VisionOptyk Bliżej Ciebie

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Z badań wynika, że nawet co trzeci Polak może mieć problemy ze wzrokiem. Potrzeba dobrego widzenia jest potrzebą wyższej kategorii. Dlatego klienci w każdej grupie wiekowej chętnie płacą za produkty, takie jak okulary, które ułatwiają im codzienne życie.

Sieć salonów optycznych VisionOptyk Bliżej Ciebie działa z sukcesami od ponad 18 lat. Posiada ponad 70 jednostek franczyzowych w całym kraju, a do końca 2022 r. ich liczba wzrośnie o kilka nowych. Klienci cenią markę za kompleksowe podejście do wzroku i atrakcyjne ceny markowych produktów: opraw okularowych, szkieł korekcyjnych czy okularów przeciwsłonecznych.

Oferta franczyzowa powinna zainteresować osoby szukające sprawdzonego sposobu na własny biznes oraz przedsiębiorców z branży, którzy prowadzą już salon optyczny. Franczyzobiorca może liczyć na realną pomoc na każdym etapie.

Wsparcie rozpoczyna się od oceny szans rynkowych oraz analizy atrakcyjności potencjalnej lokalizacji salonu i... nigdy się nie kończy. Właściciel salonu franczyzowego otrzymuje pakiet szkoleń założycielskich i sprzedażowych, pomoc w przygotowaniu salonu do otwarcia i prowadzeniu dochodowej działalności (w tym profesjonalny program optyczny), a także wsparcie marketingowe. Współpraca na wielu płaszczyznach trwa przez cały czas prowadzenia salonu.

VisionOptyk oferuje franczyzobiorcom atrakcyjne ceny towarów, które sprawdzają się w sprzedaży od wielu lat i posiadają gwarancje producentów. Usługą „podstawową” w każdym salonie optycznym jest kompleksowe badanie wzroku wykonywane najczęściej przez optometrystę, rzadziej przez okulistę.

Brak wykształcenia medycznego nie dyskwalifikuje przedsiębiorcy. Do prowadzenia badań wystarczy zatrudnić osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Ten model działa z powodzeniem w większości salonów franczyzowych.

Minimalny kapitał na start: 80-120 tys. zł. Właściciele sieci VisionOptyk szacują, że przy spełnieniu kilku warunków (atrakcyjna lokalizacja, koniunktura rynkowa, zaangażowanie w prowadzenie salonu) inwestycja może przynosić zyski już po 6-12 miesiącach działalności.

JEDNOSTKI WŁASNE

6

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

85

ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Franczyzodawca zapewnia wiedzę i wiele materiałów potrzebnych do prowadzenia salonu optycznego:

 • analizę atrakcyjności potencjalnej lokalizacji,
 • towar renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach, które pozwalają konkurować w Twoim mieście od pierwszego dnia działalności,
 • znajomość rynku optycznego oraz nawyków klientów: produkty, które się sprzedają,
 • profesjonalny program optyczny do prowadzenia działalności i rejestracji na badania wzroku,
 • pakiet szkoleń założycielskich i sprzedażowych,
 • wsparcie marketingowe, m.in. materiały do promocji salonu,
 • doradztwo i pomoc na każdym etapie zakładania, a następnie prowadzenia salonu optycznego.

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

od 80 do 120 tys. zł.


PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Brak doświadczenia w branży nie stanowi przeszkody. Podstawowym warunkiem skutecznego prowadzenia  salonu franczyzowego jest osobiste zaangażowanie, zmysł organizacyjny i inwestycje w rozwój własnego biznesu.

Ponadto zdecydowanie przyda się:

 • otwartość, która ułatwi komunikację z ludźmi,
 • atrakcyjna lokalizacja salonu (o powierzchni min. 40 mkw, najlepiej w centrummiasta), która przyciągnie klientów,
 • minimalny kapitał na start (80 tys. zł), który pozwoli na wyposażenie salonu i przygotowanie go do otwarcia,
 • prowadzenie (lub otwarcie) własnej działalności gospodarczej.

INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY

VisionOptyk Bliżej Ciebie

ul. dr. Pieniężnego 23a, 65-054 Zielona Góra

franczyza@visionoptyk.eu

visionoptyk.eu

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Lidia Żarnowska

509 446 405

Dariusz Zysek

602 539 800

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do VisionOptyk Bliżej Ciebie.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma VisionOptyk Bliżej Ciebie (ul. dr. Pieniężnego 23a, 65-054 Zielona Góra). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego VisionOptyk Bliżej Ciebie oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie visionoptyk.eu.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.