Intermarché (Grupa Muszkieterów)

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Sieć Intermarché wchodzi w skład Grupy Muszkieterów, która oferuje atrakcyjny i oparty na unikalnych zasadach koncept franczyzowy. Właściciele sklepów Intermarché są niezależnymi przedsiębiorcami, którzy sami decydują o kierunkach rozwoju Grupy oraz własnego biznesu, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Mogą też stale rozwijać swoje placówki handlowe poprzez wdrażanie nowych konceptów oraz dodatkowe usługi, takie jak otwarcie stacji paliw czy wprowadzanie rozwiązań z zakresu e-commerce (np. Intermarché Drive). Decydując się na taki krok, właściciele sklepów mogą liczyć na pełne wsparcie centrali Grupy Muszkieterów.

Przedsiębiorcy, którzy założyli Grupy Muszkieterów, w tym sieć Intermarché, doszli do wniosku, że współpracując, mogą osiągać lepsze efekty. Od lat to się nie zmienia. Grupę wciąż tworzą otwarte, ambitne osoby, które mają motywację do prowadzenia swojego biznesu. Franczyzobiorcy są praktykami, którzy na co dzień dbają o swoje przedsiębiorstwa i całą Grupę – bo to oni nią zarządzają. Dzielą się doświadczeniem i korzystają z doświadczenia innych. Razem się rozwijają i wspierają na każdym etapie. 

Intermarché to marka supermarketów spożywczo-przemysłowych, które proponują klientom nawet kilkanaście tysięcy pozycji asortymentowych, a także szeroki wachlarz marek własnych.  

Sieć Intermarché opracowała nowy koncept supermarketu „Power”, dzięki któremu sklepy zyskują zupełnie nowy wizerunek. Ideą przewodnią konceptu Power jest ŚWIEŻOŚĆ. Jest on odpowiedzią na oczekiwania klientów, a także zapotrzebowanie biznesowe – w kierunku poprawy efektywności handlowej. To model komfortowy dla robiących zakupy i łatwy w obsłudze dla personelu. Zakłada optymalizację procesów, które poprawiają bieżącą produktywność.

Do kluczowych wyróżników sieci Intermarché, oprócz świeżości, należą także bliskość, inspiracje i optymizm. Jej ambasadorką jest Optymistka – Irka Marsze, która w nienachalny i zabawny sposób pokazuje rozwiązania podnoszące jakość codziennego życia. Optymistka dzieli się swoimi pomysłami na nieskomplikowane przepisy, które pomagają przyrządzać zdrowe i smaczne dania, promując w ten sposób zrównoważone odżywianie.

DO KOGO KIERUJEMY NASZĄ OFERTĘ?

Intermarché szuka przede wszystkim przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować swój czas oraz pieniądze i nie boją się ryzyka. Kandydaci powinni mieć cechy przedsiębiorcy, umiejętności w zakresie relacji z klientem, predyspozycje do zarządzania oraz kompetencje organizacyjne i menedżerskie, aby umiejętnie zarządzać zespołem: motywować, delegować zadania, kontrolować. Kandydaci powinni także podzielać wartości Muszkieterów: solidarność właścicieli i zaangażowanie w życie Grupy.

Właściciele supermarketów Intermarché są aktywnymi handlowcami. Dzięki odpowiedniemu programowi szkoleń każdy, kto wykazuje cechy przedsiębiorcy może zostać właścicielem punktu sprzedaży. W procesie rekrutacji kluczowe są kompetencje ogólnobiznesowe. Otwartość na różnorodne doświadczenia zawodowe przedsiębiorców, umożliwia dynamiczny rozwój Grupy w duchu innowacyjności. Każdy sklep prowadzony jest na zasadzie spółki z o. o., w której franczyzobiorca jest większościowym udziałowcem.

Właściciele tworzący Grupę Muszkieterów reprezentują bardzo różnorodne profile zawodowe. Wśród członków Grupy są oczywiście tacy, którzy pracowali już w handlu detalicznym czy w handlu ogólnie. Można tu również znaleźć bardziej nietypowe profile zawodowe: byłych rzemieślników, księgowych, bankowców, nauczycieli czy też pracowników administracji państwowej.

Ta różnorodność stanowi bogactwo Grupy Muszkieterów. Grupa stawia w pierwszej kolejności na kompetencje ogólnobiznesowe, a później na umiejętności, które można nabyć w trakcie szkolenia. Różnorodność to niezaprzeczalnie czynnik gwarantujący dynamiczny rozwój, zachęcający do rywalizacji, kreatywności i innowacyjności.

Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji znajdziesz tutaj: https://franczyza.intermarche.pl/rekrutacja-szkolenie

ZOSTAŃ PARTNEREM INTERMARCHÉ

Jeśli prowadzisz już sklep z artykułami spożywczymi o powierzchni ponad 500 m2  w dowolnym mieście w Polsce Grupa proponuje dla Ciebie drugą opcję dołączenia do sieci Intermarché, którą jest możliwość zostania partnerem. 

Korzyści dla partnera: 

 • działalność w ramach sprawdzonego systemu i pod rozpoznawalnym szyldem,
 • efektywna logistyka,
 • regularnych akcje handlowe i marketingowe, 
 • możliwości współpracy z lokalnymi dostawcami,
 • szerokie wsparcie specjalistów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://franczyza.intermarche.pl/prowadzisz-sklep

JEDNOSTKI WŁASNE

Centrum magazynowo-biurowe w Swadzimiu oraz magazyny logistyczne w Mysłowicach i Sosnowcu.

