Sobota
08.05.2021
Franczyzodawcy zaParowanych, Pijalni Ziół Natura Organica oraz Medicanna Premium rozpoczynają intensywnie poszukiwania franczyzobiorców, a Mail Boxes Etc. przejmuje kolejne sieci. Przegląd tygodnia 1-7 maja.
 

Pijalnie Ziół Natura Organica to miejsca, w których można kupić zioła, herbaty, wyciągi oraz ekstrakty ziołowe o różnych właściwościach prozdrowotnych.

Obecnie w sieci działają trzy własne pijalnie i 10 franczyzowych. Franczyzodawca chce nawiązać współpracę z właścicielami salonów kosmetycznych, fryzjerskich, masażu, klubów fitness, hoteli, pensjonatów itp., którzy chcieliby w swoich biznesach stworzyć unikatową strefę relaksu z Pijalnią Ziół Natura Organic. Przewidywana suma inwestycji na start to 4 tys. zł.

zaParowani szukają franczyzobiorców

zaParowani w menu w swoich lokalach mają dania kuchni azjatyckiej m.in.: ręcznie lepione pierożki, które są przyrządzane na parze, sałatki, zupy i desery.

Parowanie dań odbywa się w obecności klientów, co według franczyzodawcy zwiększa atrakcyjność serwowanych dań. Na start potencjalny franczyzobiorca musi mieć co najmniej 30 tys. zł. Samo wyposażenie kuchni franczyzodawca szacuje na 20 tys. zł. Jednorazowa opłata wstępna wynosi 5-10 tys. zł netto (w zależności od lokalizacji). W zamian franczyzobiorca może liczyć na szkolenie własne oraz personelu, otrzyma projekty materiałów reklamowych i będzie miał zapewnioną pomoc podczas przygotowania i uruchomienia restauracji. Najlepiej, żeby mieściła się ona w centrum miasta w otoczeniu biurowo-mieszkaniowym, przy ulicy handlowej, na terenie dużego osiedla lub w galerii handlowej. Obecnie w sieci działają dwie restauracje własne oraz cztery franczyzowe.

Medicana planuje kolejne otwarcia

Medicanna Premium to jeden z dystrybutorów produktów CBD w Polsce. Obecnie produkty marki dostępne są w jednym sklepie stacjonarnym i w siedmiu franczyzowych, w których znajdziemy duży wybór certyfikowanych produktów konopnych. Na otwarcie takiego sklepu potrzeba 45-60 tys. zł. Franczyzodawca pomaga franczyzobiorcy w kwestiach dofinansowania otwarcia działalności do 35 tys. zł. W trakcie współpracy biorca licencji będzie zobowiązany uiszczać opłatę obrotową w wysokości 5 proc. netto miesięcznie na działania marketingowe i rozwój marki.

Mail Boxes Etc. Worldwide przejmuje Pack & Send i Multiocopy

MBE Worldwide ("MBE"), sieć biur świadczących usługi w zakresie przesyłek i logistyki, poligrafii, wydruku i marketingu przejął Pack & Send ("P&S") – dobrze rozpoznawalną markę w Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii oraz Multicopy – wiodący w Holandii brand, który dostarcza rozwiązania w zakresie druku i marketingu, począwszy od szyldów i brandingu, poprzez druk i projektowanie stron internetowych. Dzięki tym transakcjom sieć MBE liczy teraz około 2,8 tys. lokalizacji w 53 krajach.

Frentzza – Pizza & Friends i Meet & Fit coraz liczniejsza

Będące w portfolio firmy „7 Street Łukasz Błażejewski” marki „Frentzza – Pizza & Friends” oraz „Meet & Fit – Slow Food” rozpoczęły swoją działalność z kolejnym lokalem pod koniec kwietnia w Sierpcu.

Sierpecki lokal jest w formacie hybrydowym, czyli w ramach jednego lokalu funkcjonują dwie marki, a w jego wnętrzach po jednej stronie są elementy wystroju charakterystyczne dla Meet & Fit, a po drugiej stronie dla Frentzza. Lokal znajduje się przy Pl. Kardynała Wyszyńskiego 11 i ma powierzchnię 65 m2.

Lokal w Sierpcu jest nastawiony głównie na sprzedaż w kanale delivery.

W planach na najbliższe tygodnie franczyzodawca ma otwarcie dwóch lokali „Frentzza – Pizza & Friends” w Warszawie.

Frentzza – Pizza & Friends to miejsce gdzie można zjeść klasyczną pizzę z tradycyjnych produktów, ale także wybrać jedną z wielu w 100 proc. roślinnych pizz.

Pizze z menu Frentzza to klasyczne kompozycje z włoskich składników przy zachowaniu umiarkowanych cen. W menu oprócz klasycznych pizz dostępne są wegańskie pozycje oraz możliwość stworzenia autorskich pizz z dowolnie wybranych składników.

Akcje Pepco do kupienia

Pepco Group B.V. opublikował prospekt i rozpoczął pierwszą ofertę publiczną do 102.718.447 akcji zwykłych z ceną akcji oferowanych w przedziale od 38 zł do 46 zł za Akcję. Cena maksymalna w zapisach dla inwestorów indywidualnych wynosi 46 zł za akcję, co przekłada się na implikowaną uśrednioną wartość spółki (ang. equity value) na poziomie 24,15 mld zł.

Komentując wydarzenie, Andy Bond, dyrektor generalny (CEO) Pepco Group powiedział:

„Publikacja naszego prospektu to kolejny ważny krok w kierunku wprowadzenia Pepco Group na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy w bardzo atrakcyjnym sektorze dyskontów detalicznych i jesteśmy pewni, że wszystkie nasze marki, tak bardzo lubiane przez klientów, mają przed sobą znaczący potencjał wzrostu. Grupa ma jasno przyjętą strategię, zakładającą zwiększenie w perspektywie długoterminowej liczby sklepów PEPCO i Dealz w całej Europie o ponad 8000.

Pepco Group, posiada i zarządza wiodącą siecią wielobranżowych sklepów dyskontowych w Europie, obsługująca ponad 50 mln klientów miesięcznie w ponad 3,2 tys. sklepach w 16 krajach.


POPULARNE NA FORUM

Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021