Niskokaloryczny McDonald`s

Czwartek
13.06.2002
Po kampaniach przeciwko producentom papierosów przyszedł czas na producentów tuczącej żywności. Czy sieci fast food w USA zmuszone zostaną do wypłacania wysokich odszkodowań?
 
Jak informuje Forum precedensowa sprawa została wniesiona przed sąd nowojorski: dziennikarka Meredith Berkman oskarżyła firmę Robert`s American Gourmet Food o to, że produkowane przez nią rzekomo niskokaloryczne batony w rzeczywistości wykazują wysoką zawartość tłuszczu. Pani Berkman wystąpiła o 50 milionów dolarów odszkodowania za „stres psychiczny i szkody dietetyczne”.

Skojarzenie z kampaniami przeciwko koncernom tytoniowym nasuwa się samo. Adwokaci, którzy wytargowali miliardowe odszkodowania dla chorujących i zmarłych ofiar nałogu, szykują się znowu do ataku. Tym razem na producentów tuczącej żywności. Na celowniku znalazł się przede wszystkim McDonald`s. Prawników gotowi są wesprzeć dietetycy, którzy przypominają, że na nadwagę lub otyłość cierpi już 61 procent Amerykanów. Ich leczenie kosztuje kraj 117 miliardów dolarów rocznie. Linia oskarżenia mogłaby się oprzeć na następujących podstawach: po pierwsze – fałszywa reklama, po drugie – nie podawanie pełnego składu hamburgerów, po trzecie – nieostrzeganie klientów o ich wartości kalorycznej.

Nagonce na fast foody sprzeciwiają się obrońcy praw obywatelskich. Ich zdaniem grubasy dokonały świadomego wyboru i same skazały się na nietolerancję i dyskryminację z powodu otyłości.

Prawnicy spodziewają się jednak, że już sama groźba procesu wystarczy, by skłonić sieci szybkiego żywienia do zmiany polityki. Restauracje mogłyby na przykład zastąpić mięso smażone zdrowszym mięsem z rusztu. W tym kierunku zresztą wydaje się iść McDonald's, który lansuje w Stanach dwie nowe sieci: Chipotle Mexican Grill oraz Boston Market. Serwowane tam jedzenie kosztuje drożej niż w „zwykłych” McDonaldach, ale jest zdrowsze.

Więcej: Forum, 10-16 czerwca 2002
Forum

POPULARNE NA FORUM

sos do sałatek

Hej. Moja córka uwielbia robić sałatki i doprawiać je ostrymi sosami. Chciałbym zamówić od razu kilka sztuk z jakiegoś dobrego sklepu. Coś polecicie?

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2019
pierścionek

Hej. Mój brat chce się oświadczyć podczas wyjazdu do Hiszpanii. Chciałbym zamówić przez internet jakiś ładny pierścionek z brylantem. coś polecicie?

1 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2019
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Mam wielką prośbę do franczyzobiorców, aby w wolnej chwili wypełnili moją ankietę...

206 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Download, install and activate office 2019,365 or 2016 with 25 character alpha-numeric product key Sign in Microsoft Office setup at www.office.com/setup.

7 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Office Setup suite has been developed for both Windows and Mac operating systems and now it is accessible on iOS and Android OSs as well. Visit office.com/setup for buying the...

7 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

If you feel satisfied with your free Office experience, feel free to install the licensed version of MS Office setup from here office.com/setup and enter into the world of new...

7 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Office.com/setup - When students have to submit a book report, then go to Microsoft Word and make the report. Similarly, when an employee has to make the income and expenditure...

7 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2019
Oszukani przez franczyzodawcę

podpisuje się pod komentarzem powyżej ;)

47 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2019