Czy powstanie światowy gigant handlowy?

Robert Kuc, franczyzodawca Zdrowej Krowy: / "Konsekwentnie realizujemy nasz cel, jakim jest 20 lokalizacji własnych oraz franczyzowych na koniec 2021 roku."
Sobota
07.08.2021
Carrefour ma intrygujące plany, a Zdrowa Krowa rusza z nowym modelem lokali. Przegląd tygodnia 31 lipca-7 sierpnia.
 

Brazylijskie media podały, że dwie największe francuskie sieci handlowe, Carrefour i Auchan, prowadzą rozmowy na temat możliwej fuzji. Dzięki konsolidacji stałyby się jednym z największych detalistów na świecie. Jak dotąd jednak ani Carrefour, ani Auchan nie potwierdziły tych informacji.

W Polsce na koniec 2020 r. sieć Carrefour liczyła 937 sklepów, w tym 90 hipermarketów, 160 supermarketów i 687 to placówki convenience. Z kolei Auchan zarządza w Polsce siecią ok. 116 sklepów stacjonarnych. Firma zapowiada rozwój we franczyzie.

Kto weźmie Kredens?

W Polsce natomiast Carrefour jest jednym z zainteresowanych zakupem spółki Krakowski Kredens. Upadłość tej ostatniej została ogłoszona w czerwcu tego roku. Borykające się z długami przedsiębiorstwo dobiła pandemia. Jeszcze w tym roku może zakończyć się inwentaryzacja oraz wycena majątku wchodzącego w skład masy upadłościowej spółki. Na sprzedaż wystawione zostaną m.in. znaki towarowe. Wśród zainteresowanych przejęciem Krakowskiego Kredensu – poza Carrefourem – są również inne firmy: Łukasz Zadylak - FGU Tatry Wysokie, Scapremium i Serenity Blue. Złożyły oferty na kwoty od 1,2 mln zł do 3,2 mln zł. Warto przypomnieć, że w 2017 E.Leclerc Polska był gotów zapłacić 94 mln zł za stoiska i nieruchomości Krakowskiego Kredensu. Jednak transakcja nie doszła do skutku z powodu zażalenia części wierzycieli.

Glovo rośnie

Glovo udostępniło swoją usługę w 16 kolejnych miastach w Polsce. To Zamość, Suwałki, Kędzierzyn-Koźle, Tomaszów Mazowiecki, Przemyśl, Piotrków Trybunalski, Kołobrzeg, Biała Podlaska, Stargard, Tczew, Racibórz, Krosno, Nysa, Mysłowice, Wodzisław Śląski, Puławy. Na początek klienci mogą liczyć na dostawy z restauracji McDonald’s. Będą dostarczone w pełni bezpieczny sposób dzięki dostawie bezkontaktowej, w maksymalnie godzinę od momentu złożenia zamówienia.

– Polacy bardzo polubili usługi delivery. Nieustannie korzystają z nich z ogromnym entuzjazmem, oczekując bogatej oferty i dostępności usług w każdym zakątku Polski. Chcemy, by usługi Glovo dostępne były możliwie szeroko, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie aplikacji na terenie kolejnych miast. Współpraca partnerska z McDonald’s to świetny start, który pozwoli poznać mieszkańcom Glovo – mówi Tomasz Suchodolski, expansion manager Glovo Polska.

Miejscy kurierzy Glovo dostarczają zakupy i zamówienia z restauracji w każdy dzień tygodnia, w tym także w niedziele niehandlowe. W aplikacji Glovo dostępne jest całe menu restauracji, w tym także pozycje sezonowe.

– Współpracujemy z najsilniejszymi markami na rynku, takimi jak firma Glovo, które są w stanie zapewnić naszym gościom najwyższe standardy realizacji naszych usług, dbając o bezpieczeństwo i higienę dostaw. Wspólnie regularnie zwiększamy zasięg usługi McDelivery, aby dotrzeć do jak największej liczby konsumentów – podsumowuje Monika Dąbrowska, manager McDelivery lead w McDonald’s Polska.

