Forum o artykule: Doradca będzie ekspertem 1475
Nie ma co bić piany. Wiadomo, że banki nabijają młode głowy wiadomościami dotyczącymi produktów. I dumnie nazywają ich doradcami. I wiadomo, że to żadni doradcy, tylko zwykli sprzedawcy w garniturach i garsonkach. Nie z dobrych rad są rozliczani, tylko z tego co nazywa się w w firmach tego sektora "produkcją".
Ja tam zaufania do takiego 25 latka nie mam. Jedyna inwestycje jakie poniósł w swoim życiu, to zakup garnituru i modnych okularów. Natomiast chętnie mi podpowie jak wydać moją kasę (ewentualnie się zadłużyć), po to by wziąć prowizję.
Quark-aleś to uprościł kolego he:). Kolega Maciej co jest pośrednikiem to na przyszłość używaj firefoxa z poprawą ortografii unikniesz kompromitacji.Dopóki nie będzie jakiejś ustawy i porozumienia pomiędzy KNF a pośrednikami jeśli chodzi o nazewnictwo kto może być doradcą finansowym a kto nie, nic się nie zmieni,dalej w tej pracy będą pracować w większości handlowcy, nastawieni na szybki zysk,bez dbania o dobro klienta.
Vandenberg – Siedziba w komisie i to bez żadnego oznakowania firmy. W Warszawie i Poznaniu ani jednego Doradcy. Gratulacje dla Zarządu a w szczególności dla Prezesa. Bravo!
Oby tak dalej.
Sorry, ale setnie się uśmiałem czytając te wypociny pana dyrektora. A co to właściwie jest ten Vandenberg, gdzie mają placówki, gdzie doradców, ktoś ich widział? Poza tym nie oczekujmy obiektywizmu od pośrednika kredytowego.
Moje obserwacje są wręcz przeciwne. To pośrednictwo kredytowe przędzie coraz gorzej, banki wchodzą do coraz mniejszych miejscowości i nie oszukujmy się - nigdy pośrednik nie będzie tak dobrze znał danego produktu banku, jak pracownik tego banku (chyba, że pracownik to ciapa). Jedynym plusem pośrednika jest możliwość porównania oferty kilku banków lub przerzucenie klienta na inny bank gdy dostanie rejecta.
Oczywiście wiele zależy od sprzedawanego produktu, ale np. przy kredytach gotówkowych po doliczeniu opłat pośrednika nawet przy najtańszej ofercie może wyjść drożej niż w najdroższym banku...
Poza tym część banków w dobie kryzysu już zapowiada rezygnację ze współpracy z pośrednikami (przynajmniej z tymi mniejszymi). Oczywiste jest, że dla banku lepsze jest zrezygnowanie z pośrednika niż z własnego pracownika czy całego oddziału, gdzie poniosło się spore wydatki.
Banki z założenia mają pełną ofertę produktową i partnerzy banku zarabiają na każdym produkcie, który sprzedają, zaś pośrednicy dotychczas prawie wyłącznie na kredytach. To najwięksi pośrednicy kredytowi teraz wypraszają w bankach możliwość sprzedaży lokat aby jakimś cudem przeżyć ciężkie czasy.
Poza tym większość pośredników nie jest przygotowana do sprzedaży innych niż kredyty produktów ani pod względem standardów bezpieczeństwa, logistycznych, wiedzy etc.
Więc co za przeproszeniem chrzani ten człowiek?
Nie znam f-my Vandenberg-ale rozwój sytuacji-doniesienia w prasie ekonomicznej o tym,że pośrednicy(np.Expander) zamykają niektóre oddziały koliduje z nadziejami p.Prezesa.Poza tym banki ,które działają we franczyzie to generalnie aktywni sprzedawcy kredytów.I jeśli zbierają pieniądze z rynku w postaci lokat-to nie po to,zeby z tego pośrednikowi wypłacić prowizję tylko,żeby pozyskać środki właśnie na akcje kredytowe.Czyli-koło się zamyka.I na zakończenie taka drobna uwaga techniczna-jeśli ktoś uważa,że pośredniik będzie mógł przyjmować lokaty to niech go poinformuje wcześniej jakie z tym są związane problemy-od przepisów NBP dotyczących przyjmowania i przechowywania gotówki,poprzez zabezpieczenia skarbcowo-kasowe,konwojowanie itp. To wszystko kosztuje i to niemało-więc nie ma co mydlić oczu ludziom,że dostaną w ofercie sprzedaż lokat-i z tego się utrzymają.
Vandenberg - lepiej poczekać z otwarciem placówki w tym systemie. Firma na moje rozeznanie nie jest przygotowana do prowadzenia franczyzy. Jak im sie w końcu uda (w co nie wierzę) otworzyć pierwsze placówki i tak należałoby odczekać jakiś czas by zobaczyć jak będzie się działo...
Szkoda tylko dobrych ludzi z branży, którzy zmarnowali swój czas poświęcając go amatorskiej firmie z jeszcze bardziej amatorskim zarządem...
Doradca będzie ekspertem
Jak pana zdaniem, zmieni się w najbliższym czasie struktura rynku finansowego w Polsce? Przede wszystkim instytucje radzące sobie gorzej z płynnością finansową zostaną przejęte przez potentatów z branży. Dojdzie też do paru spektakularnych fuzji. Jeśli chodzi o rozwój rynku finansowego, to z całą pewnością rok 2009 będzie należał do instytucji z branży doradztwa finansowego. Obecne franczyzy bankowe przeżywają dość trudny okres, gdyż banki jako franczyzodawcy w dobie kryzysu finansowego zmieniły diametralnie politykę pieniężną. Franczyzobiorcom zależy na sprzedaży produktów bankowych w tym najbardziej opłacalnych kredytów, natomiast banki wolałby pozyskiwać aktywa poprzez lokaty ograniczając wydawanie środków.Pozostałe kategorie
tematy
komentarze
użytkownicy
HANDEL 428
USŁUGI 557
- turystyka i hotele 32
- doradztwo i księgowość 24
- gastronomia 208
- finanse i bankowość 106
- edukacja 34
- beauty i fitness 24
- usługi dla konsumentów 45
- nieruchomości 22
- usługi dla biznesu 62
inne 1475
PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.
Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.
Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.