Franczyzowe odżywki w eksporcie

W lutym właściciele świętowali otwarcie placówki w Chełmie, teraz przygotowują się do ekspansji za granicą.
Środa
07.04.2010
Triceps.pl na początku maja otworzy pierwszy sklep w Austrii.
 

Michał Wasilewski, właściciel Triceps.pl oficjalnie potwierdził plany wejścia sieci sklepów z odżywkami i suplementami na rynek zagraniczny. Na pierwszy ogień idzie Austria. Sklep pod marką Triceps.pl ma się tam pojawić na początku maja w Wiedniu.

- Będzie on zarządzany przez naszego rodaka, który otrzymał tytuł master franczyzobiorcy na terenie Austrii i planuje szybki rozwój sieci w tym kraju – mówi Michał Wasilewski. - Jest o co walczyć, bo aktywność Austriaków w kontekście fitness jest o wiele większa niż Polsce, a rynek suplementów jest z kolei mniej rozwinięty niż w naszym kraju. Pozycję, jaką wypracowała sobie firma Triceps.pl w Polsce, chce wypracować w Austrii w czasie około 2 lat.

Sieć powiększa się także w Polsce. W lutym otwarty został piąty sklep sieci. Placówka powstała w Chełmie.

- Szacuję, ze w tym roku otworzymy kolejne 5 sklepów, ponieważ prowadzone są dość konkretne rozmowy z franczyzobiorcami z kilku miast w Polsce – mówi Wasilewski.

Potencjalni franczyzobiorcy powinni liczyć się z kwotą inwestycji na poziomie 20-40 tys. zł w przypadku wyspy w centrum handlowym, a w przypadku sklepu o powierzchni 15 m2 – 15 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł. W jej ramach franczyzodawca zapewnia szkolenia i doradztwo niezbędne do rozpoczęcia działalności oraz pomoc przy wyborze lokalizacji.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz