Koronawirus: Franchise EXPO odwołane!

Franchise Expo Paris
Franchise Expo Paris / Koronowirus odwołał targi franczyzy w Paryżu. Będzie nowy termin.
Czwartek
05.03.2020
Epidemia koronawirusa dosięgnęła imprez targowych. Dla bezpieczeństwa uczestników są one odwoływane lub przenoszone na inny termin.
 

Alexandra Crepin w imieniu organizatorów poinformowała o odwołaniu Franchise EXPO, targów które w marcu były planowane w Paryżu. To jedna z największych imprez franczyzowych tego typu, miała się odbyć po raz 39 i trwać przez cztery dni marca. Jak tłumaczy w mailu do redakcji Franchising.pl Michel Filzi, prezes francuskiej firmy Reed Expositions: "Dobro naszych klientów, partnerów i pracowników pozostaje dla nas priorytetem, stąd taka decyzja. Jesteśmy świadomi konsekwencji finansowych tej niespotykanej w naszej historii sytuacji, ale razem z francuską federacją franczyzy robimy wszystko, aby zmniejszyć skutki odwołania targów. Dlatego wyznaczyliśmy nową datę Franchise EXPO na 24-27 maja. Mamy nadzieję, że do tego czasu pokonamy epidemię". Targi mają się odbyć w maju, w tym samym drugim i trzecim pawilonie Paris Park de Versailles.

Francuski rząd próbując zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa zakazał dużych spotkań publicznych i imprez masowych, gdzie niemożliwe jest zachowanie bezpiecznego dystansu między ludźmi, a ryzyko zakażenia rośnie. Podobnie dzieje się w innym europejskim centrum targowym  w Mediolanie, gdzie odwołano wszystkie targi. Włosi zdecydowali się nawet na zamknięcie szkół do połowy marca.Wśród imprez targowych w Europie, które się na pewno nie odbędą, wymienić trzeba też London Book Fair - jedne z największych na świecie targów książki.

W Polsce jak dotąd sporadycznie odwołuje się imprezy masowe – mecze, koncerty i targi zazwyczaj odbywają się zgodnie z kalendarzem. Pierwszym przypadkiem była Intel Extreme Masters - impreza gamingowa, która ostatecznie odbyła się, ale bez udziału publiczności. Jednak w ostatnich dniach odwołano m.in. Galę MocArty 2019 RMF.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do premiera Morawieckiego z prośbą o rozważenie wprowadzenia jak najszybciej zakazu organizacji imprez masowych. Premier  pozostawił to w gestii wojewodów. Jednak jeden Polak zakażony i 600 poddanych kwarantannie to za mało (na razie), aby targi i koncerty odwoływać.

Zapytaliśmy Ministerstwo Aktywów Państwowych nadzorujące Stadion Narodowy, czy bierze pod uwagę ewentualność odwołania zaplanowanych tam imprez. Czekamy na odpowiedź.

Lekarka Małgorzata Ponikowska pytana przez "Gazetę Wyborczą" o imprezy masowe stwierdziła, że aby zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinniśmy solidarnie unikać skupisk ludzkich i ograniczyć wyjścia w miejsca, gdzie jest dużo ludzi, bo łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

W praktyce jesteśmy skazani na kontakt z wieloma ludźmi, więc zachowajmy zdrowy rozsądek. W wielu sytuacjach jesteśmy wśród ludzi, czy to w środkach komunikacji publicznej lub na zakupach. Na targach ryzyko zakażenia na pewno nie jest większe niż w sklepie.


Liliya Sidelnyk
koordynator ds. międzynarodowych

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022