Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl / "Mamy wiele zapytań od osób, które są zainteresowane takim biznesem jak nasz, ale nie wiedzą jak się za niego zabrać".
Wtorek
08.08.2023
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
 

Większość z nas kupowała lub sprzedawała kiedyś używany samochód. I wie, że zainteresowany autem klient jest w stanie przejechać pół Polski by je obejrzeć i kupić.

– Dlatego nasz biznes tak naprawdę sprawdzi się wszędzie. Region, wielkość miasta nie mają znaczenia – zapewnia Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.

Koncept buduje sieć punktów sprzedaży używanych samochodów. Ma obecnie trzy placówki własne i sześć franczyzowych. Można w nich kupić auta różnych marek i w różnych cenach.

– Dla osoby prywatnej sprzedaż auta to wyzwanie – uważa Dawid Błachucki. – Musi mierzyć się z oczekiwaniami klientów, które często są wygórowane czy zupełnie nieadekwatne do oferty. Z kolei samodzielne wejście w branżę handlu używanymi autami nie jest łatwe. To hermetyczny rynek, firmy, które już na nim działają niechętnie wpuszczają konkurencję. A my dzielimy się naszą licencją na biznes. I mamy wiele zapytań od osób, które są zainteresowane tym biznesem, ale nie wiedzą jak się za niego zabrać.

Jak mówi franczyzodawca, jest to biznes dla każdego – trzeba jednak choć trochę interesować się motoryzacją. Wbrew pozorom na starcie nie jest potrzebny parking czy plac na samochody. Według franczyzodawcy na początku wystarczy 4-6 aut, które można postawić u znajomych lub u siebie przed domem.

– Ale jeżeli chcemy rozwijać biznes, to docelowo musimy pomyśleć o wynajęciu placu – dodaje Dawid Błachucki.

Na zakup pierwszych samochodów trzeba przeznaczyć ok. 50 tys. zł. Jak mówi franczyzodawca, najbardziej popularne wśród klientów są auta w cenie 10-15 tys. zł i na takich właśnie skupia się oferta Handlarzyków.

Auto dobrze sprawdzone

Handlarzyki.pl pozyskują samochody z różnych źródeł. Firma Dawida Błachuckiego od wielu lat zajmuje się sprowadzaniem używanych aut z zagranicy, m.in. z Niemiec, Austrii, Holandii czy Włoch.

– Sprowadzamy ok. 10 aut tygodniowo, a nasi franczyzobiorcy mają prawo ich pierwokupu. Mogą też pojechać razem z nami i na miejscu kupić samochody, korzystając z naszych źródeł – wyjaśnia Dawid Błachucki.

Specjaliści z ramienia centrali działają też na terenie Polski. Wyszukują ogłoszenia, sprawdzają wstępne stan auta, negocjują cenę i taki gotowy lead sprzedażowy przekazują franczyzobiorcy. Ci ostatni mogą też oczywiście samodzielnie znajdować oferty i dokonywać zakupów. Na szkoleniach franczyzodawca uczy ich, jak wybierać auta, jak je sprawdzać, czego unikać, jakie marki czy wersje silnikowe warto kupować itd.

– Chodzi o to, aby nie zapełnić sobie placu „niesprzedawalnymi” samochodami – mówi Dawid Błachucki. – Uczymy też jak przygotowywać ogłoszenia o sprzedaży, jak robić zdjęcia, opisy, jak rozmawiać z klientami.

Franczyzobiorcy otrzymują też niezbędne narzędzia pracy: komputery warsztatowe do diagnostyki, mierniki lakieru, kosmetyki samochodowe. Mogą weryfikować historię pojazdów w systemie Auto DNA.

– Sprzedawane przez nas auta są w pełni sprawne i przygotowane do jazdy. Współpracujemy z sieciami warsztatów, z firmami autodetailingowymi, mamy rabaty cenowe na części zamienne. Klient otrzymuje od nas auto w stanie jak najbardziej zbliżonym do idealnego – podkreśla franczyzodawca Handlarzyki.pl.

Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży. Minimalna sprzedaż miesięczna, jak mówi franczyzodawca, to 10 aut. A minimalna marża na jednym samochodzie wynosi 2-3 tys. zł netto.

– Co daje zysk miesięczny 12 tys. zł netto – wylicza Dawid Błachucki. – Ale to wersja pesymistyczna. Na niektórych samochodach marża wynosi nawet 5-6 tys. zł netto.

Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci to 18 tys. zł netto, a miesięczna opłata franczyzowa 2 tys. zł netto.

 

WIZYTÓWKA HANDLARZYKI.PL

Sieć placówek handlujących używanymi samochodami.

  • 3 placówki własne, 6 franczyzowych
  • jednorazowa opłata wstępna 18 tys. netto
  • miesięczna opłata franczyzowa 2 tys. netto

Sieć rośnie / Handlarzyki.pl mają obecnie trzy placówki własne i sześć franczyzowych.

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019