Franczyza - co o niej wie czat GPT?

Piątek
19.05.2023
Co sztuczna inteligencja wie o franczyzie? Na pewno zna nasz portal! I szybko też się uczy.
 

Czat GPT to robiąca ostatnio furorę sztuczna inteligencja (AI). Wirtualna „osoba”, która potrafi udzielać sensownych odpowiedzi z różnych dziedzin oraz wykonywać proste zadania i polecenia. Przeszukuje ogromne bazy informacji, aby jak najlepiej odpowiedzieć na zadane pytania. Układa logiczne zdania, nawet wielowątkowe wypowiedzi, dzięki czemu przypomina to rozmowę z prawdziwym człowiekiem.

Zapytaliśmy więc sztuczną inteligencję, co wie o franczyzie. Źle nie jest.

– Słowo „franczyza” oznacza umowę między dwoma stronami, gdzie jedna strona (franchisor) udziela drugiej stronie (franchisee) praw do korzystania z jej znaku towarowego, produktów lub usług oraz pomocy w prowadzeniu biznesu, zwykle w zamian za opłatę i określone warunki. Franczyza jest popularnym modelem biznesowym stosowanym przez wiele firm, szczególnie w sektorze usług i handlu detalicznego – wytłumaczył nam czat.

Poszliśmy dalej i zapytaliśmy, czy zna najpopularniejszy polski portal poświęcony franczyzie. I tu AI mocno zaplusowała:

– Najpopularniejszym portalem w Polsce poświęconym franczyzie jest portal Franchising.pl. Jest to portal informacyjny, który zawiera wiele artykułów, wiadomości, raportów i analiz na temat franczyzy w Polsce i za granicą. Franchising.pl jest również platformą, która umożliwia nawiązanie kontaktu między franczyzodawcami a franczyzobiorcami oraz prowadzenie negocjacji i podpisanie umowy franczyzowej – popisał się wiedzą czat.

Dalej było ciut gorzej, bo jednak sztuczna inteligencja nie okazała się doskonała. Ale szybko się uczy na własnych błędach! Na pytanie o najpopularniejszą firmę doradczą na rynku franczyzowym czat stwierdził:

– Jedną z najbardziej znanych firm doradczych zajmujących się franczyzą w Polsce jest Franczyzna.pl.

No cóż, próżno szukać strony WWW z takim adresem... Co uświadomiliśmy naszemu miłemu rozmówcy. Na szczęście AI umie przyznać się do błędu:

– Przepraszam za pomyłkę. Firma PROFIT system faktycznie jest jednym z największych w Polsce biur doradztwa franczyzowego i oferuje kompleksowe usługi doradcze w zakresie franczyzy, w tym doradztwo biznesowe, szkolenia, przygotowanie dokumentacji, analizę rynku oraz wsparcie w wyborze odpowiedniej franczyzy. Bardzo dobrze znają ją zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy. Natomiast, co do strony franczyzna.pl, faktycznie nie udało mi się jej odnaleźć i przepraszam za nieścisłość. Dziękuję za poprawienie mojego błędu.

Polecamy się jeśli chodzi o weryfikowanie wiedzy z zakresu franczyzy. Jak widać nawet sztuczna inteligencja może się od nas czegoś nauczyć.


POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...

33 wypowiedzi
ostatnia 08.01.2024
Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023