Wtorek
24.05.2022
20. edycja targów Franczyza w Pałacu Kultury przyciąga najciekawsze osobowości i najlepsze firmy z rynku licencji.
 

Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki to 3 dni spotkań biznesowych, 150 konceptów franczyzowych i kilka tysięcy przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem własnej firmy pod znaną marką.

Dla kandydatów na franczyzobiorców Targi Franczyza to najlepsza możliwość spotkania tak wielu firm udzielających licencji w jednym miejscu. Po pandemicznej przerwie obserwujemy powrót na Targi Franczyza wielu marek gastronomicznych, które zawsze były chętnie odwiedzane przez kandydatów na przedsiębiorców. Widomy to znak, że wirus odpuścił i znów można robić biznes. Obok gastronomii stoiska będą miały firmy z wszystkich opłacalnych i modnych teraz branż – sklepy spożywcze, edukacja, sport-fitness i finanse.

Franczyzodawcy, franczyzobiorcy i organizacje biznesowe

Dwudziesta, rocznicowa edycja Targów Franczyza przyciąga liczących się na rynku partnerów. Lista wydłuża się codziennie: Żabka została partnerem strategicznym, a jak co roku Polska Organizacja Franczyzodawców objęła imprezę patronatem honorowym. W 2022 roku po raz pierwszy patronem targów będą także franczyzobiorcy! W ten sposób Targi Franczyza stają się jeszcze bardziej bezpiecznym miejscem wyboru biznesu.

W trakcie targów planowane są Seminiaria Własnego Biznesu, czyli trzy dni konferencji i warsztatów, które starają się zawsze odpowiedzieć na pytanie: jak otworzyć i prowadzić biznes na licencji z sukcesem. W tym roku część konferencyjna odbędzie się we współpracy z wykładowcami studiów franczyzowych w Szkole Głównej Handlowej, zapraszamy na wykład dr Marty Ziółkowskiej, która jest autorem programu studiów o franczyzie na SGH i od lat naukowo analizuje nasz rynek.

Podczas warsztatów targowych planowana jest rozmowa z Wojciechem Goduńskim, multifranczyzodawcą wielu znanych marek m.in gastronomicznego Biesiadowa. Wojtek Goduński jest jednocześnie prowadzącym kanał Kopalnia Sukcesu na Youtubie, gdzie opowiada o pomysłach na biznes. Witamy go więc również wśród ważnych partnerów medialnych. Cieszymy się, że franczyza jest atrakcyjna dla mediów społecznościowych.

Polskie Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców zapowiada na seminariach dyskusję o przyszłości rynku pt.” Franczyzobiorcy kontra Franczyzodawcy, czyli ile jest prawdy o konfliktach we franczyzie”. Na pewno Paweł Tracz, prezes Stowarzyszenia Franczyzobiorców i Monika Dąbrowska, prezes POF zaprezentują założenia Kodeksu Dobrych Praktyk we Franczyzie.

Po dwóch latach wracamy do współpracy z Ambasadą Ukrainy. Chcemy, aby jak najwięcej franczyzowych firm ukraińskich wystawiło się na targach, chcemy też nagłośnić targi wśród naszych ukraińskich gości, aby mogli nie tylko znajdować pracę jako na pracownicy najemni, ale sami otwierać firmy.

Franczyzobiorcy którzy odnieśli sukces - tylko u nas!

Targi Franczyza w Pałacu Kultury w Warszawie to jedyne miejsce gdzie można spotkać i porozmawiać z franczyzobiorcami, którzy odnieśli sukces. Na Seminariach Własnego Biznesu franczyzobiorcy najciekawszych konceptów podzielą się swoimi doświadczeniami. Będzie można ich spotkać też na stoiskach wystawców. To oni są największymi gwiazdami targów.

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form działalności biznesowej. W Polsce działa ponad 1300 konceptów franczyzowych. Większość z nich, bo aż 80 proc., należy do polskich firm, a 20 proc. to firmy zagraniczne. Na rynku polskim działa blisko 90 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikro firm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).

Największe Targi Franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej odbywają się w reprezentacyjnej części Pałacu Kultury i Nauki i zajmują wszystkie sale na parterze.Odwiedzający mają możliwość dojazdu do Pałacu Kultury i Nauki wszystkimi środkami komunikacji miejskiej: metrem, tramwajem, autobusem i pociągami. Targi będą czynne od 20 do 22 października 2022 w godzinach 10-17 w czwartek i piątek  oraz w godzinach 10-15 w sobotę. Bilety dostępne są kasach przed wejściem w cenie 30 zł oraz online na bilet.franczyza.pl.


ekspert, członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Początki prowadzenia własnej działalności gospodarczej choć są bardzo ekscytujące to jednak czasem bywają trudne. Rewelacyjnym sposobem na stawianie pierwszych kroków...

32 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2022
Nowe sądy tylko dla franczyzy?

No no, swoją drogą ciekawe, że POF nie jest zainteresowane symetrią spraw sądowych i swego rodzaju rewizją rynku, czego ulubione USA już dawno dokonało. Wielki wstyd...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Społeczność Franchising.pl

MEET AND FIT franczyza jeśli ktoś chce zacząć współprace z tą firmą to niech mocno się zastanowić ponieważ jeszcze dobry rok przed pandemią zamknęli się aż 15...

2 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Polska Organizacja Franczyzodawców w obronie zasad

a POF ma jakieś zasady?

1 wypowiedzi
ostatnia 04.03.2022
Punkt sprzedaży nawozów i środkow ochrony roślin

Witam.Posiadam kawałek placu i myślałem nad otwarciem punktu sprzedaży nawozów.Czy może by ktoś ma jakieś namiary na firmy które by chciały pomóc,pozdrawiam ...

6 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2021
Mini piekarnia Fornetti

A co sie stalo s Fornetti w Polsce? Jak oni wszyscy znikli?

2 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2021
Środki na działalność gospodarczą

Cześć Jestem świeżakiem na rynku wkrótce otworze swoją pierwszą działalność. Niestety nie posiadam środków na szybkie uruchomienie sklepu i cały czas poszukuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2021
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Bardzo pomocny artykol

31 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021