Firma Sixt była oficjalnym przewoźnikiem EURO 2012. Wówczas z usług sieci korzystały zagraniczne firmy oraz sponsorzy mistrzostw, czyli m.in. Coca-Cola, Carlsberg, Cannon czy Continental.
Środa
05.12.2012
Licząca sto lat międzynarodowa wypożyczalnia samochodów Sixt AG dotarła do naszego kraju. Franczyza nie jest jednak priorytetem firmy.
 

Sixt AG jest międzynarodową firmą specjalizującą się w wynajmie samochodów i oferującą usługi leasingowe. Przedsiębiorstwo założył w 1912 roku w Niemczech Martin Sixt, rozpoczynając działalność z siedmioma samochodami. Armia niemiecka konfiskowała firmową flotę podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, mimo to udawało się ją odbudować. Dziś pod szyldem Sixt działa ponad 4 tys. punktów usługowych w 105 krajach. W większości są to wypożyczalnie franczyzowe.

W Polsce marka Sixt rozpoczęła działalność w 2002 roku, a jedynym operatorem licencji w naszym kraju została spółka Eurorent. Przygotowana przez firmę oferta wynajmu samochodów skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dostępne są w niej samochody osobowe i dostawcze w klasie ekonomicznej oraz premium.

- Dużym zainteresowaniem cieszy się usługa Flexi Lease. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które dopiero otwierają swoją działalność i mają problemy z uzyskaniem finansowania w formie leasingu – mówi Paweł Reczyński, prezes Sixt Rent a Car Polska. - Sixt wówczas oferuje auto jeszcze w dniu podpisania umowy na bardzo preferencyjnych warunkach. Oferta Flexi Lease jest alternatywą dla leasingu, pośrednim rozwiązaniem pomiędzy wynajmem krótko a długo-terminowym.

Sixt posiada w Polsce swoje punkty wynajmu głównie przy lotniskach największych miast: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Modlinie. Wypożyczalnie franczyzowe funkcjonują w Gliwicach oraz Rzeszowie. Partnerzy sieci mają zapewnione wsparcie marketingowe oraz system rezerwacji dla klientów. Wymagania wobec franczyzobiorców to przede wszystkim dysponowanie odpowiednim kapitałem oraz flotą samochodów wprost proporcjonalną do zapotrzebowania w danym mieście.

- Jesteśmy w trakcie otwierania dwóch kolejnych wypożyczalni w Lublinie i Łodzi. Staramy się, by nasze punkty znajdowały się na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności w okolicach lotnisk, ponieważ większość naszych klientów to osoby podróżujące. Obecnie polityka spółki jest taka, by większość otwieranych przez nas placówek była naszymi własnymi – dodaje Paweł Reczyński.

Odmienną strategię rozwoju przyjęła firma Global Rent a Car, która otwiera tylko wypożyczalnie franczyzowe. Sieć ma już ponad 70 placówek w całej Polsce.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Moim zdaniem to ma ens wtedy, kiedy stworzysz miejsce spotkań dla firm z kompleksowymi usługami - cateringiem, salami konferencyjnymi, możliwością zorganizowania...

10 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018