Ważne decyzje dużych sieci

Damian Kopecki, twórca Mięsnej Paczki / "Pomysł na Mięsną Paczkę wziął się z potrzeby".
Sobota
05.02.2022
AmRest nie będzie otwierał kolejnych restauracji Burger King, Eurocash rozmawia z inwestorami, a Żabka inwestuje w nowy start-up. Przegląd tygodnia 29 stycznia-5 lutego.
 

AmRest nie będzie już otwierał kolejnych restauracji Burger King w Polsce. Poinformował o tym sam AmRest Holdings w komunikacie opublikowanym na hiszpańskiej giełdzie papierów wartościowych. Według tej informacji Burger King Europe rozwiązał zawarte z AmRest umowy dotyczące rozwoju marki Burger King nie tylko w Polsce, ale też Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Jednocześnie AmRest będzie kontynuował prowadzenie 93 restauracji Burger King, jakimi zarządza w tej chwili na wszystkich tych pięciu rynkach.

AmRest był jedynym franczyzobiorcą marki Burger King w Polsce. Przypomnijmy, że kilka lat temu Burger King próbował sprzedaży licencji na biznes indywidualnym franczyzobiorcom. Jednak firma szybko zmieniła strategię, rezygnując z tego pomysłu na rzecz rozwoju sieci własnych lokali.

Kto zainwestuje w Eurocash?

Grupa Eurocash ujawniła, że od września rozmawia z potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby zainwestować w spółkę. Jak podkreśla Eurocash, negocjacje znajdują się na razie na etapie wstępnym i daleko jeszcze do ustalenia ostatecznych warunków transakcji. Na razie nie wiadomo też ilu potencjalnych inwestorów jest zainteresowanych.

W grudniu nastąpiła zmiana na fotelu prezesa Eurocashu. Zajmujący to stanowisko przez wiele lat Luis Amaral zapowiedział przejście do Rady Nadzorczej, na stanowisko jej przewodniczącego. W fotelu prezesa zastąpił go natomiast Paweł Surówka, związany wcześniej z Grupą PZU.

Burger w nowym miejscu

Max Premium Burgers otworzył w Pruszkowie swój 16 lokal w Polsce. Pruszkowska restauracja ma salę o powierzchni 130 m2 i 60 miejsc siedzących. Ogródek oferuje 50 kolejnych. Goście mogą składać zamówienie przy tradycyjnej kasie lub skorzystać z jednego z pięciu kiosków do samodzielnego zamawiania. Jest też okienko drive.

MAX Burgers to najstarsza szwedzka sieć restauracji szybkiej obsługi. Firma powstała w 1968 roku i do dzisiaj pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. W menu dominują burgery, oprócz tego są też frytki, shak’i, sałatki i inne przekąski typu nuggetsy czy skrzydełka kurczaka. Obecnie sieć zatrudnia ok. 6 tys. pracowników w ponad 170 restauracjach na terenie Szwecji, Norwegii, Danii, Polski i Egiptu. Pierwsza restauracja MAX Premium Burgers w Polsce ruszyła we wrześniu 2017 roku. Sieć ma obecnie lokale w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Radomiu, Gdańsku, Świętochłowicach, Tychach i Płocku.

Żabka zainwestowała w Mięsną Paczkę

Mięsna Paczka to start-up, który chce dostarczać na stoły rodzin w Polsce prawdziwie ekologiczne mięso z certyfikowanych polskich hodowli. Ma być zawsze świeże, bezpieczne, bez antybiotyków, hormonów oraz bez GMO, a jego skład i pochodzenie gwarantowane są unijnym certyfikatem zielonego listka PL-EKO-09. Co więcej, można je w prosty i wygodny sposób zamówić do domu przez internet.

Twórcą start-upu jest Damian Kopecki, który na własnej skórze przekonał się, jak trudny jest dostęp do prawdziwie ekologicznego mięsa.

– Po trzydziestce chciałem jeść zdrowiej i ograniczać ilość spożywanego mięsa, zwracając szczególną uwagę na jego jakość. Szukając ekologicznych produktów, zdałem sobie sprawę, jak ciężko jest kupić wysokiej jakości żywność, a w szczególności świeże ekologiczne mięso. Pomysł na Mięsną Paczkę wziął się z potrzeby, a ja postawiłem sobie za zadanie, aby dobre produkty stały się po prostu szeroko dostępne i obecne na stołach rodzin w Polsce – opowiada Damian Kopecki, twórca start-upu.

Damian Kopecki przekonał inwestorów, od których pozyskał ponad 4 mln zł na rozwój projektu. Wśród inwestorów znalazła się Grupa Żabka oraz dwa fundusze kapitałowe LT Capital i CofounderZone wraz z aniołami biznesu. .

