkie kłamstwo, gdyż ograniczenia są na każdym kroku.

Ponadto dla bezpieczeństwa partnerów wprowadzono w prezentacji tzw. strefę ochronną, czyli zakaz uruchamiania placówek z logo Getin Banku w promieniu minimum 1 km. Ale w umowie już nic na ten temat nie znajdziemy. Tym sposobem po około 3 miesiącach od uruchomienia placówki franczyzowej w Łowiczu uruchomiono 100 metrów dalej placówkę własną Banku. Franczybiorczyni nawet nie próbowała walczyć - zmuszona przez Getin Bank zamknęła placówkę i zmienia teraz nazwę na BPH. To się nazywa podejście do partnerów "made by Getin Bank". Coś o tym wiem, bo pracowałem w podobnej placówce.

Getin Bank ma prosty plan - zarobić na uruchomieniu placówek franczyzowych, pozwolić, aby przez kilka miesięcy wypromowali markę, a następnie uruchamia placówkę własną, która tylko spija śmietankę z pracy innych...

rk 19.07.2008 *.staticline18964.toya.net.pl

2

Witam,

Panowie i Panie a ile można zarobić średnio na placówce Getinu miesięcznie. Po jakim okresie wkład własny się zwraca i ile płacicie swoim pracownikom.

Z góry dziękuje,

Karola 20.08.2008 *.83.2.229.46

5
Witam, wiem że ten temat ciągle powraca jak bumerang, ale PROSZE o opinie i podpowiedź. Jak sądzicie króry bank się bardziej sprawdzi jeśli chodzi o miejscowość około 12tyś mieszkańców miasto powiatowe, bezrobocie a obecnie jest PKO S.A.,PKObp. Spółdzielczy, Skoki-2szt i kilka punktów kredytowych (aigo, żagiel i pośrednicy)- jak do tej pory żadnej placówki franczezowej. Dzięki i pozdrawiam Karolina.

radex 20.08.2008 *.public15777.xdsl.centertel.pl

63

Moje doświadczenie powpowiada jedno: nigdy w życiu z Getin Bankiem.

sosin 20.08.2008 *.w3cache.dialog.net.pl

5
Moze bys sprecyzowal dlaczego odradzasz Getin-Twoja wypowiedz nic nie wnosi. Jesli masz konkretne podparte fakty warto sie podzielic z innymi a jesli to tylko Twoja  subiektywna opinia to zatrzymaj ja dla siebie....

aragonis 20.08.2008 *.aahb141.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
 Taka mała miejscowość to lepiej otworzyć placówkę Eurobanku, grupa docelowa iddealnie trafia w taką społeczność, bank jest bardziej rozpoznawalny i fakt że jest dłużej na rynku od Getina. Koszta są podobne z tym że lepszą umowę współpracy daje Eurobank.

bartomada 20.08.2008 *.207-29.is.net.pl

137
Szkoda czasu i fatygi na takie dyskusje-to bank decyduje gdzie chce miec placówkę -i tyle.I to oni sobie wybieraja partnera-a nie na odwrót.Więc najpierw trzeba zwrócic się z ofertą do  banku-i czekac na odpowiedź.Której nie bedzie raczej(pozytywnej) jeśli chodzi o takiej wielkości miasto...

Karola 20.08.2008 *.83.2.229.46

5
Właśnie o to chodzi że eurobank jest zainteresowany bo już z nimi rozmawiałama z getinem jeszcze nie....

aragonis 20.08.2008 *.aahb141.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Co ty mówisz na co szkoda czasu?? Jak się nie chce to nic nie przyjdzie do ciebie, wcale tak nie jest że to bank wybiera kogo chce, tylko wtedy jest selekscja ostra jak jest spora liczba kandydatów do otwarcia placówki, w takich małych miastach do 15 tys mieszkańców jak masz lokal nie będzie problemu z akceptacją z ich strony.

bartomada 21.08.2008 *.207-29.is.net.pl

137
Aha,to szkoda ,ze to nie ty decydujesz o tym "braku problemu".Bo ja akurat znam ludzi,którym po wstępnej akceptacji odrzucono lokalizacje-mimo,ze podpisali umowy najmu,zrobili remont itp.Eurobank generalnie nie wchodzi juz do miast poniżej 15000(choc nie twierdzę ,ze to zasada na tyle wiedzy nie mam).Jeśli ktoś nie wierzy-to porównajcie sobie listę poszukiwanych lokalizacji .Na stronie eurobanku jest stara,a na stronie franchising.pl aktualna.Wszystkie małe miejscowości wypadły.

Karola 22.08.2008 *.83.2.229.46

5

Dziekuje za zainteesowanie tematem...

Przyjmijmy, że oba banki są zaineresowane otwarciem swojej placówki w moim mieście...

Chodzi mi głównie o to, który daje większe możliwości...

Wydaje mi sie , że getin ma szerszą ofertę ( np. leasing), natomiast euro jest bardziej rozpoznawalną marką....co o tym sżdzinie..? Koszty otwarcia są podobne , choć euro jest  droższe. Proszę o opinie.

Pozdrawiam Karolina.

aragonis 22.08.2008 *.ackc205.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
 Jeśli w twoim mieście myślisz że będziesz mieć sporo ludzi na usługi leasingowe to powodzenia:). Sądzę że w takiej mieścinie lepiej zaadoptuje się Eurobank. Od września taka ciekawostka rusza nowy projekt Eurobanku tzw Eurobank Home, tylko sprzedaż kredytów hipotecznych.

Karola 23.08.2008 *.83.2.229.46

5
Jak mam to rozumieć...? To będzie w pewnym sęsie konkurencja dla placówek franczyzowych... chyba że w placówkach też będzie można mieć sprzedawce mobilnego... Bo jak rozumiem placówki też będą miały nadal hipotekę - czym to się różni? A co z kredytami na samochód bo getin to ma... I jeszcze jedno pytanie - obok mnie jest punkt kredytowy i ma w ofercie między innymi eurobanku i getinu czy oni są dla mnie konkurencją (np.lepsze warunki,niższe oprocentowanie...) Karolina

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.