Wybierz franczyzodawcę na targach
Umówienie z franczyzodawcami aż tylu spotkań, ile można wygodnie odbyć w trakcie trzech dni targów franczyzy, zajęłoby zapewne kilka tygodni. Tymczasem w dniach 16-18 października w Pałacu Kultury i Nauki przedsiębiorcy mogą od ręki poznać przedstawicieli 150 sieci franczyzowych z kilkunastu branż.
Najważniejszym atutem targów są bezpośrednie kontakty, które są pierwszym krokiem do nawiązania współpracy biznesowej. Na skuteczność tej metody w pozyskiwaniu nowych franczyzobiorców wskazuje Dariusz Kachniarz z firmy kurierskiej Epaka.pl. – Jesteśmy zadowoleni z każdej edycji Targów Franczyzy. W ciągu ostatnich dwóch lat pozyskaliśmy ośmiu partnerów. Każdy z nich prowadzi swój oddział.
Agnieszka Podsada franczyzobiorczyni Epaki.pl przyjechała na targi z Krakowa. – W poszukiwaniu pomysłu na biznes miałam do dyspozycji internet i czasopisma branżowe, więc wizyta na targach to jedyne rozwiązanie, aby bezpośrednio spotkać się z przedstawicielami kilku sieci w tym samym czasie.
Franczyza robi wrażenie
Zadaniem franczyzodawców jest przyciągnąć uwagę odwiedzających. Na targach nie wystarczy tylko być, dlatego aby wyróżnić się z tłumu ofert należy zadbać o formę. To okazja do zaprezentowania swojego pomysłu „na żywo” – wstawienie maszyny z lodami, zbudowanie stoiska, które wygląda dokładnie tak samo jak wnętrze sklepu, degustacja potraw z menu restauracji – to przykłady działań, na które decydują się wystawcy Targów Franczyzy. Główny cel to zostać zapamiętanym, bo decyzję o podjęciu współpracy odwiedzający podejmują znacznie później. Bywa, że pod wpływem wrażeń z targów zmieniają zdanie jak Artur Tokarski z Warszawy.
– Do Pałacu Kultury przyszedłem, żeby sprawdzić ofertę firm odzieżowych. Jednak w trakcie targów moimi faworytami zostały firmy z zupełnie innych branż – mydlarnia Amellie i urządzenie vendingowe Tanie Papierosy. Inwestycja w obie działalności jest bardzo przystępna, a przy tym oryginalna. Agnieszka Podsada przyznaje, że jadąc na targi, nie brała pod uwagę sieci Epaka.pl. – Dopiero po spotkaniu i rozmowie, a później po analizie otrzymanych na targach informacji zdecydowałam się na współpracę z tą siecią.
Wystawcy podkreślają, że z roku na rok przybywa świadomych i bardzo dobrze przygotowanych kandydatów na franczyzobiorców. Targi Franczyzy odwiedza co roku 7 tys. osób, które jak twierdzi Grzegorz Karmowski z Meritum Bank są bardzo dobrze zorientowane w biznesie. – Pozytywnie oceniamy wysoką frekwencję, ale też wiedzę odwiedzających. Wszystko razem daje bardzo dobry efekt. Dwa lata temu pozyskaliśmy na targach trzech, a rok temu dwóch partnerów, którzy prowadzą swoje placówki pod logo Meritum.
Organizatorzy przyznają, że trafność relacji biznesowych, które nawiązują uczestnicy targów to zasługa specjalizacji.
– Odwiedzający mają bardzo konkretny cel – znaleźć najlepszy dla siebie pomysł na biznes we franczyzie. Tu mogą porozmawiać z wystawcami, porównać oferty i zadać pytania. Dużą popularnością cieszy się Forum Szkoleniowe z wykładami ekspertów i prezentacjami menedżerów odpowiedzialnych za rozwój franczyzy wybranych marek – mówi Arkadiusz Słodkowski, prezes PROFIT system, organizator Targów Franczyzy.
Wśród wystawców, którzy do tej pory potwierdzili swoją obecność na Targach są m.in.: Biesiadowo, Bobby Burger, Lody Bonano, McDonald's, Telepizza, Tornado Pizza, Alior Bank, BZ WBK, CUK Ubezpieczenia, Carrefour, Intermarche, Odido, Gatta, Pawo, Drogerie Jawa, Phenome, Yasumi, Duka, My Travel, Romet, Ecomyjnia. Ciągle aktualizowana lista wystawców znajduje się na stronie Targów Franczyza.pl.
(kk)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Ile lat musi rosnąć choinka, żeby nadawała się do sprzedaży? I czy na plantacji choinek praca jest tylko w grudniu?
Z Atelier Herosima franczyzobiorcy mogą otworzyć lokale w kilku różnych formatach. A jakie wsparcie otrzymają od franczyzodawcy?
Kiedy krajowy rynek robi się za mały, franczyza może być kluczem do międzynarodowego sukcesu. Dowiedz się, jak rozwinąć biznes poza granicami Polski.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...