Forum o artykule: Sprzedam koszty, czyli handel fakturami 23

sprzedamkoszty.com 29.10.2013 *.72.52.91.30

1
Zakup kosztów może być absolutnie bezpieczny, wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawcę. Wszystkie oferowane przez nas faktury są legalnie wystawiane, popranie księgowane i zawsze pokrywają się z profilem działalności Klienta. Dostarczamy nie tylko faktury, ale komplet dokumentów takich, jak umowy, protokoły przekazania oraz pokwitowania zapłaty. W razie potrzeby nasi pracownicy potwierdzą fakt realizacji usługi lub dostawy towaru. Jeżeli nasz Klient dba o zgodność stanów magazynowych ze stanem faktycznym, płaci minimalne podatki i rozsądnie kupuje u nas faktury, to jest całkowicie bezpieczny.

DL&RL Samozatrudnienie 03.11.2013 *.afpn3.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Oczywiście, że kupowanie takich faktur nie jest pozbawione ryzyka - nawet jeżeli jest dobrze ukryte. Organy podatkowe mogą zakwestionować przede wszystkim fakt zakupu danej usługi i jej wykonanie. W praktyce, jeżeli dojdzie do kontroli i urzędnik zorientuje się, że faktura jest fikcyjna, ciężko jest wybrnąć w toku postępowania podatkowego i sądowego. Niemniej jednak, faktycznie jeżeli będą wystawione odpowiednie \"papiery\", jakieś analizy, usługi szkoleniowe, może nikt się nie zorientować.

Bardziej zastanawiające jest jak działa Państwa firma. Przecież to Państwo muszą płacić podatek. Wydaje mnie się, że chyba najbardziej legalnie jest zakup przez Państwa firmy faktur z rajów podatkowych, a później tak wypracowane koszty odsprzedawane dalej. 

Ponadto, jeżeli urząd skarbowy dowie się o procederze i zacznie kontrole krzyżowe, może dojść do dodatkowych kontroli u podmiotów kupujących usługi

andrecourt 10.06.2015 *.194.153.107.130

24

Co ciekawe urząd potrafi przyczepić się zasadności faktury kosztowej, lub interpretuje wolontariat jako darowiznę i wycenia jego wartość nominalną a nie jest w stanie wykryć zaawansowanej karuzeli podatkowej...

geomam 10.08.2015 *.89-76-129-69.dynamic.chello.pl

13

Wydaje mi się, że lepiej, by sprawdziło to uprzednio jakieś buro rachunkowe/księgowe.

Polecam http://auditor.sopot.pl

Brickoman 23.12.2015 *.ioi153.internetdsl.tpnet.pl

1

Problem leży w tym, że to jest śliskie!! Korporacje optymalizują w firmach z tzw. wielkiej czwórki i oszczędzają tak miliardy (może PIS się w końcu za nich weźmie??) a mali i średni w taxopt.pl, skarbiec czy u doradcy podatkowego. I karawana jedzie dalej.

RyH 05.01.2016 *.78-10-200-239.static.ip.netia.com.pl

2

Szanowni Państwo, dokument księgowy, który nie odzwierciedla zaistniałego zdarzenia jest nieprawdziwy. Nie może zostać uznany za dowód księgowy i nie może umniejszać podstawy opodatkowania. "Kupowanie kosztów" w świetle prawa jest nielegalne i proszę nie mylić tego z optymalizacją podatkową, czyli stosowaniem rozwiązań prawnie dopuszczalnych celem minimalizacji obciążeń podatkowych.

Ilona.B 05.02.2018 *.edo53.internetdsl.tpnet.pl

21

Nie jestem przekonana, czy prowadząc niewielką działaność warto ryzkować i sięgać po takie sposoby... Jest takie powiedzenie "Co wolno wojewodzie, to nie Tobie...". O ile wielkie korporacje byłyby w stanie wybronić się przy pomocy swoich prawników lub bez mrugnięcia okiem pokryć koszty ewentualnych kar, tak przeciętny przedsiębiorca musi się bać kontroli nawet jak prowadzi biznes zgodnie z prawem. Nie ma co ryzykować.

Marcin Ciechanski 04.10.2018 *.89-70-115-159.dynamic.chello.pl

1
Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu bitcoinowego oczywiście) kontakt z panem Piotrem Kubalewskim (na 100% dane fałszywe) się urywa.

Mamy tutaj do czynienia z najzwyczajnym w świecie oszustwem, kradzieżą pieniędzy. Sprawcy czują się bezkarni, wiedząc że ich klienci będą bali się zgłosić sprawę odpowiednim organom.

Zachęcam jednak do zgłaszania, jeżeli również nie otrzymaliście zamówionej faktury i nie zaksięgowaliście jej - nie ma powodu do ukarania Was, natomiast pomoże odzyskać Wasze pieniądze.

Przestrzegam jeszcze raz przed skurwysynami złodziejami.

Lighting Design 23.04.2021 *.94-172-220-142.dynamic.chello.pl

1
Chciałbym sprostować powyższa informacje, fakturę otrzymałem

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.