Będzie wspólna franczyza Ikei i Marriota

Uruchomienie pierwszego hotelu pod szyldem Moxy planowane jest w 2014 roku. Można spodziewać się, że placówka franczyzowa sieci pojawi się również nad Wisłą.
Piątek
08.03.2013
Moxy – tak ma się nazywać nowa sieć hoteli ekonomicznych.
 

Blisko połowa europejskiego rynku hoteli ekonomicznych jest podzielona między takich graczy, jak Ibis, Holiday Inn oraz Premier Inn. Do czołówki planuje się wedrzeć Marriot, jednak by zrealizować swój cel zaprosił do współpracy szwedzkiego giganta meblowego – Ikea.

Sieć ma nosić nazwę Moxy i będzie łączyć ikeowską prostotę wykończenia wnętrz z marriotowskim know-how hotelowym. Ponieważ hotele mają działać w tańszym segmencie ekonomicznym, a cena za nocleg nie przekroczy 85 euro, obecność Ikei w projekcie ma być elementem odpowiadającym za cięcie kosztów. Szwedzki producent nie będzie jednak dostarczał mebli, a jedynie przekaże Marriottowi dostęp do swoich rozwiązań konstrukcyjnych, co znacznie ograniczy koszty wyposażenia wnętrz. Wszystkie pokoje mają być jednakowej wielkości i w tym samym standardzie. Oferta sieci skierowana jest do młodych, mobilnych osób, które poszukują noclegów w atrakcyjnym standardzie za przystępną cenę.

Uruchomienie pierwszego hotelu pod tym szyldem planowane jest w 2014 roku. Jego franczyzobiorcą będzie norweska spółka Nordic Hospitality. W ciągu dekady w całej Europie ma powstać 150 placówek. Na pierwszy ogień pójdą rynki niemiecki, brytyjski, włoski, holenderski, belgijski oraz austriacki.

Biorąc pod uwagę model rozwoju przyjęty przez inne zagraniczne sieci hotelowe w Polsce, można spodziewać się, że franczyza Moxy pojawi się również nad Wisłą. Best Western i Orbis intensywnie wykorzystują współpracę z partnerami do otwierania nowych placówek, a pozostałe, jak B&B Hotels są na takie partnerstwo otwarci.

- Na rynkach, na których nie planujemy w najbliższym czasie budować sieci, lecz raczej pojawiać się w pojedynczych lokalizacjach, wykorzystujemy właśnie franczyzę – mówi Georges Sampeur, prezes grupy B&B.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018