Franczyza do Pałacu! Już 20. raz!

Tu robi się biznes / Targi Franczyza to największe wydarzenie na rynku franczyz w Europie Środkowej, to trzy dni spotkań biznesowych, to prezentacja 150 konceptów franczyzowych i kilka tysięcy przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem swojego biznesu.
Poniedziałek
09.05.2022
Tegorocznym finałem wydarzeń na rynku franczyzy będzie 20. edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki. Znamy datę, to 20-22 października 2022 roku.
 

Targi Franczyza to największe wydarzenie na rynku franczyz w Europie Środkowej, to trzy dni spotkań biznesowych, to prezentacja 150 konceptów franczyzowych i kilka tysięcy przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem swojego biznesu. W związku ze szlachetnie równą 20. rocznicą organizatorzy planują rozbudowany program warsztatów na Forum Własnego Biznesu, a Polska Organizacja Franczyzodawców oraz Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców chcą przyznać z tej okazji nagrody dla najaktywniejszych franczyzobiorców. Partnerem Strategicznym Targów Franczyza już po raz trzeci jest sieć sklepów spożywczych Żabka.

– Całe środowisko franczyzowe spotka się 20-22 października w centrum Warszawy – zapowiada Arkadiusz Słodkowski z PROFIT system, firmy doradczej organizującej Targi Franczyza.

Targi najlepszych franczyz

Swój pomysł na firmę zaprezentują przedstawiciele znanych marek franczyzowych z kraju i zagranicy, aktywnie szukający przyszłych franczyzobiorców. Goście targów będą mieli do wyboru licencje sieci franczyzowych z kilkunastu branż. Największe w Europie Środkowej Targi Franczyzy odbywają się w reprezentacyjnej części Pałacu Kultury zajmując wszystkie sale na parterze.

– Wystawiamy się na tych targach od kilku lat i w perspektywie kilku kolejnych miesięcy zawsze przekłada się to na otwarcia nowych lokali. Zaletą tej imprezy jest również to, że przychodzą tu nieprzypadkowi ludzie, faktycznie zainteresowani kupnem licencji na biznes, więc rozmowy są bardzo konkretne – mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex, do której należą marki Biesiadowo, Western Chicken, Western Tortilla, Piramid Pizza, Speedy Romano, Cofeelofeeo oraz Toy Planet. Miło nam poinformować, że Wojciech Goduński z kanałem Kopalnia Sukcesu (YouTube) został partnerem medialnym Targów Franczyza w 2022 roku.

Biznes z gwarancją

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa ponad 1,3 tys. konceptów franczyzowych. Większość z nich, 80 proc., należy do polskich firm, zaś jedynie 20 proc. to firmy zagraniczne. Na rynku polskim działa blisko 90 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikrofirm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).

– Franczyza odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce. Pomysły na biznes pod znaną marką przyjęły się zarówno wśród początkujących przedsiębiorców, jak i wśród osób z doświadczeniem, które dywersyfikują portfel inwestycji. To efektywny model działalności gospodarczej dla wielu firm rodzinnych w Polsce – mówi Monika Dąbrowska, prezes zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców. 

Przez trzy dni Targów Franczyza w Pałacu Kultury przedsiębiorcy przeprowadzą dziesiątki rozmów, na podstawie których zdecydują o wyborze najlepszego partnera do współpracy. 

Więcej o targach: franczyza.pl

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku lub Linkedinie.


Będzie z czego wybierać! / Swój pomysł na firmę zaprezentują przedstawiciele znanych marek franczyzowych z kraju i zagranicy, aktywnie szukający przyszłych franczyzobiorców. Goście targów będą mieli do wyboru licencje sieci franczyzowych z kilkunastu branż.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021