Forum: Getin franczyza - jakie są warunki wejścia - finanse i bankowość 106

maksiob 06.04.2008 *.adpg141.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Zgadzam się z Samem!

Kredyty we franczyzie różnią się od tych w placówkach. Są dużo droższe.Ba! Wszystko się tam różni! A naprawdę wiem coś na ten temat! Pracowałam w tym banku a później byłam na spotkaniu w sprawie franszyzy.

Gigi 09.07.2008 *.acot109.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Plajta placówki franczyzowej Getin Banku

Wszystkim osobom rozważającym współpracę z tym bankiem dedykuję poniższą historię.

Jak wiadomo, Getin Bank od początku uruchamia placówki franczyzowe, które miały być w założeniu tanie, ładne i wysokodochodowe. Może i są, ale dla Getin Banku, a nie franczyzobiorców.

Koszty utworzenia placówki są znacznie zawyżone, gdyż wyposażenie musimy kupić u partnera Getin Banku, który odpala swojemu darczyńcy stosowną prowizję. Gdyby nie ten monopol - wystarczyłaby połowa kwoty.

Getin Bank zapowiadał, iż placówki franczyzowe będą miały podobną funkcjonalność jak placówki własne. Jest to jedno wielkie kłamstwo, gdyż ograniczenia są na każdym kroku.

Ponadto dla bezpieczeństwa partnerów wprowadzono w prezentacji tzw. strefę ochronną, czyli zakaz uruchamiania placówek z logo Getin Banku w promieniu minimum 1 km. Ale w umowie już nic na ten temat nie znajdziemy. Tym sposobem po około 3 miesiącach od uruchomienia placówki franczyzowej w Łowiczu uruchomiono 100 metrów dalej placówkę własną Banku. Franczybiorczyni nawet nie próbowała walczyć - zmuszona przez Getin Bank zamknęła placówkę i zmienia teraz nazwę na BPH. To się nazywa podejście do partnerów "made by Getin Bank". Coś o tym wiem, bo pracowałem w podobnej placówce.

Getin Bank ma prosty plan - zarobić na uruchomieniu placówek franczyzowych, pozwolić, aby przez kilka miesięcy wypromowali markę, a następnie uruchamia placówkę własną, która tylko spija śmietankę z pracy innych...

gabi 11.07.2008 *.byh48.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
w tym wypadku chyba franczyzobiorca niezbyt się napracował i Getin Bank nie za bardzo ma co spijać.Wpadki wszędzie się zdarzaja i nie wierzę aby to było celowe,

MK77 12.07.2008 *.apn-77-114-216-239.gprs.plus.pl

14

wątek bardzo populistyczny...

co do prowizji,które tu były przytaczane - jesli ktoś współpracuje z Getin i zna już te prowizje prawdziwe to nie wolno mu pod rygorem klauzuli poufności ujawniać ich!  Te prowizje podane tu sa wyssane z palca... 

rk 19.07.2008 *.staticline18964.toya.net.pl

2

Witam,

Panowie i Panie a ile można zarobić średnio na placówce Getinu miesięcznie. Po jakim okresie wkład własny się zwraca i ile płacicie swoim pracownikom

Z góry dziękuje,

bartomada 20.07.2008 *.acyz105.neoplus.adsl.tpnet.pl

137
super pytanie.odpowiedzi nie dostaiesz zadnej-po pierwsze partnerzy banków są zobowiązani do zachowania poufności,a po 2-gie-znasz Polaka ,który pochwali się,ze mu dobrze idzie,ile zarabia itp??a juz na poważnie kończąc-pytania dotyczą w duzej części ustalen wzajemnych-i nikt nie będzie się dzielił tym na forum.

qwest 01.08.2008 *.87-205-181-236.adsl.inetia.pl

9
Z początkiem sierpnia jest możliwość większych zysków dzięki poszeżeniu zakresu usług świadczonych przez placówki franczyzowe. Wchodzi obsługa kont z sektora MŚP, oraz produkt, który nie występuje w żadnym systemie agencyjnym czyli leasing (możliwość leasingowania dosłownie wszystkiego). Jak również dla mających trochę oszczędności produkty strukturalne.

MiWi 04.08.2008 *.dky44.neoplus.adsl.tpnet.pl

164
Leasing jest też w innych systemach, np. w Dominecie.

radex 31.08.2008 *.87-205-37-2.adsl.inetia.pl

63

Leasing w Getinie to takie samo badziewie jak Dombank w hipotece - lichwa maksymalna. Wiem coś o tym bo mój znajomy pracuje w Getin Leasing i zawsze mi powtarza, że jego zadaniem jest znalezienie frajerów, którzy albo nie porównali oferty z konkurencją albo nigdzie indziej nie dostaną. Oferta jest zdecydowanie droższa od dowolnej innej firmy leasingowej.

Prawda jest taka, że Getin ściąga pieniądz z rynku płacąc bardzo dużo (vide: najwyżej oprocentowane lokaty) i aby mu się to opłaciło musi stosować lichwę przy kredytach. Ot i cała filizofia.  Nie ma się później co dziwić prowizji 12% za wcześniejszą spłątę kredytu w Dombanku czy kosztowi 135% dla leasingu 2-3-letniego w Getin Leasing...

