Forum: Lilla House - jaki jest koszt inwestycji? - edukacja 34

Cebula 25.11.2009 *.chello084010104069.chello.pl

9

Witajcie. Przyglądam się od dłuższego czasu szkole tańca Lilla House. Niedawno zaczęły się pojawiać bardzo ciepłe artykuły o działalności tej szkoły, na otwarciu w dwóch miastach w Polsce, mieli nadkomplet "uczniów". Na stronie reklamują się, że 5000 wejść w miesiącu.

Jeżeli ktoś miał z was styczność z tą szkołą i mógłby się podzielić opiniami to będę wdzięczny [szczególnie chodzi mi o takie kwestie jaki jest koszt inwestycji, czy franczyzodawca ma jakiś system reklam itd]. Myślę sobie, że taka szkoła tańca to dobra inwestycja, bo docelowo jest skierowana raczej do młodych ludzi, którym łatwiej jest znieść "kryzys" i chetniej wydadzą pieniądze (czytaj zainwestują w siebie). Zresztą tego typu działalnościom sprzyja rodzima kinematografia, wydając nawet niezłe filmyzwiązane z tańcem :)

 Pozdrawiam!

Cebula 25.11.2009 *.chello084010104069.chello.pl

9

A przyznam się szczerze, że oferta Lilla House mnie zainteresowała, i niedługo na pewno się skontaktuję z przedstawicielem.

Bo ten biznes ma przyszłość.

Kryton 08.01.2010 *.acou252.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam,

Jestem mieszkanką Żor i obserwuję Lilla House u nas lokalnie, nie wiem jak wygląda to w innych miastach. U nas szkoła jest bardzo profesjonalna, bardzo ładnie przygotowana. Nie spodziewałam się szkoły na takim poziomie w tak niedużej miejscowości. Sama myślę poważnie o zajęciach, grupa rytmiki mojego dziecka jest już pełna, więc to chyba dobrze świadczy. Z perspektywy klienta myślę, że warto. Polecam.

niko 14.04.2010 *.195.116.80.2

3
Witam serdecznie ,ja również myślę o szkole ,muszę jednak powiedzieć że zaniepokoiły mnie informacje przekazane przez prowadzących franczyzy.Podobno system nie sprawdza sie w żadnych warunkach ,multum pracy i olbrzymie straty ,dwóch szkół już nie ma , reszta ledwo przędzie.Współpraca z firmą rzadna .Myślę że trzeba to sprawdzić .

YarpenZ 19.04.2010 *.gl227-36.master.pl

13
Nico wysłałem Ci wiadomość na priv. Może napisz więcej szczegółów bo to trochę enigmatyczne co napisałeś wyżej. Jakie szkoły padły, gdzie? Co to znaczy, że system nie sprawdza się? To, że prowadząc własny biznes jest multum pracy to chyba normalne? Ile wejść w tygodni mają te szkoły, że ledwo przędą?

obiektywny komentator 19.04.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
Jakie szkoły padły ogólnie ja nie wiem, ale wiem że jedna swój żywot zakończyła baaaardzo szybko i bardzo boleśnie finansowo Mowa o szkole Lila w Inowrocławiu

obiektywny komentator 19.04.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
Jakie szkoły padły ogólnie ja nie wiem, ale wiem że jedna swój żywot zakończyła baaaardzo szybko i bardzo boleśnie finansowo Mowa o szkole Lila w Inowrocławiu

niko 17.05.2010 *.195.116.80.2

3
Wystarczy podiechać do jakiejkolwiek szkoły i zobaczyć na własne oczy co się dzieje .Byłem w dwóch i coś wiem na ten temat. Na początku było chyba siedem  szkół ,a zostało ......

