Intermarché (Grupa Muszkieterów)

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Grupa Muszkieterów proponuje dwie opcje współpracy. 

Prowadzisz już sklep z artykułami spożywczymi? Dołącz do nas jako partner.

Chcesz otworzyć nowy supermarket? Zostań franczyzobiorcą Intermarché.

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce pod względem obrotów. Grupa zrzesza prawie 300 niezależnych polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą blisko 370 sklepów sieci Intermarché i Bricomarché, a także prawie 70 przymarketowych stacji paliw pod szyldem Intermarché. Niemal 50 sklepów oferuje klientom usługę click&collect (polegającą na zamawianiu produktów przez internet i ich odbiór na terenie sklepu). Muszkieterowie wypracowują regularny wzrost obrotów. W 2019 roku wyniosły one 7,74 mld złotych. W ciągu ponad 20 lat obecności w Polsce Grupa Muszkieterów regularnie powiększa swoją sieć supermarketów i inwestuje w nieruchomości – obecnie łączna powierzchnia zajmowana przez wszystkie sklepy Intermarché i Bricomarché to około 533 tys. m2. Obecnie Muszkieterowie są 45. największą  firmą na polskim rynku w rankingu „Rzeczpospolitej” („Lista 500”).

ZOSTAŃ FRANCZYZOBIORCĄ INTERMARCHÉ

Intermarché to marka supermarketów spożywczo-przemysłowych, które proponują klientom nawet kilkanaście tysięcy pozycji asortymentowych, a także szeroki wachlarz marek własnych. 

Członkowie Grupy są inwestorami, ale także aktywnymi przedsiębiorcami. Dzięki odpowiedniemu programowi szkoleń każdy może zostać właścicielem sklepu – w procesie rekrutacji kluczowe są kompetencje ogólnobiznesowe. Otwartość na różnorodne doświadczenia zawodowe przedsiębiorców, umożliwia dynamiczny rozwój Grupy w duchu innowacyjności.

Grupa Muszkieterów jest jednym z czołowych retailerów w Europie, obecnym w 4 krajach. W skali roku wypracowuje obroty na poziomie ponad 45 mld euro.

JEDNOSTKI WŁASNE

Centrum magazynowo-biurowe w Swadzimiu oraz magazyn logistyczny w Mysłowicach.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

190 w tym 4 jednostki przyłączone

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Korzyści dla franczyzobiorcy:

* działalność w ramach sprawdzonego systemu i pod rozpoznawalnym szyldem,

* możliwość rozwoju w strukturach Grupy Muszkieterów i współdecydowania o strategicznych kwestiach (możliwość zostania wspólnikiem Spółki Muszkieterowie oraz udziałowcem Funduszu Nieruchomościowego Grupy),

* pomoc w wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu, a także wsparcie w doborze wyposażenia, budowie placówki oraz przygotowania sklepu do otwarcia,

* możliwość otwierania kolejnych placówek handlowych pod tym samym szyldem,

* efektywnie prowadzona  logistyka,

*  szerokie wsparcie specjalistów i dostęp do szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji,

* wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami w imię zasady niezależność we współzależności,

* możliwość współpracy z lokalnymi dostawcami,

* regularne akcje handlowe i marketingowe, np. przygotowanie gazetek promocyjnych,

* nowoczesne narzędzia marketingowe i digitalowe (np. aplikacja mobilna dla klientów i do zarządzania sklepem, usługi e-commerce,  w tym click&collect – np. Intermarché Drive),

* możliwość rozwoju sklepu o dodatkowe usługi, np. stację benzynową, myjnię samochodową, a także wędzarnię,

* możliwość oferowania klientom szerokiego asortymentu,

* udział w akcjach na rzecz lokalnych społeczności.

Każdy z franczyzobiorców współzarządza całą Grupą i ma możliwość wpływania na kierunki strategicznego rozwoju. W dłuższej perspektywie właściciel sklepu może łączyć funkcje zarządcze w Grupie. Jest to unikatowe rozwiązanie na całym rynku europejskim. Wyróżnikiem Muszkieterów jest także niezależność – wszyscy przedsiębiorcy należący do Grupy samodzielnie podejmują decyzje dotyczące przyszłości swojego biznesu.

ZOSTAŃ PARTNEREM INTERMARCHÉ

Drugą drogą dołączenia do  Intermarché jest możliwość zostania partnerem sieci. Warunkiem jest prowadzenie sklepu o powierzchni ponad 500 m2 z artykułami spożywczymi w dowolnym mieście w Polsce

Korzyści dla partnera: 

  • działalność w ramach sprawdzonego systemu i pod rozpoznawalnym szyldem,
  • efektywna logistyka,
  • regularnych akcje handlowe i marketingowe, 
  • możliwości współpracy z lokalnymi dostawcami,
  • szerokie wsparcie specjalistów.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Suma inwestycji to wkład własny, który wynosi min. 400 tys. zł. Co ważne, jest to kapitał własny, który od początku pracuje na wyniki spółki (nie jest to ani opłata licencyjna, ani żadna inna forma opłaty na rzecz Grupy).


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

* minimalny wkład własny: 400 tys. zł,

* wiek powyżej 25 lat,

* posiadanie cech przedsiębiorcy oraz ogólnych kompetencji biznesowych,

* gotowość do prowadzenia własnego, rodzinnego przedsiębiorstwa,

* akceptacja zasad funkcjonowania w Grupie, które zostały zapisane w Karcie Muszkietera,

* ukończenie 6-miesięcznego szkolenia teoretyczno-praktycznego,

* gotowość do ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania,

* akceptacja umowy gwarantującej przedsiębiorcy 10-letnią współpracę z możliwością jej przedłużenia.


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

ITM Polska sp. z o.o.

ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

512 31 31 31

izabela.borowicz@muszkieterowie.com

muszkieterowie.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Izabela Borowicz

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Intermarché (Grupa Muszkieterów).

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma ITM Polska sp. z o.o. (ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Intermarché (Grupa Muszkieterów) oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie muszkieterowie.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.