Czat z Mail Boxes Etc. i Galerią Prezentów

Piątek
02.09.2005
2 września z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek.
 

gutek: Czy MBE moze powstawać w mniejszych miastach, ok. 30-50 tys. mieszkańców, jeżeli jest tam dużo potencjalnych klientów?
Paweł Klimek: Rzecz wymaga szczegółowej analizy. Chodzi o sprawdzenie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw w otoczeniu planowanego punktu.

AnitaK: Prowadzę sklep papierniczy w Rzeszowie. Mój lokal jest na tyle duży, że myślę o zwiększeniu asortymentu. Nie chciałabym rezygnować z tego biznesu. Czy możliwe jest prowadzenie Galerii Prezentów i sklepu papierniczego pod jednym dachem?
Paweł Klimek: Pod jednym dachem tak, ale nie pod jednym "szyldem". Należałoby wyodrębnić powierzchnię (min. 25-27 metrów) dla Galerii Prezentów i odpowiednio oznaczyć sklep - stoisko.

adam plock: Witam panie Pawle. Proszę powiedzieć, tak naprawdę z jakich klientów utrzumuje się taka Firma. Chodzi mi o to, czy są to klienci indywidualni czy korporacyjni?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o MBE (nie zaznaczył Pan, o który koncept pyta), to najważniejszą pozycją w przychodach są oczywiście usługi na rzecz podmiotów gospodarczych. Przy czym nie mam tu na myśli dużych i "wielkich" firm. Chodzi o małe - często jednoosobowe firmy oraz nieco większe (tzw. średnie) przedsiębiorstwa. Z kolei ze skrytek zaczynają też korzystać osoby fizyczne. Małą poligrafią interesują się zarówno klienci korporacyjni jak i indywidualni. Widać to także w przesyłkach i pakowaniu.

Mirka_Wawa: Dlaczego zdecydowali się Państwo na rozwój dwóch tak różnych sieci?
Paweł Klimek: Wszystko zaczęło się od MBE - nasza firma została wybrana z wielu potencjalnych kandydatów w tej części Europy. Potem zarząd uznał, że skoro i tak budujemy dział sprzedaży franczyzy, warto zająć się także naszymi własnymi sklepami. Tak powstała koncepcja opracowania franczyzy własnej - Galeria Prezentów, oraz spożytkowania niewątpliwego sukcesu tych punktów na rynku franczyzowym. I tak począwszy od II kwartału tego roku sprzedaję dwa zupełnie różne koncepty franczyzowe. Jeden nabyty, a drugi własny. Muszę powiedzieć, że franczyzobiorcy często w początkowej fazie interesują się obydwoma, dopiero później podejmują decyzję.

hanna wawa: Zamierzają Państwo otworzyć Galerię Prezentów w CH Wola Park w Warszawie. Czy dysponują Państwo lokalami w innych CH w stolicy, np. Arkadii bądź Galerii Mokotów?
Paweł Klimek: Niestety muszę Panią zmartwić. W Warszawie mamy kilku potencjalnych franczyzobiorców, ale stolica stanowi dla nas pewien problem pod względem dostępności lokali. Liczymy więc na operatywność franczyzobiorców, którzy zdecydowanie lepiej znają lokalny rynek.

Pulsar: Ile punktów musi mieć sieć Galerii Prezentów żeby Parta pomyślała o ogólnopolskiej promocji marki? To samo pytanie dotyczy MBE. Czy MBE w Polsce otrzymuje jakieś marketingowe wsparcie od amerykańskiej centrali?
Paweł Klimek: Planujemy takie działania - oczywiście w porozumieniu z franczyzobiorcami - po otwarciu 7-9 Galerii Prezentów. Podobnie rzecz ma się z MBE. Oczywiście otrzymujemy różne materiały i wsparcie promocyjne z Centrali w San Diego jak i Centrali Europejskiej.

Mirka_Wawa: Czy zamierzają Państwo stać się polskim multifranczyzodawcą? Może zapoczątkują Państwo nowy trend w polskim franchisingu?
Paweł Klimek: Być może nabyte doświadczenia w zakresie sprzedaży i obsługi punktów franczyzowych skłonią zarząd do rozważenia takiej możliwości. Na razie na to chyba za wcześnie. Poza tym chcemy, by nasi potencjalni i faktyczni franczyzobiorcy byli obsługiwani w pełni profesjonalnie, a to wymaga odpowiedniej ilości czasu poświęconego na kontakty osobiste.

Fymek: Czy otwarcie dwóch punktów franczyzowych pozwala już wyciągnąć wnioski o działaniu tej franczyzy?
Paweł Klimek: Jeżeli chodzi o Galerię Prezentów zdecydowanie tak. Poza tym proszę pamiętać, że bazujemy na kilkuletnim doświadczeniu punktów własnych, które doskonale prosperują.

Adam: Czytałem w magazynie, że zamierza się pan spotkać się z potencjalnymi franczyzobiorcami. Ta propozycja jest cały czas aktualna?
Paweł Klimek: Oczywiście tak. Zapraszam wszystkich chętnych do siedziby firmy Profit System w Warszawie, w piątek 9 września. Szczegóły na stronach www. Proszę umawiać się na konkretne godziny, tak aby spotkania te były dla Państwa jak najbardziej efektywne.

Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu. Dalsze pytania do p. Pawła Klimka prosimy przesyłać drogą emailową: pklimek@mbe.com.pl lub galeriaprezentow@mbe.com.pl.
Paweł Klimek: Dziękuję wszystkim za udział w arcyciekawym dla mnie czacie. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod adresami emailowymi. Życzę miłego weekendu i mam nadzieję, że wygramy z Austrią 3:0 :))

<-- WSTECZ

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Jaka reklama się opłaca?

Teraz wszyscy stawiają na reklamę internetową, profil na FB/Instagramie, a moim zdaniem ważna jest też reklama lokalna, jakaś reklama w gazecie, ulotki czy baner. Moja...

82 wypowiedzi
ostatnia 01.10.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

5 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Pozycjonowanie

A czy nie lepiej zaangażować się po prostu w promowanie firmy w social mediach?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Racja na początku warto uzyskać pewną wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności, otwarcia jej. Między innymi taką wiedzę uzyskałam dzięki tym ekspertom z...

30 wypowiedzi
ostatnia 31.08.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Własna firma to mega wyzwanie i odpowiedzialność. Ja bym nie ryzykowała i nie strzelała w ciemno w razie wątpliwości tylko pierw, trzeba się wszystkiego dowiedzieć. ...

30 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018