PARP wspiera rozwój franczyzy

W szkoleniach dofinansowanych przez PARP udział wzięło 346 franczyzobiorców oraz 227 kandydatów na franczyzodawców. Łącznie powstało 36 systemów franczyzowych.
Poniedziałek
08.08.2011
W ramach unijnego projektu powstało 36 nowych systemów franczyzowych. Liderem jest branża edukacyjna.
 

Dzięki dofinansowaniu PARP firma PROFIT system przeszkoliła ponad pół tysiąca przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój biznes na zasadach franchisingu. W sumie w szkoleniach udział wzięło 346 potencjalnych franczyzobiorców oraz 227 kandydatów na franczyzodawców. W ramach projektu uczestnicy mogli również skorzystać z doradztwa przy tworzeniu profesjonalnych umów i podręczników franczyzowych. Łącznie powstało 36 systemów franczyzowych, z czego aż sześć w branży edukacyjnej oraz pięć w gastronomicznej, usług dla klientów indywidualnych oraz artykułów dla domu i ogrodu. Na stworzenie nowych konceptów zdecydowali się także uczestnicy reprezentujący branżę artykułów spożywczych i przemysłowych (4) oraz usług dla klientów biznesowych (3).

- Szkolenie pomogło nam pogłębić wiedzę na temat franczyzy, a doradztwo stworzyć profesjonalny system franczyzowy Auto-Spa. To w połączeniu z dotychczasowym doświadczeniem i atrakcyjnymi warunkami przystąpienia do sieci przyniosło już pierwsze sukcesy. W ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia franczyzy udało nam się pozyskać pięciu franczyzobiorców – mówi Sławomir Decewicz, prezes Auto-Spa, uczestnik szkolenia dla franczyzodawców.

Jak pokazują statystyki dotyczące uczestników szkoleń ponad 60 proc. stanowili mężczyźni poniżej 35 roku życia. Tylko co dwudziesty zalicza się do grupy 50+. Oznacza to, że o założeniu firmy myślą przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy. Franczyza okazała się również znacznie popularniejsza wśród mieszkańców dużych miast, którzy stanowili ponad 80 proc. wszystkich uczestników szkoleń.

Zdaniem uczestników projektu najcenniejsze były rady i praktyczne wskazówki przekazywane przez ekspertów rynku franczyzy.
Zdobyta wiedza pomogła mi przede wszystkim ustalić, jakie pytania zadawać franczyzodawcy, żeby w przyszłości uniknąć sytuacji, w której jedna ze stron umowy będzie zaskoczona działaniami drugiej – mówi Joanna Cieszko, uczestniczka szkolenia dla franczyzobiorców, która wraz ze wspólniczką prowadzi jeden z pierwszych w Polsce klubów fitness międzynarodowej sieci FitCurves.

Sukces projektu „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw” zachęcił organizatorów do kontynuowania szkoleń dla osób zainteresowanych biznesem na licencji. W ramach "Akademii Franczyzy PROFIT system" przyszli dawcy licencji poznają zasady prowadzenia biznesu franczyzowego, a licencjobiorcy dowiedzą się jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze systemu.

Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która oferuje profesjonalne szkolenia z zakresu franczyzy. Wiedza, którą przekazujemy to wynik ponad dziesięciu lat doświadczenia, które zaowocowało współpracą z ponad 600 firmami rozwijającymi sieci franczyzowe lub partnerskie – mówi Michał Wiśniewski, wykładowca Akademii Franczyzy, dyrektor działu prawnego PROFIT system.

Akademia Franczyzy PROFIT system obejmuje trzy rodzaje szkoleń: kursy dla kandydatów na franczyzobiorców, franczyzodawców oraz szkolenia indywidualne. Najbliższe szkolenia już we wrześniu.


Karolina Kazuła, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Witam

Witam wszystkich użytkowników. Właśnie dołączyłem do waszego grona.

1 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Ubezpieczenie samochodu

Orientujecie sie moze gdzie najlepiej bedzie je wykupic?

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Sklep z odżywkami w Poznaniu

Olimp trzyma poziom, znam ich suple od lat i zawsze się po nich dobrze czuję, czy buduję masę, czy spalam, to zawsze te efekty są przyśpieszone, zdrowe, naturalne....

9 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Jaka reklama się opłaca?

Teraz wszyscy stawiają na reklamę internetową, profil na FB/Instagramie, a moim zdaniem ważna jest też reklama lokalna, jakaś reklama w gazecie, ulotki czy baner. Moja...

82 wypowiedzi
ostatnia 01.10.2018
Agencja Tłumaczeń Przysięgłych

Ja korzystam z biura tłumaczeń w Białymstoku, ProLingua. Pan Bagiński to tłumacz przysięgły, bardzo fachowy i solidny. Wykonuje tłumaczenia specjalistyczne ( w tym...

5 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Pozycjonowanie

A czy nie lepiej zaangażować się po prostu w promowanie firmy w social mediach?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.09.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Racja na początku warto uzyskać pewną wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności, otwarcia jej. Między innymi taką wiedzę uzyskałam dzięki tym ekspertom z...

30 wypowiedzi
ostatnia 31.08.2018
Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Własna firma to mega wyzwanie i odpowiedzialność. Ja bym nie ryzykowała i nie strzelała w ciemno w razie wątpliwości tylko pierw, trzeba się wszystkiego dowiedzieć. ...

30 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018