Forum: Nieoficjalny ranking sieci franchisingowych 1475

pasikonik 24.02.2002 *.

Czy ktoś z biorców licencji mógłby polecić swoją sieć innym, chętnym do założenia nowego interesu? Z krótkim uzasadnieniem oczywiście. Skoro franchising ma być biznesem małego ryzyka, dowiedzmy się od siebie, które z obecnych w Polsce sieci są OK.

Wojtek 24.02.2002 *.

Czy to nie jest temat reklamowy?

pasikonik 25.02.2002 *.

Niestety, troche jest. Może masz pomysł jak ominąć te przeszkodę, a jednak dowiedzieć się czegos pozytecznego o polskich sieciach? Oczywiscie poza czytaniem artykułow na portalu, co i tak robię.

Mark 27.02.2002 *.

A jakie kryteria mają być brane pod uwagę przy okreslaniu która sieć jest lepsza, czy ma to być ilość punktów sieci działających w Polsce, czy warunki jakie są proponowane biorcom, czy też stopa zwrotu poniesinych nakładów przez biorcę?

Kos 04.03.2002 *.

Wydaje mi się że jednak stopa zwrotu ma decydujące znaczenie, oprócz tego również skala przwidywanych dochodów.

Piotr 04.03.2002 *.

Z tego co wiem, w większości sieci franchisingowych stopa zwrotu poniesionych nakładów wynosi około roku. Wszystko tak naprawdę związane jest, moim zdaniem, z lokalizacją - wydaje mi się że dość dobrą ofertę i biznes plan ma sieć Yogen Fruz. Uprzedzam wszelkie zarzuty, nic mnie z nimi nie łączy, choć może w przyszłości.

Zbycho 26.03.2002 *.

Myślę ,że dobrze by było na temat jakości sieci franchisingowej mogli się wypowiedzieć ci, którzy przeżyli to na "własnej skórze".Ja choć nie działałem w żadnej z nich to jednak robiłem rozeznanie w kilku firmach i moje wrażenie jest takie że duża część zwłaszcza polskich firm które tworzą "niby" sieci polują na naiwnych, którzy by uiścili opłatę wstępną ( często jest bardzo wysoka w stosunku do tego co oferuje sieć).Ci którzy wejdą w tą pechową sieć bardzo szybko plajtują,a franchisodawcy odnowa szukają naiwnych biorców nie informując ich bardzo często, jaki procent biorców plajtuje, ponieważ i tak robią dobry interes poprzez pobieranie opłat wstępnych.

aga 08.04.2002 *.

nie prawdda, nie wszystkie firmy biorą opłatę wstępną, niektóre po prostu udzielają wstępnych informacji (niekiedy bardzo szczegółowych) bez pobierania jakiejkolwiek prowizji.

Chris 05.07.2002 *.

Zbycho ma wiele racji, niestety wielu umoczyło i szkoda, że nie mówi się o tym głośno bo następni byli by ostrożniejsi a sprytni franchisodawcy musieli by szanować swych przyszłych partnerów a nie doić naiwniaków, jak to w wielu przypadkach czynią obecnie.

Mycha 08.07.2002 *.

Pieniądze, stopy zwrotu ......itd - rzecz ważna,ale czy dla Was nie liczy się co będziecie robić, jak je będziecie zarabiać?

martin 08.07.2002 *.

aga a czy możesz podać jakie??
pozdr.

Michał Murawski 08.09.2015 *.89-71-226-160.dynamic.chello.pl

1

Sz.P

Proszę o kontakt kancelaria@intrest.com.pl

obiektywny komentator 08.09.2015 *.d248.gorlice.zicom.pl

354

Człowieku puknij się w czoło! Prosisz o kontakt osobę, która pisała w tym temacie 13 lat temu?? NO KRETYN!

doomin 09.09.2015 *.160.83.30.177

30

Uśmiałem się od rana - dobry komentarz :)

Generalnie ostatnio poziom forum osiągnął rekeordowo niski poziom, moim zdaniem oczywiście. Albo ktoś poleca fundusz inwestycyjny, albo mieszkanie na wynajem... A forum o franczyzie powinno służyć chyba mimo wszystko czemuś innemu.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.