YarpenZ 25.05.2010 *.gl227-36.master.pl

13
No powiem szczerze, że ja też wymiękłem. Zostałem olany przez centralę, po pierwszym kontakcie mailowym dostałem wprawdzie informacje co do lokalu itd. Szukałem odpowiedniego miejsca u siebie, w końcu znalazłem, zrobiłem jakiś biznes plan ale na moje maile i telefony w celu spotkania u nich w firmie nie było odzewu. O czym to świadczy? Rozmawiałem z Panią executive director, już nie pamiętam imienia i tak oczywiście, spotkamy się jak najszybciej, oddzwonię Panu i potwierdzę termin - i tak było miesiąc temu, od tamtej pory zero maili, zero telefonów. Jak dla mnie niepoważna firma.

lilka1235 23.09.2010 *.195.116.80.2

1
Witam, ja też mam dziwne odczucia, od jakiegoś czasu interesuję się szkołą, kilka razy miałam przyjemność rozmawiać z osobą upoważnioną,jednak podejście firmy do zainteresowanych jest co najmniej lekceważące.Przyjżałam się bliżej dwóm placówkom i z przykrością muszę stwierdzić że ten interes to nieporozumienie pod każdym względem.Rozmawiałam z biorcami którzy wystawili nienajlepszą opinie.Z tego co się zorientowałam to kilka szkól już nie ma.Na całe zsczęście w pore się zorientowałam,a teraz rozważam inną franczyzę,znacznie bezpieczniejszą.

rydz 22.10.2010 *.acph67.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam. Ja sprawdzam temat od jakiegoś czasu i nie mam takich uwag. Kontakt bardzo ok - dostałam potrzebne wstępne informacje, pelniejsze niz w przypadku jednej ze szkółjęzykowych dla dzieci - mąż filolog więc tąopcjęteż bierzemy pod uwagę. Szkoł sprawdziłąm dwie do jednej pojechałąm do drugiej dzwoniłąm. W tej której byłąm dużo osób, szczególnie dzieci - nie wyglądało na niefunkcjonujący interes. Wciążprzed podjęciem decyzji więc będęinformować jak sprawa wygląda.

małgorzata 29.01.2011 *.staticline639.toya.net.pl

1

Witam Państwa serdecznie
Czytam Państwa posty i muszę się odnieść do kilku spraw, jako właścielka marki Lilla House. Szkołę Tańca Lilla House prowadzę od 2004 roku. Jest to obecnie największa w Lodzi Szkoła Tańca, świadcząca usługi na najwyżyszm poziomie i jednocześnie wyznaczająca trendy zarówno na rynku lokalnym jak i ogólnopolskim. Z ogromnym sukcesem funkcjonujemy w Łodzi, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dużej profesjonalnej siedzibie w centrum miasta. System franczyzowy, który został przez nas wprowadzzony opiera się na najwyższych standardach. Prowadzimy każdego franczyzobiorcę "za rękę" od samego początku( przez pomoc w znalezieniu lokalu, pomoc w negocjacjach, pomoc w wystroju, pozyskanie kadry, szkolenia dla właścicieli, szkolenia dla kadry administracyjnej, szkolenia dla instruktorów, gotowe rozwiązania graficzne, autorski program administracyjny, stronę internetową i szereg innych działań...) Nie wiem skąd opinie o braku kontaktu...Nie zdarzyło nam się nie skontaktować z potencjalnym franczyzobiorcą, często jeszcze przed podpisaniem promesy poświęcamy ogromnie wiele uwagi każdej zainteresowanej osobie, włącznie z wyjazdami do miejsca ewentualnej nowej franczyzy i ocenie lokalu. Nie wyobrażam sobie braku odzewu z naszej strony...stanowiłoby to o wysokim poziomie ignorancji, a Firma, która buduje swoją sieć, nie może sobie na takie działania pozwolić..Jeśli ktoś z Państwa rzeczywiście został tak potraktowany uprzejmie proszę o taką informację na mojego miala gosia@lillahouse.com, sprawdzę to osobiście. jeśli chodzi o sam biznes...Każdemu franczyzobiorcy precyzyjnie wyjaśniamy, że pomimo branży artystycznej ( która często jest odbierana i traktowana dosć frywolnie) jest to poważny, wymagający biznes. Jeśli ktoś wyobraża sobie, że na otwarciu siedziby i znalezieniu kadry działania się kończą, będzie rzeczywiście rozczarowany. Jest to biznes, któremy się trzeba poświęcić, dbać i pielęgnować, jak każdy biznes opierający się na usługach. Tyle że nasza centrala, co miesiąc przekazuje franczyzobiorcom gotowe pomysły i rozwiązania, nad którymi pracuje u nas caly sztab specjalistów. 2 jednostki franczyzowe, które już na samym początku ich istnienia nie dały sobie rady, były prowadzone przez osoby, nie stosujące się zarówno do naszych wskazówek, wytycznych jak i osoby ( jak się okazało) z bardzo niewielkim doświadczeniem w prowadzeniu samodzielnej firmy. We wszystkich znanych mi sieciach franczyzowych zdarzają się takie sytuacje, dlatego też obecnie z dużo większą troską i uwagą dobieramy potencjalnych franczyzobiorców, pokazujemy zarówno ogormne zalety tego biznesu jak i wady. Jestem jednak przekonana, że biznes który już w pierwszym miesiącu swojej działalności przynosi dochody jest biznesem wartym uwagi. Ale jak to powiedział właściciel szkoły, która nie przetrwała..."Dostałem od Państwa wędkę, a złowić ryby musiałem już sam, nie poradziłem sobie, i to była tylko moja wina". Badania naszej obsługi zostały przeprowadzone przez niezależną, anonimową grupę reprezentującą franchising.pl, i ich niezwykle pozytywne wyniki dostępne są na stronie. Jednostki, które funkcjonują w Polsce, radzą sobie bardzo dobrze, ale na ich przykładzie widać najlepiej, że zaradność i przedsiębiorczość właścicieli stanowią o sukcesie finalnym szkoły...My w trosce o sieć i jej rozwój każdą szkołę traktujemy indywidualnie, pomagając rozwiązywać każdy bieżący problem.
Życzę wszystkim Państwu wielu dobrych decyzji biznesowych oraz wytrwałości w budowaniu własnych Firm w naszej polskiej, dość trudnej rzeczywistości. Jeszcze raz będę wdzięczna za wszelkie uwagi, skierowane do mnie bezpośrednio na maila Firmowego. 