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

189 w tym 4 jednostki przyłączone

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Franczyzobiorca sieci Intermarché może liczyć na szerokie wsparcie Grupy zarówno przed otwarciem swojego pierwszego punktu sprzedaży, jak i w trakcie trwania umowy franczyzowej. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów. 

#BIZNES

Dajemy Tobie sprawdzony biznes i oczekujemy wkładu własnego 

Oferujemy

 • działalność pod znaną i sprawdzoną marką Intermarché, która funkcjonuje na polskim rynku ponad 25 lat: skala, rozpoznawalność, zmniejszenie bariery wejścia na rynek lokalny,
 • możliwość prowadzenia biznesu o wielomilionowych przychodach przy relatywnie niskim wkładzie finansowym, 
 • możliwość pomnażania swojego kapitału dzięki inwestycjom w nieruchomości Grupy Muszkieterów i stacje paliw
 • dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej, która wspiera i organizuje procesy handlowe, 
 • uczestnictwo w pełni zarządzanym łańcuchem dostaw z dostępem do magazynów centralnych. 

#WSPARCIE

Pomagamy Tobie stworzyć przedsiębiorstwo od podstaw i oczekujemy otwartości na zmianę oraz nową wiedzę 

Oferujemy: 

 • pomoc w wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu, a także wsparcie w doborze wyposażenia, budowie placówki oraz przygotowania sklepu do otwarcia,
 • kompleksowe szkolenia teoretyczno-warsztatowe realizowane w siedzibie Grupy Muszkieterów w Swadzimiu pod Poznaniem oraz staże praktyczne bezpośrednio w punktach sprzedaży, które jeszcze przed otwarciem, sklepu przygotuje kandydata do skutecznego i efektywnego zarządzania własnym biznesem
 • szerokie wsparcie specjalistów i dostęp do regularnych szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji – zarówno dla franczyzobiorcy, jak i pracowników sklepu,
 • wsparcie doradców/specjalistów m.in. z dziedziny: marketingu, finansów, prawa, logistyki, IT, księgowości w trakcie procesu otwierania oraz po otwarciu sklepu,
 • nowoczesne narzędzia marketingowe i digitalowe (np. aplikacja mobilna dla klientów i do zarządzania sklepem, usługi e-commerce,  w tym click&collect czyli Intermarché Drive),

#NIEZALEŻNOŚĆ

Dajemy Tobie niezależność i oczekujemy koncentracji na swoim biznesie

Oferujemy:

 • dużą niezależność w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, w tym możliwość współpracy z lokalnymi dostawcami, prowadzenia inwestycji i optymalizacji kosztów,  
 • samodzielne kształtowanie struktury zatrudnienia a także duża niezależność w kształtowaniu oferty produktowej
 • wymianę wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami w imię zasady niezależność we współzależności,
 • możliwość budowania pozycji swojego przedsiębiorstwa w lokalnym otoczeniu biznesowym w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu. 

 #ROZWÓJ

Dajemy Tobie skalę oraz możliwości rozwoju i oczekujemy zaangażowania       

 • możliwość otwierania kolejnych placówek handlowych pod tym samym szyldem,
 • możliwość rozwoju w strukturach Grupy Muszkieterów i współdecydowania o strategicznych kwestiach (możliwość zostania wspólnikiem Spółki Muszkieterowie oraz udziałowcem Funduszu Nieruchomościowego Grupy),
 • różne modele ekspansji

Każdy z franczyzobiorców współzarządza całą Grupą i ma możliwość wpływania na kierunki strategicznego rozwoju. W dłuższej perspektywie właściciel sklepu może łączyć funkcje zarządcze w Grupie. Jest to unikatowe rozwiązanie na całym rynku europejskim. Wyróżnikiem Muszkieterów jest także niezależność – wszyscy przedsiębiorcy należący do Grupy samodzielnie podejmują decyzje dotyczące przyszłości swojego biznesu.


PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

Suma inwestycji to wkład własny, który wynosi min. 400 tys. zł. 

Co ważne, jest to kapitał własny, który od początku pracuje na wyniki spółki (nie jest to ani opłata licencyjna, ani żadna inna forma opłaty na rzecz Grupy).


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

 • minimalny wkład własny: 400 tys. zł, pochodzący ze środków własnych,
 • posiadanie cech przedsiębiorcy oraz ogólnych kompetencji biznesowych,
 • gotowość do prowadzenia własnego, rodzinnego przedsiębiorstwa,
 • ukończenie ok. 4-miesięcznego szkolenia teoretyczno-praktycznego,
 • akceptacja umowy gwarantującej przedsiębiorcy 10-letnią współpracę z możliwością jej przedłużenia. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://franczyza.intermarche.pl/


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

ITM Polska sp. z o.o.

ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne

512 31 31 31

izabela.borowicz@muszkieterowie.com

franczyza.intermarche.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Izabela Borowicz

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Intermarché (Grupa Muszkieterów).

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma ITM Polska sp. z o.o. (ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Intermarché (Grupa Muszkieterów) oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie franczyza.intermarche.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.