Doświadczenie w branży paliwowej nie jest konieczne, by uruchomić własną stację Circle K. Co najmniej połowa franczyzobiorców sieci jest spoza branży.
Środa
02.08.2017
Sieć Circle K powiększyła się o nową stację. I to nie w wyniku rebrandingu, który właśnie prowadzi.
 

W miejscowości Kolbuszowa w województwie podkarpackim powstała nowa stacja Circle K – to pierwszy punkt franczyzowy sieci w Polsce, który od początku istnienia funkcjonuje pod nową nazwą. Pozostałe stacje w systemie franczyzy przechodzą właśnie proces zmiany nazwy Statoil na Circle K, który potrwa do marca przyszłego roku i obejmie całą sieć stacji w kraju.
Nasze stacje w systemie franczyzy działają w Polsce od 2004 r. i obecnie stanowią ok. 25 proc. wszystkich stacji naszej firmy. One także przechodzą proces zmiany marki Statoil na Circle K, który odbywa się równolegle na Łotwie, Litwie i w Estonii. Tym bardziej cieszy nas fakt, że do naszego grona dołącza pierwsza stacja franczyzowa w Polsce, która od samego początku będzie funkcjonować już pod nową nazwą – mówi Jarosław Kustra, dyrektor działu operacyjnego Circle K Polska.

Prace nad zmianą marki Statoil na Circle K odbywają się sukcesywnie w poszczególnych regionach Polski. Na ten moment rebranding został już przeprowadzony na ponad 70 stacjach w całym kraju. W 2012 r. właściciel Circle K kupił stacje Statoil Fuel & Retail i miał prawo do korzystania z tej nazwy tylko przez określony czas. W 2015 grupa Alimentation Ciuche-Tard, o której mowa, podjęła decyzję, że stacje Statoil będą stopniowo zmieniać nazwę na Circle K, będącą sztandarową marką Grupy obecną w ponad 20 krajach na całym świecie.

Oferta franczyzowa Circle K skierowana jest do właścicieli już istniejących stacji, jak również do tych, którzy chcą zbudować własną stację paliw. Nie obowiązują żadne specjalne wymogi poza prowadzeniem stacji lub prowadzeniem inwestycji w postaci budowy stacji paliw.
- Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to dobra lokalizacja dająca perspektywy sprzedaży paliw na odpowiednio wysokim poziomie oraz zgoda przyszłego franczyzobiorcy na pracę w określonym systemie standardów wyróżniającym naszą sieć. Doświadczenie w branży paliwowej nie jest konieczne. Co najmniej połowa naszych franczyzobiorców jest spoza branży – mówi Jarosław Kustra. - Zadaniem Circle K jest nie tylko wprowadzenie nowej stacji do sieci, ale również pomoc w jej prowadzeniu, nadzór i doradztwo. Firma lub osoba chcąca zostać naszym franczyzobiorcą powinna mieć też wystarczające środki finansowe, które pozwolą na zbudowanie i prowadzenie stacji paliw. Z naszej strony oferujemy doradztwo przy budowie stacji, pomoc w zakupie sprzętu oraz inwestycje w oznakowanie i elementy wystroju charakterystyczne dla Circle K.

Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić niezależnie od tej umowy dodatkowe usługi, takie jak hotel, warsztat samochodowy czy restauracja.

Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r. pod nazwą Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć ta obejmuje flagowe stacje własne, stacje segmentu ekonomicznego oraz stacje franczyzowe.


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019