Hotele czekają na gości

W pierwszym półroczu 2021 Grupa Accor odnotowała przychód w wysokości 824 mln euro, a zysk netto grupy powrócił do dodatniego poziomu 67 mln euro.

– Od maja obserwujemy wyraźne ożywienie - postępujący proces szczepień, ponowne otwieranie granic dają pozytywny impuls dla turystyki w sezonie letnim – zaznacza Sebastien Bazin, Chairman and Chief Executive Officer Accor. –W pierwszym półroczu Accor znacząco poprawił wyniki operacyjne. Nadal skutecznie i ostrożnie zarządzaliśmy naszą płynnością i inwestycjami, dzięki czemu jesteśmy elastyczni i przygotowani na pełne ożywienie branży. Jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni określić prognozy na koniec roku, ale jesteśmy pewni, że będą pozytywne w niemal wszystkich szerokościach geograficznych.

W pierwszej połowie 2021 roku Accor powiększył globalne portfolio o 121 hoteli z 15 tys. pokoi. Oznacza to wzrost netto dla całej sieci o prawie 2 proc. w okresie 12 miesięcy. Na koniec czerwca 2021 r. Grupa dysponowała portfelem 762 tys. pokoi (5 199 hoteli). Na koniec lipca 2021 r. 93 proc. hoteli grupy na całym świeci było otwarte.

Zdrowa Krowa w galeriach

Marka Zdrowa Krowa wchodzi do Centrum Handlowego Libero w Katowicach, z nowym konceptem - street slow food. Jest on dedykowany właśnie galeriom.

– W tym miejscu, obok smacznych burgerów w wersji mięsnej oraz wegańskiej, będziemy serwować też wyjątkowej jakości street foodowe jedzenie – zapowiada Robert Kuc, CEO sieci franczyzowej Zdrowa Krowa.

Uruchomienie nowego miejsca na gastronomicznej mapie Katowic to efekt umowy, jaką marka Zdrowa Krowa podpisała z Echo Investment, właścicielem Libero. Otwarcie planowane jest na jesień 2021 roku.

– Decyzja o uruchomieniu nowego konceptu marki Zdrowa Krowa to kolejny kamień milowy w naszym rozwoju. Dzięki temu w naszym portfolio obok restauracji slow food fast oraz restauracji smile&wine pojawia się trzeci koncept, który zlokalizowany będzie w strefach food court galerii handlowych. Wybór Libero nie jest przypadkowy. Na południu Katowic, gdzie przy ulicy Jankego od pięciu lat funkcjonuje już nasza restauracja slow food fast, jesteśmy dobrze znani wśród mieszkańców dzielnic Piotrowice, Ligota oraz Bażantowo. Jesteśmy przekonani, że wielu z nich chętnie skorzysta z naszej oferty podczas zakupów w Libero – mówi Robert Kuc. – Zdobytym know how będziemy się dzielić z franczyzobiorcami, którzy będą chcieli prowadzić podobne punkty w innych galeriach handlowych w kraju - tłumaczy CEO Zdrowej Korowy.

W najbliższych miesiącach marka otworzy swoje lokale także w innych lokalizacjach. W Cavatina Hall w Bielsku-Białej będzie działać restauracja połączona z - po raz pierwszy - rozbudowaną częścią kawiarnianą. Na finiszu są ponadto rozmowy w sprawie lokalizacji m.in. w Łodzi oraz Gdańsku.

– Konsekwentnie realizujemy nasz cel, jakim jest 20 lokalizacji własnych oraz franczyzowych na koniec 2021 roku – podsumowuje Robert Kuc.


Dowiozą jedzenie / Glovo udostępniło swoją usługę w 16 kolejnych miastach w Polsce.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021