Nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych
Dnia 10 stycznia 2002 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 26 lipca 2001 r. o zmianie ustawy o zamówieniach publicznych
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, jeżeli wartość zamówienia przekracza równowartość 30.000 euro należy powołać komisję przetargową (nowy art. 20a ustawy o zamówieniach publicznych). Członkami komisji przetargowej mogą być wyłącznie pracownicy zamawiającego. Inne osoby mogą uczestniczyć w pracach komisji jedynie w charakterze biegłych (rzeczoznawców). Zamawiający zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonym zamieszczając ogłoszenie w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie, na stronie internetowej oraz za pośrednictwem Prezesa Urzędu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli wartość zamówienia przekracza równowartość kwoty 30.000 euro, zamawiający ma obowiązek ogłosić o takim przetargu w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej, od dnia publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych do dnia składania ofert. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza, ogłoszenie zamieszczane jest w siedzibie, w miejscu publicznie dostępnym oraz na stronie internetowej, co najmniej siedem dni przed terminem składania ofert. Przepisy o publikacji w Internecie zaczną obowiązywać dopiero 10 października 2002 r.
Zgodnie ze znowelizowanym art. 41 ustawy o zamówieniach publicznych w przetargach na zamówienia powyżej 30.000 euro dostawca lub wykonawca obowiązkowo wpłaca wadium w wysokości, którą określa zamawiający, w granicach od 0,5 proc. do 3 proc. wartości zamówienia. Jeśli zamówienie nie przekracza tej wartości, zamawiający może jedynie żądać wpłacenia wadium w tej wysokości.
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami środki odwoławcze wobec czynności podjętych przez zamawiającego przysługują również organizacjom pracodawców i przedsiębiorców zrzeszającym dostawców lub wykonawców wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Wyróżnione franczyzy
Synevo Punkty Pobrań
Punkty pobrań badań labolatoryjnych
Żabka
Sklepy typu convenience
Erste Bank Polska
Placówki bankowe
Xtreme Fitness Gyms
Kluby fitness/siłownie
Carrefour
Sklepy convenience, minimarkety, supermarkety
Xtreme KiDS
Sale zabaw dla dzieci
Costa Coffee
Kawiarnie
Yasumi Instytut Zdrowia i Urody
Gabinety kosmetyczne, hotele i obiekty SPA
DDD Dobre Dla Domu
Sklepy z podłogami i drzwiami
Da Grasso
Pizzerie
Mydlarnia u Franciszka
Sklepy z kosmetykami naturalnymi
So Coffee
Kawiarnie
Z OSTATNIEJ CHWILI
POKAŻ WSZYSTKIE
Targi Franczyza z biletem o połowę taniej
Targi Franczyza to miejsce, w którym można poznać pomysły na własny biznes i porozmawiać z franczyzodawcami. Do 31 sierpnia bilet kosztuje 40 zł.
Sklep z męską odzieżą
Sieć Pako Jeans powiększyła się w tym roku już o kilkanaście punktów. To zarówno sklepy multibrandowe, jak i monobrandowe.
Franczyza Kodano Optyk zamiast mieszkania na wynajem?
Gdy najem mieszkań przestaje się opłacać, inwestorzy szukają alternatyw – i coraz częściej trafiają do Kodano Optyk.
Idzie nowe dla fundacji rodzinnych
Kolejna próba zmian w opodatkowaniu fundacji rodzinnych. Co tym razem zaproponował rząd?
