Wszędzie jednakowo / Wszystkie sklepy Giant Store są aranżowane według jednakowych standardów.
Piątek
26.05.2023
Marka Giant szuka partnerów, którzy otworzą wraz z nią sklep rowerowy.
 

Giant to znana na rynku międzynarodowym rowerowa marka premium. Rozwija sieć swoich sklepów na całym świecie, w tym także w Polsce. W tej chwili ma u nas jeden własny Giant Store oraz 15 franczyzowych. Oprócz rowerów i akcesoriów marki Giant dostępna jest też w nich dedykowana kobietom marka Liv.

Miejsce na sklep

Giant zamierza otwierać sklepy w miastach liczących ok. 100 tys. mieszkańców. Na pewno chce zbudować sieć w 49 byłych miastach wojewódzkich (tych, gdzie były siedziby województw do 1998 roku).

– Formalnie nasz system to system partnerski, nie franczyzowy – wyjaśnia Magdalena Stańczak, dyrektor generalny Giant Polska. – Szukamy osób, które będą zaangażowane w prowadzony biznes, zaś w samym sklepie – osób, dla których kolarstwo jest pasją. Giant Polska, jako firma oferująca produkty marek premium, przykłada ogromną wagę do jakości oraz sposobu, w jaki są one oferowane na rynku. Nasze produkty mają charakter techniczny, w związku z tym wymagają odpowiedniej prezentacji, a także przed- i posprzedażowych usług, aby zapewnić najlepsze doświadczenie klienta z marką.

Do sieci mogą też dołączyć już działające sklepy rowerowe, jeśli spełnią m.in. wymagania lokalowe. A potrzebny jest nowoczesny, przeszklony lokal o powierzchni min. 250 m2 (nie licząc zaplecza i pomieszczeń gospodarczych) i wysokości 3,5-4,5 m. W sklepie musi zmieścić się część sprzedażowa, powierzchnia dla serwisu oraz dla Bike Performance Studio. Ta ostatnia może spełniać różne funkcje: można tu dopasować kupiony rower do użytkownika (np. odpowiednie parametry do proporcji ciała), w spokoju omówić warunki zakupu (np. raty kredytu), ale też organizować virtual cycling (np. wypróbować rower wpięty w specjalny trenażer, z komputerową symulacją jazdy).

Wydatki na starcie

Przygotowanie projektu aranżacji lokalu jest w gestii Giant Polska. Wszystkie sklepy są aranżowane według jednakowych standardów. Jeśli chodzi o koszty inwestycji, to w przypadku lokalu wielkości 300 m2 należy się liczyć z wydatkiem rzędu 500 tys. zł netto, przy stanie deweloperskim. To wydatki na adaptację lokalu (prace budowlano-wykończeniowe) oraz sprzętu jaki trzeba kupić (wyposażenie serwisu, ekrany TV, kasę fiskalną, terminal płatniczy, komputery etc.).

– Centrala zapewnia meble, ladę sklepową, serwisową, stojaki ekspozycyjne, system identyfikacji wizualnej wewnątrz i na zewnątrz – wylicza Magdalena Stańczak.

Zatowarowanie sklepu w rowery i akcesoria na starcie to koszt 750 tys. zł netto.

– Jesteśmy na etapie przygotowania rozwiązań obniżających barierę wejścia – dodaje Magdalena Stańczak.

Giant Polska oferuje partnerom opiekę doradcy biznesowego, wsparcie przy tworzeniu oferty produktowej i zatowarowaniu sklepu, szkolenia dla załogi, promocję, spójny system komunikacji marketingowej, rozwiązania dla sprzedaży internetowej.

Czas na rowery

Przygotowanie sklepu do otwarcia trwa ok. 9 miesięcy, licząc od znalezienia lokalizacji. Zdaniem franczyzodawcy, najlepiej wykorzystać na to czas jesienno-zimowy.

– Tak, aby otworzyć sklep z początkiem marca, bo właśnie wtedy zaczyna się wysoki sezon – wyjaśnia Magdalena Stańczak.

Ten wysoki sezon trwa mniej więcej do czerwca – na wakacje wszyscy chcą już mieć sprawne rowery.

– Istotną sprawą jest budowanie wokół sklepu społeczności kolarskiej – podkreśla Magdalena Stańczak. – Można np. organizować różne eventy, zawody virtual cycling. Chodzi o to, aby budować grupę klientów, którzy czują się związani z tym miejscem, wracają na kolejne zakupy, do serwisu, ale też po to, aby wpaść na kawę, spotkać się z osobami o podobnych pasjach.

 

WIZYTÓWKA GIANT

Sieć sklepów rowerowych.

  • 16 sklepów
  • inwestycja w lokal ok. 500 tys. netto
  • zatowarowanie 750 tys. netto

Czas na przygotowania / Przygotowanie sklepu do otwarcia trwa ok. 9 miesięcy, licząc od znalezienia lokalizacji.

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019