Z poważaniem Małgorzata Wojdal

marta11 04.10.2012 *.77-253-143-191.adsl.inetia.pl

2

Ostatnio jakoś cicho w  sprawie tanecznej złotej kury  myśle  że więcej naiwnych ludzi którzy uwieża w bajki opowiadane przez LILLA HOUSE  już nie ma , jak widać została się ostatnia franczyza na wykończeniu reszta  firm upadła z wielkim hukiem .Pomimo kompletnej klapy pomysłu z powodu braku jakiegokolwiek przygotowania do udzielania franczyzy właściciele  w beszczelny sposób dalej próbują naciągać kolejnych naiwnych i bez skrupuły wmawiają nierealne założenia .Mam nadzieję że ktoś w końcu zrobi porządek z nieuczciwą formą franczyzy .Pozdrawiam

magdalena11 04.10.2012 *.public-gprs385413.centertel.pl

3

Brawo w końcu ktoś przełamał zmowę milczenia .Jestem znajomą osoby która prowadziła jedna ze szkól i wiem jak to wygląda .Mam kontakt z wszystkimi firmami które prowadziły franczyzy i chętnie podzielę sie telefonami w celu sprawdzenia wiarygodności wpisu. Poprzedni wpis jest prawdziwy , moi znajomi stracili nie małą kwote chociaz prowadzili wszystko zgodnie z zaleceniami , podobnie było w przypadku pozostałych oddziałow ,straty dochodziły do kilkuset tysięcy .Właściciele nic sobie z tego nie robią i cały czas szukają naiwnych ludzi ,pomimo tego że narazili na straszne problemy wszystkich dotychczasowych franczyzobiorców.Dziwie się że do tej pory wszyscy unikali tematu ,myśle że mieli za dużo problemów aby ostrzegać innych przed tymi ludźmi.Jeśli to możliwe omijajcie daleko ta firmę .Jak czytałam jeden z poprzednich wpisów włascicielki LILLA  to nieźle się ubawiłm ,jak można !!!!!!!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.