Nowy Rynek w Jeleniej Górze

Wizualizacja galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze.
Nowa galeria handlowa jest połączona z dworcem PKS – to ma jej zapewnić stały dopływ klientów, ale wymaga od inwestora nietypowych rozwiązań.
 

W samym sercu Jeleniej Góry, pomiędzy al. Jana Pawła II oraz ul. Podwale w pobliżu Rynku Starego Miasta powstaje nowa galeria handlowo-usługowa, Nowy Rynek. Obiekt będzie miał 56 tys. m2 powierzchni całkowitej, a do dyspozycji najemców zostanie oddane 24 tys. m2. W galerii Nowy Rynek znajdzie się miejsce dla 115 sklepów i punktów usługowych.
- Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się podjąć z nami współpracę, zwracają uwagę na pierwszorzędną lokalizacją w centrum miasta oraz bardzo dobre marki odzieżowe, które otworzą sklepy w naszym centrum handlowym – opowiada Jarosław Lipiński, dyrektor Działu Najmu i Rozwoju TK Development. - Wśród najemców Nowego Rynku są już: Carry, Briju, Apart, CCC, Deichmann, Rossmann, grupa Inditex z markami Bershka i Stradivarius, grupa LPP silnie reprezentowana przez Cropp, House, Mohito, Sinsay oraz Home and You.

Lokalizacja Nowego Rynku jest ciekawa z jeszcze jednego względu – galeria będzie połączona z dworcem PKS. Taka lokalizacja niesie ze sobą duży potencjał, bowiem z usług dworca korzysta rocznie ok. 4 mln osób. Jednocześnie zintegrowanie galerii handlowej i dworca wymaga od inwestora nieco innego rozmieszczenia sklepów, niż zwykło się to robić w większości galerii handlowych. W Nowym Rynku oferta modowa znajdzie się głównie na piętrze galerii. Wyjątek będą stanowić sklepy dwupoziomowe marek H&M oraz Reserved. Na parterze obiektu znajdą się punkte usługowe, sklepy obuwnicze, supermarket Intermarché oraz strefa gastronomiczna.

Budowa Nowego Rynku trwa, a bryła obiektu jest już widoczna gołym okiem.

- Kompletując najemców galerii chcielibyśmy zachować równowagę pomiędzy dużymi sieciami i mniejszymi firmami. Zależy nam również na zbilansowaniu podaży sklepów odzieżowych, usług,  firm z branży rozrywkowej oraz gastronomii. Nie bez znaczenia są potrzeby mieszkańców. W związku z tym koncepcja wynajmu powierzchni handlowych powinna również uwzględniać potrzeby płynące z miasta i okolic – zaznacza Jarosław Lipiński. - Proces wynajmu powierzchni handlowych w Nowym Rynku jest zaawansowany, ale ciągle dysponujemy wolnymi lokalami, dlatego chętnych zapraszamy do współpracy!

Budowa Nowego Rynku trwa, a bryła obiektu jest już widoczna gołym okiem. Pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy jesienią przyszłego roku. Centrum handlowe Nowy Rynek jest realizowane jako joint venture dwóch spółek: TK Development oraz funduszu inwestycyjnego Heitman.

Osoby zainteresowane wynajmem powierzchni mogą  kontaktować się z:

Wiolettą Skrzyńską 

tel. 603 714 233

wsk@tk.dk