Anna Smolińska

Anna Smolińska jest dyrektorem wydawniczym i członkiem zarządu PROFIT system. Zarządza pracą redakcji miesięcznika "Własny Biznes Franchising" oraz portalu Franchising.pl. Pisze oraz redaguje artykuły przygotowane przez dziennikarzy.

Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Filologia Polska ze specjalizacją redaktorską. Zanim podjęła pracę w PROFIT system współpracowała z Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy oraz tygodnikami regionalnymi.

zakupy | 04.07.2022

Etat czy własna firma? Gdy straszy inflacja

Czy w sytuacji, gdy inflacja oszalała, koszty życia rosną, a rodzinne budżety szukają oszczędności, bezpieczniej zostać na etacie, czy założyć własną firmę? Sprawdź w nowym numerze...

z kraju | 03.07.2022

Nowości z rynku franczyzy

Telepizza i KOKU Sushi otwierają nowe lokale, Edukido przygotowało promocję dla franczyzobiorców, a w rolę kuriera dostarczającego zamówienia z sieci Fit Cake wcielił się robot. Przegląd...

z kraju | 01.07.2022

Biznes z niewielką inwestycją

Edukido szuka osób, które chciałyby otworzyć placówkę marki w Polsce, szczególnie w jej zachodniej części. Franczyzodawca przygotował promocję na start. Trzeba się jednak spieszyć, bo...

zakupy | 02.06.2022

Kto jest kim w polskiej franczyzie?

Franczyzodawcy i franczyzobiorcy oraz naukowcy, analitycy, eksperci – oni wszyscy razem kształtują polski rynek franczyzy. Prezentujemy listę wpływowych osób.

z kraju | 09.05.2022

Franczyza do Pałacu! Już 20. raz!

Tegorocznym finałem wydarzeń na rynku franczyzy będzie 20. edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki. Znamy datę, to 20-22 października 2022 roku.

zakupy | 01.05.2022

10 popularnych franczyz w Polsce

Znane marki czy oryginalne pomysły biznesowe? O tym, które koncepty franczyzowe budzą największe zainteresowanie na polskim rynku przeczytasz w majowym numerze miesięcznika "Własny Biznes...

z kraju | 28.04.2022

Ustawa czy zmiany w Kodeksie?

Ministerstwo Sprawiedliwości powołało zespół ds. Franczyzy, a w Katowicach paneliści dyskutowali, jak regulować, żeby nie zniszczyć rynku.

start biznesu | 14.04.2022

Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

Zakładając własną działalność masz do wyboru dwie drogi: możesz otworzyć firmę pod własną marką albo przystąpić do sieci franczyzowej. Bez względu na to, którą drogę wybierzesz,...

zakupy | 01.04.2022

Pomysły na biznes, który zarobi w każdych czasach

Czy warto inwestować w złoto? Sprawdź w kwietniowym numerze "Własny Biznes FRANCHISING"! Ponadto dowiedz się, które biznesy zawsze opłaca się otworzyć.

z kraju | 25.03.2022

Nowe sądy tylko dla franczyzy?

24 marca Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało spotkanie z organizacjami franczyzobiorców i franczyzodawców. Do ustawy coraz bliżej?

mój franchising | 11.03.2022

Biznes dla dużych i małych miast

Wojciech Szadziul przez kilkanaście lat pracował na etacie, aż w końcu uznał, że najwyższy czas przejść na swoje. Na jaki biznes postawił?

zakupy | 01.03.2022

Własna firma zamiast etatu w korporacji

W marcowym numerze "WBF" prezentujemy koncepty franczyzowe, w które chętnie inwestują byli pracownicy korporacji. Poza tym opisujemy m.in. biznesy idealne dla przedsiębiorczych kobiet.

z kraju | 03.02.2022

Interes na każdą kieszeń

Franczyzodawca MBE szuka franczyzobiorców w całej Polsce, ale w tym roku w szczególności chciałby zaistnieć ze swoją marką na Śląsku. Ile trzeba zainwestować w ten biznes?

zakupy | 01.02.2022

Zawsze jest dobry czas na własny biznes

Planujesz otworzyć własną firmę ale nie masz pomysłu na biznes? Kup lutowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, w który biznes najbardziej opłaca się zainwestować.

z kraju | 29.01.2022

Nowa franczyza, nowe lokale

Bao Dao rozpoczyna budowę sieci franczyzowej, Meet & Fit ogłasza otwarcie kolejnej restauracji, a Fit Cake, Coccodrillo i Accor podsumowują rok i zdradzają plany na 2022. Przegląd tygodnia...

z kraju | 16.01.2022

Franczyzodawcy zdradzają swoje plany

Folkstar startuje z franczyzą, Xtreme Fitness przedstawia plany na najbliższe pięć lat, a Żabka uruchamia nowy projekt. Przegląd tygodnia 10-16 stycznia 2022 roku.

zakupy | 01.01.2022

Jak ugryźć milion we franczyzie?

Chcesz dowiedzieć się jak zarobić milion we franczyzie albo poznać 30 pomysłów na własną knajpę, kawiarnię i lodziarnię? Kup styczniowy numer "Własny Biznes FRANCHISING"!

zakupy | 01.12.2021

Jaki biznes się opłaci w 2022 roku?

W który biznes zainwestować – w tych wciąż zaskakujących nas czasach – aby zwiększyć swoje szanse na sukces i zyski? Przeczytaj w grudniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes...

z kraju | 25.11.2021

Planujesz założyć własną firmę?

Najpierw zainwestuj w roczną prenumeratę miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź jaki biznes się opłaca! Z okazji Black Week za 12 numerów zapłacisz tylko 25 zł!

zakupy | 01.11.2021

Kreatywne pomysły na biznes

Biuro projektowe, agencja marketingowa, catering dla psów, nietypowa wypożyczalnia to tylko niektóre z kreatywnych pomysłów na biznes, których opłacalność analizujemy w najnowszym numerze...