MK77 31.10.2008 *.83.2.116.5

14
wszystko wskazuje na to że pod koniec roku z powodów osobistych, bedę odsprzedawał działającą dopiero od 2 miesięcy placówkę banku w woj. mazowieckim 22000 mieszkańców., super lokalizacja, pełna dokumentacja, alarmy, monitoring, wszystkie umowy, pozwolenia, ubezpieczenia, pracownik, szkolenia.

MK77 12.11.2008 *.apn-77-114-45-38.gprs.plus.pl

14

http://www.franczyzawpolsce.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=869&Itemid=753

http://www.franczyzawpolsce.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=741&Itemid=79&pl_page=1&pl_ppage=1

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/getin;bank;chce;miec;230;placowek;partnerskich;w;2009;r;,237,0,311789.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rekordowe-wyniki-Getin-Banku-1721999.html

art 13.11.2008 *.esm70.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Nie wysyłaj starych linków tylko napisz coś teraźniejszego po krachu.Getin nie jest już tak atrakcyjnym systemem.Niby niski koszt otwarcia?Ceny mebli i reklam wysoko zawyżone przez dostwacę.Pracownicy od franczyzy wysoko nie kompetentni.Nic nie wiedzą,wszystko odbywa sie na wariata.Coś co można otworzyc w dwa tygodnie otwiera sie dwa miesiące.Nie polecam.Lepiej postawic na Eurobank lub PEKAO SA,ewentualnie WBK.I tyle.

GetOut 14.11.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30
Kolego, coś tam wiesz, ale nie są to najświeższe wiadomości. A dzieje się, oj dzieje :)

art 14.11.2008 *.esm70.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Wiem dużo kolego,ale jak coś nie jest na papierze i nie jest pewne to tego się nie mówi.Jak coś przynosi kasę to się tego nie pozbywa,to proste.A o kompetencjach pracowników GB wiesz napewno dużo i napewno nie najlepsze są to wieści.

patyczak 14.11.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28
Czy możesz coś więcej napisać na temat GetinBanku Panie GetOut, bo to wszystko tak tajemniczo brzmi. Jeżeli miałby Pan jakieś informacje na temat oferty PKO SA, to bardzo bym prosił o wypowiedzenie się na ten temat bo też się zastanawiam nad ich ofertą.Może być na meila; englerd@wp.pl

GetOut 15.11.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

Art, kilka osób złożyło wypowiedzenia, ale moim zdaniem popełniły falstart. Zmiany na lepsze już się zaczęły i kilka decyzji już podjętych. Myślę, że po nowym roku chętni mogą otwierać placówki. Podobnie było z Pekao, a jednak po pertraktacjach parę rzeczy zostało poprawionych i wg. informacji z pierwszej ręki, sytuacja wygląda obecnie całkiem nieźle.

Jeśli z GB coś się popsuje to uwierzcie mi, odradzę Wam ten bank na tym forum jako pierwszy. Więcej na razie nie mogę zdradzić.

Patyczak, już się orientowałem jak z Pekao, znajomy który przeszedł do nich z BPH po słynnej fuzji jest bardzo zadowolony. Ze szczerego serca polecił mi ich franczyzę. Nie czuję się upoważniony do opisywania szczegółów, ale powiem tak: Ja się zdecydowałem i planuję na razie 2 placówki.  Jedna - miasto 14.000 ludzi, druga jako dodatek do oddziału własnego w mieście 28.000 (na dużym osiedlu). Aha, jedna sprawa: trzeba u nich dobrze się dogadać z managerem oddziału pod który podlegasz, bo inaczej może nie być tak pięknie. Ale trochę dyplomacji i zdolności negocjacyjnych powinno załatwić sprawę. :)

patyczak 15.11.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28

Na czym polega te dogadanie się bo nie bardzo rozumie o jaką kwestię chodzi. U mnie w mieście jest placówka własne PKO SA ale w bardzo kiepskiej lokalizacji na obrzeżach miasta a ja mam lokal w centrum miasta.

GetOut 15.11.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30
Kwestia wygląda tak, że placówki partnerskie są bardzo mocno związane z oddziałem własnym i wiele rzeczy zależy od jego managera. M.in. szybkie decyzje kredytowe i wiele spraw organizacyjnych. Jeśli będziesz żył dobrze z managerem, to podobno wiele rzeczy da się załatwić szybciej i sprawniej. Oczywiście bazuję na tym, co powiedział mi znajomy, który też miał na początku problemy, ale po szczerej rozmowie współpraca zmieniła się diametralnie.

art 15.11.2008 *.esr14.neoplus.adsl.tpnet.pl

28

GetOut,

Liczę na te lepsze zmiany bo kiedyś uważałem GB za dobry bank,ale naczytałem się i przeżyłem trochę ostatnio z pracownikami GB  i stąd moje stwierdzenie o ich niekompetencji.Czekam na to lepsze,chociaż zacząłem już rozmowy z Eurobankiem i tam to jest pełen profesjonalizm.Ale GB jest tańszą franczyzą no i szybszą do uruchomienia.

GetOut 16.11.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30
Jak w każdej instytucji, zawsze można trafić na niekompetencję. W każdym razie życzę sukcesu w interesach, z kimkolwiek byś nie podpisał umowy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.