– W ramach Grupy Żabka rozwijamy i wdrażamy wiele nowatorskich projektów, które mają ułatwiać życie konsumentom i odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby takie jak m.in. wygoda, zdrowy tryb życia, personalizacja. Częścią tej strategii jest wsparcie innowacyjnych firm w początkowej fazie rozwoju, zwłaszcza jeśli stoją za nimi doświadczeni menedżerowie z pasją i misją zbieżną z naszymi celami biznesowymi. Chcemy stymulować rozwój produktów, usług i modeli biznesowych, które podążają za najnowszymi trendami konsumenckimi i technologicznymi oraz tworzą nową jakość w handlu. Mięsna Paczka i jej założyciele idealnie wpisują się w tę definicję – wyjaśnia Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający Żabka Future.

Start-up zamierza przeznaczyć pozyskane od inwestorów środki na rozwój zespołu, zaplecza operacyjno-logistycznego oraz działania pozwalające na dotarcie do jak największego grona klientów.

– Przy zwiększeniu skali działalności projektujemy nasze działania tak, aby móc utrzymać wysoką jakość. Jesteśmy obecnie w niezwykle ważnym dla nas momencie, dlatego tym bardziej cieszą mnie pozyskane na rozwój środki od inwestorów. Są one nie tylko paliwem do szybkiego wzrostu, ale idą za nimi także zaangażowanie i doradztwo ze strony inwestorów – podsumowuje Damian Kopecki.

Nowa stacja

Sieć stacji Circle K powiększyła się o kolejny punkt na mapie Polski. Nowo otwarta stacja paliw znajduje się przy ulicy Turystycznej 51 w Lublinie niedaleko wjazdu na trasę S12, którą można dojechać do portu lotniczego w Świdniku. Klienci tankujący na stacji mogą zapłacić za paliwo poprzez aplikację mobilną Circle K. Dla samochodów ciężarowych przygotowano stanowisko z szybką pompą paliwa oraz parking. Na stacji jest także dostępny odkurzacz i kompresor. Na stacji klienci mogą też skorzystać z oferty gastronomicznej.

Circle K ma obecnie blisko 380 stacji paliw w całej Polsce.

Xtreme Fitness Gyms w Płocku

Z początkiem marca Xtreme Fitness Gyms otworzy kolejną placówkę, tym razem w Atrium Mosty w Płocku. Lokal zajmie powierzchnię ok. 1000 m2. Siłownia i klub fitness Xtreme Fitness Gyms w Atrium Mosty będą zlokalizowane na pierwszym piętrze galerii. Płocki klub podzielony został na kilka nowoczesnych stref treningowych, zaprojektowanych tak, by umożliwić ćwiczącym maksymalny komfort i wygodę podczas treningów. Siłownia wyposażona została w najnowocześniejszy, profesjonalny sprzęt do ćwiczeń renomowanych producentów, takich jak Panatta, ZIVA, Naomi. Do dyspozycji klubowiczów będzie platforma treningowa VOD i aplikacja ćwiczeniowa, a także autorskie koncepty zajęć fitness. Ponadto będzie można brać udział w organizowanych cyklicznie zajęciach grupowych.

– Nie ukrywam, że wejście z nowym klubem do Płocka, to w dużej mierze zasługa... mieszkańców. Na nasze profile mediów społecznościowych regularnie otrzymywaliśmy od nich zapytania, kiedy Xtreme Fitness Gyms pojawi się w tym mieście. Lokalizacja oferowana przez Atrium Mosty jest dla nas atrakcyjna z kilku powodów. Przede wszystkim powierzchnia, czyli około tysiąc metrów kwadratowych oraz usytuowanie samej galerii
w Płocku. Widać, że obiekt przechodzi pozytywną transformację i rekomercjalizację. Uważam, że obecność Xtreme obok innych, nowych najemców, idealnie wpisuje się w oczekiwane przez Atrium Mosty portfolio marek – mówi Łukasz Dojka, założyciel i prezes sieci klubów Xtreme Fitness Gyms. – Klub w Płocku będzie prowadził franczyzobiorca, który jest przedsiębiorcą i jednocześnie pasjonatem sportów sylwetkowych. To daje gwarancję, że placówka będzie zarządzana na bardzo wysokim poziomie, z troską o każdego klubowicza.

Xtreme Fitness Gyms to rozwijająca się od dekady sieć siłowni i klubów fitness w Polsce, oparta na modelu franczyzowym. Aktualnie liczy 50 klubów w całej Polsce.

– Xtreme Fitness Gyms nie tylko dopełni naszą dotychczasową ofertę, ale przede wszystkim przyciągnie nowych klientów z Płocka i okolic. Teraz z oferty siłowni będą mogli skorzystać nie tylko mieszkańcy pobliskich osiedli, podczas wizyt w galerii przy okazji robienia zakupów, ale także osoby z innych części miasta, pragnące skorzystać z aktywności sportowych – mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty i Atrium Płock.


Zmiany, zmiany / Luis Amaral już nie jest prezesem Eurocash, a grupa szuka nowych inwestorów.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021