Szkoła Giganci Programowania przez siedem lat otworzyła już ponad 50 placówek własnych oraz 70 franczyzowych.
 

Jest to odpowiedź na rosnącą popularność nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Proces ten zajął kilka lat, ale już teraz przynosi on ogromne zyski. Co więc sprawiło, że tak wiele osób postanowiło dołączyć do Gigantów Programowania, by otworzyć własną franczyzową placówkę?

Swobodna kultura organizacyjna

https://www.youtube.com/watch?v=8oKjEfJMMmY

Giganci Programowania stawiają na ogromną swobodę w kreowaniu własnego biznesu. Ich franczyzobiorcy mają realny wpływ na wszystkie swoje działania - od zarządzania budżetem, przez marketing, zatrudnianie personelu aż na podejmowaniu współprac kończąc. 

Nie oznacza to jednak, że franczyzobiorcy pozostawieni są samym sobie. Giganci Programowania dbają o swobodną kulturę organizacyjną, jednocześnie koordynując poszczególne operacje poprzez udostępnianie materiałów promocyjnych i edukacyjnych, udzielając sprawdzonych wskazówek marketingowych oraz organizując spotkania mające na celu wymianę doświadczeń.

W rezultacie, franczyzobiorcy mają szerokie pole do działania, ale też stałą pomoc i doradztwo ze strony centrali. Taki mechanizm sprawdza się świetnie, o czym najlepiej świadczą liczby. Do Gigantów Programowania wciąż zgłaszają się nowi franczyzobiorcy nie tylko z Polski, ale i zza granicy - tylko ostatnio otworzono placówki w Bośni i Hercegowinie, Singapurze, Meksyku, Chile i Australii.

Mentalność startupowa

To, co wyróżnia współpracę z Gigantami Programowania na zasadach udzielania franczyzy to przede wszystkim mentalność startupowa. Firmie zależy nie tylko na jak największej swobodzie w działaniach biznesowych, ale również na elastycznej i otwartej współpracy, bazującej na rodzinnej atmosferze. 

Dzięki temu potencjalny franczyzobiorca wie, że staje się członkiem jednej, wielkiej biznesowej rodziny, w której liczy się wzajemne wsparcie i praca na rzecz wspólnego sukcesu. Giganci Programowania stronią od korporacyjnych schematów i stawiają na własne, sprawdzone rozwiązania, które pozwalają na zwinne dostosowywanie się do zmieniającej rzeczywistości.

- To co mi najbardziej odpowiada to pewna swobodna kultura, która wciąż zachowuje mentalność startupową, mentalność, która jest bardzo elastyczna i otwarta na pomysły, które napływają z różnych stron - nie ma ona określonych ram organizacyjnych. Odchodząc z korporacji chciałem wejść w otwartą rzeczywistość, którą mógłbym kształtować. I to mi się udało - mówi Michał Tarnowski, jeden z franczyzobiorców Gigantów Programowania.

Innowacyjne podejście

Giganci Programowania od lat stosują innowacyjne podejście zarówno w sposobie nauczania swoich kursantów, jak i we współpracy z franczyzobiorcami. Kluczem staje się ciągłe stawianie nowych celów i precyzyjna analiza tych bieżących, aby osiągać jak najlepsze wyniki i co za tym idzie – zyski. To jednak franczyzobiorca jest odpowiedzialny za swój biznes i to on kreuje go według swoich wizji i potrzeb.

To oczywiście tylko jedna z wielu zalet, bo prowadzenie biznesu opartego na nauczaniu programowania, jest wyjątkową i niepowtarzalną przygodą. Tym bardziej, że wszelkie efekty są widoczne na bieżąco i przekładają się one również na wyniki kursantów. Działania biznesowe podszyte są więc przede wszystkim misją, jaką staje się wprowadzenie młodych ludzi do bogatego świata nowych technologii.

Niezależność finansowa

Franczyzobiorcy, dołączający do Gigantów Programowania mogą liczyć na błyskawiczny zwrot koniecznych inwestycji i całkowitą niezależność finansową. Wskazana inwestycja na samym początku wynosi od około 25 do 30 tys. PLN i jest uzależniona od wielkości miasta oraz przewidywanych wydatków na cele marketingowe. 

- Niezależność finansowa w perspektywie własnego biznesu to rzecz kluczowa. W moim założeniu powinien on być zawsze bardziej zyskowny niż praca na etacie. Chciałem przekonać się, jak to jest być na “czymś własnym” i po kilkunastu latach pracy w różnych firmach, stwierdziłem, że czas na coś więcej. Dla mnie był to bardzo świadomy i przemyślany wybór. Obecnie - w ramach franczyzy - zarządzam już 10 różnymi placówkami - tłumaczy Michał Tarnowski.

Do sieci Gigantów Programowania może dołączyć każdy kto przejdzie etap rekrutacyjny. Wskazane są zwłaszcza osoby przedsiębiorcze, posiadające doświadczenie w biznesie lub sprzedaży i marketingu, jednak nie jest to wymóg konieczny. Szczegóły oferty franczyzowej Gigantów Programowania dostępne są na stronie https://www.giganciprogramowania.edu.pl/franczyza.

- Do naszej sieci franczyzowej dołączają różne osoby i o różnym doświadczeniu zawodowym. Często są to kandydaci związani z edukacją lub IT, ale też coraz częściej osoby, które pracowały wcześniej w korporacjach, które rozwijając działalność Gigantów i otwierając kolejne placówki, porzuciły pracę na etacie - mówi prezes spółki Radosław Kulesza.


Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Giganci Programowania.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank