Forum: Getin franczyza - jakie są warunki wejścia - finanse i bankowość 106

MK77 16.11.2008 *.apn-77-113-39-191.gprs.plus.pl

14

tego jak jest dokładnie z placówkami franczyzowymi nikt kto naprawdę wiem nie może zdradzać, gdyż jest związany klauzulą poufności. Jak w kazdym biznesie są rekiny i niedorajdy...

Ja zdecydowałem się sprzedać swoją placówkę. Właśnie nie dlatego że nie jest dochodowa. To nie jest stragan ale placówka której przychód moge udowodnić fakturami jaki mi płaci centrala Getinu. to taka sugestia do przemyslenia.

patyczak 16.11.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28
Mam pytanie do GetOUT, czy jest szansa na jakieś pieniądze przy założeniach, że placówka PKOSA, mieściła by się w mieście ok,25 tyś, lokal w centrum, koszt wynajmu 3 tyś. w mieście jest już placówka własna PKO SA, są też banki spółdzielcze, skoki, eurobank, żagiel, getin, pko bp.

GetOut 18.11.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

Wiadomo, że wiele zależy od potencjału miasta. Znajomy, o którym pisałem, ma placówkę w miasteczku 12.000 ludzi i ma 4 stanowiska!!! Twierdzi, że nieraz w czwórkę nie mogą się obrobić.

Jutro mam spotkanie z Dyr. regionalnym, więc będę wiedział dużo więcej. Jeśli chcesz, to mogę wtedy dać Ci więcej informacji.

patyczak 18.11.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28

Witam

Dzięki bardzo za to, że wypowiadasz się na forum i jeżeli będziesz miał dalsze informacje po jutrzejszym dniu to będę wdzięczny.

patyczak 20.11.2008 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

28
Czy dowiedziałeś się coś więcej?

GetOut 06.12.2008 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

No i mogę się pośmiać. Od grudnia poprawa :)

I prowizja, i oferta się poprawiła :)

Prosta droga do prowizji na poziomie, jaki miał być na początku. Już się sprawdza :)

A tym, co wiedzą lepiej, bo coś tam, coś tam... mówię: Zajmujcie się dalej teorią i pracujcie na kogoś, aż garb Wam sam wyrośnie i... coś tam, coś tam ;)

Jak mówiłem wcześniej, zaczyna się opłacać... :)))

finanseVip 11.12.2008 *.apn-77-114-239-97.gprs.plus.pl

2
"fajny" post... ludzie pracuję 7 lat w finansach od ekspansji City Banku w Polsce, robiłem trochę rzeczy w kilku bankach, czy naprawdę myslicie że ktoś  tu Wam pomoże w zarobieniu pieniedzy z rynku finansowego na które on ma ochote i bardziej niz Wy wie jak to zrobić... Przesledziłem ten wątek. ktos fajnie napisał - populistyczny! Racja. Nikt nie może zdradzać zarobków bankowych i prowizji publicznie!!! Więc podane tu sa wyssane z palca. Jedni zamykaja franczyzy bo dokładaja a inni otwieraja kolejną 3 czy 4 placówkę. To biznes a nie zabawa z kolegami z przedszkola.

pasikonik 25.01.2009 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

40
Słabo to wygląda, 10 krotność przychodu!, z czego dochód może być np.500 zł? Lokaty się także niedługo pokończą.

pasikonik 09.03.2009 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

40
Czy może ktoś napisać jak w tej chwili wygląda oferta Getinu, bo zastanawiam się nad otwarciem placówki bankowej i nie wiem czy się nie wpakuję w bagno.

GetOut 20.04.2009 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30
Kwestia z Getin ma się następująco: Poprawiło się wynagrodenie, poszerzyli nam ofertę i są już ludzie z czterema placówkami. Ja mam tylko jedną, jednak nie narzekam. Z miesiąca na miesiąc baza klientów się powiększa, więc z czasem liczę na dalszy wzrost dochodowości. Nie można wiele narzekać. Może nie jest to ideał, jeśli chodzi o współpracę, ale da się całkiem nieźle z tego żyć. Pozdrawiam szczególnie tych którzy zaraz napiszą swoją krytykę :)

triano 21.04.2009 *.fm173.internetdsl.tpnet.pl

3
 Hmm..przeczytałem wszystkie wypowiedzi ...niektóre domorosłe, inne bardziej profesjonalne.. Pocieszajace jest , to co mówi powyżej Get Out ...może dlatego ,że sam planuje byc biorcą Getin B.ale w małej miejscowości . Sam zyje i mieszkam w duzym mieście  a na głównej ulicy sa oddziały największych banków, ale jakiś mały w nich ruch kilku pojedyńczych klientów...prawda?   -  poza Getin Bankiem ..tam zawsze full klientów nawet w odziałach tych na uboczu....może ktoś mi to wytłumaczy? , a może się oszukuje..

radex 26.04.2009 *.87-205-35-116.adsl.inetia.pl

63
Triano - przychodzą składać reklamacje ;-)

aragonis 08.05.2009 *.aagp138.neoplus.adsl.tpnet.pl

76

większość piszących tutaj to albo jacyś nieudacznicy poza paroma wyjątkami ludźmi z branży co wiedzą o tym sporo i pozostali co tylko piszą by obrzydzić już na starcie komuś podjęcie decyzji.... Przecież GB oraz Eurobank to 2 najbardziej udane koncepcje franczyzwe skoro jest tak źle to o co lotto???:)

darajawahus 14.05.2009 *.public-gprs134702.centertel.pl

4
witam, dowiadywałem sie ostatnio o warunkach getin\'u i bzwbk i euro banku... i przez chwilę miałem dylemat.. zgadzam się z kilkoma osobami i uważam (po rozmowach) ze euro i getin ma jedną z lepszych ofert franszyzy i jedne z lepszych ofert dla klientów detalicznych.. nie ukrywam że noszę się z zamiarem otwarcia placówki banku i pado na geting. proszę o zabranie w tym temacie głosu ale proszę o konstruktywne wypowiedzi osób które znają się na rzeczy- najlepiej kogoś kto prowadzi placówkę. myślicie że jest szansa na zaistnienie na głównej ulicy w dość sporym mieście w którym sa już wszystkie banki??

GetOut 24.05.2009 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

To tak jak u mnie. Jeśli masz doświadczenie w jakimkolwiek handlu i wiesz , jak zadbać o klienta - właź w GB. Pakiet e-getin jest najlepszą ofertą (wg mnie) na rynku. Lokaty są niezłe, a co do kredytów... jest wielu desperatów, a wszelkie agencje nam pomagają... hihihi. Dają nam pewien insterument, na którym można zagrać jak wirtuoz.

Każdy klient, który wziął kredyt przez agencję, przychodzi do nas po konsolidację...

Cóż, można pomóc człowiekowi, a jednocześnie samemu na tym zarobić :)))

Pozdrawiam krytyków :) 

Dario35 28.05.2009 *.chello089079103002.chello.pl

6
Witam wszystkich na "ciekawym" forum .
Ja także od pewnego czasu noszę się z zamiarem otwarcia placówki GB . Mam oczywiście wciaż dylematy czy jest to własciwy kierunek, czy nie powstanie placówka własna, czy oferta będzie atrakcyjna itp... .
Ale jak już zostało powiedziane wyżej dopóki ktoś sam sie nie zaangażuje w biznes to efekty moga być różne a raczej marne .
Analizowałem kilka banków ING (placówkai do przejęcia-ofeta interesująca),WBK,GB oraz PKO . PKO odpado na przedbiegach ponieważ kontakt był możliwy pod koniec czerwca . Po analizie oferty stwierdzam że GB lekko przeważa .
Zastanawia mnie oferta wyposażenia oraz jej ceny - nie należą do niskich .
No ale cóż... tradycyjnie ajent ma nie wielki wpływ na negocjacje w tym zakresie .
Niepokoi mnie fakt niskich kompetencj pracowników w placówkach franczyzowych jaki poznałem po krótkim rekonesansie kilku placówek - zachęcam do sprawdzenia .
To chyba tyle, nie szukam recepty na sukces bo nikt jej nie poda trzeba do niej dojść samemu .
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do konstruktywnej wymiany spotrzeżeń .
Jak sfinalizuje umowę i zacznę działac napewno bedę tu sie pojawiał .

GET 01.06.2009 *.86-83-N1.aster.pl

3

Witam

 Ja mam placówki GETINu wiec moge sie wypowiedziec.

Ogólnie nie jest zle ale czesci idzie dobrze i bardzo dobrze a czesci tragicznie. Rozstrzał jest spory.

Takze proponuje bez hurra optymizmu. Ale z tego co czytam na forum to napewno lepiej niz w BZ WBK 

triano 08.07.2009 *.fm170.internetdsl.tpnet.pl

3

Jakies dziwne milczenie od jakiegoś czasu..wszyscy nabrali wody w usta? dlaczego? czy jest tak dobrze, czy tak żle? Nawet Get Out sie nie wypowiada, a miał tyle do powiedzenia...hmm może wszyscy pracują i nie mają czasu..

Napiszcie coś - od sierpnia mam podpisać umowę z Getin-(mam sie bać czy nie?)

gabi 08.07.2009 *.byr80.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
Jak się nikt nie odzywa tzn że jest tak dobrze,że wszyscy pracują albo są na wczasach.

art 08.07.2009 *.erk220.neoplus.adsl.tpnet.pl

28
Podpisuj i się nie bój,źle nie będzie.Ja mam 4 plaacówki i jakoś idzie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.