Forum: Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes 1475

pepeka 16.08.2006 *.cuf18.internetdsl.tpnet.pl

2
chcę otwozyć biznes tylko brak kasy.mam dobry pomysł dobre miejsce i i po towar nie daleko.
moim problemem jest praktycznie kasa a działalność to myśle nie problem załozyć tylko ze ta papierkowa robota.

sklepik typu(wszystko po 4zł )a dotego zadnej konkurencji. i dobre miejsce
problem z kasa i jaką działalność załozyć skoro jeszcze pracuje na stałe.

pozdrowionka

przedsiebiorczy 17.08.2006 *.aoi201.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
pomysl o ZPORR dzialanie 2.5 program nazywa sie wsparcie pomostowe
jak zakwalifikujesz sie do programu, wtedy odbedzie sie szkolenie.
po ukonczonym szkoleniu masz szanse na 750 zł miesiecznie na koszty prowadzenia sklepu tak przez 6 miesiecy. Jesli Twoje wyniki finansowe beda slabe wsparcie moze zostac przedluzone o 6 miesiecy.
Oprocz tej kwoty miesiecznej mozesz otrzymac jednorazowa pomoc do 28 tys zł.
sprawdz www.zporr.gov.pl
lub na stronie swojej regionalnej instytucji finansujacej.
www.parp.gov.pl

powodzenia!

viola 12.09.2006 *.212.244.57.36

7
postaraj się o dotację, ...lub zarób na wyjeździe do pracy.

Vance 18.09.2006 *.btb54.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
Witam.

Jesteśmy z Żoną zainteresowani otwarciem pewnego i dochodowego biznesu. Oczywiście wiem że nie ma gwarancji na 100% - ale co osoby "praktykujące" mogłyby nam polecić.

Mieszkamy w Krakowie.

Środki własne przeznaczone do zainwestowania to 200 do 400 tyś zł.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam – Vance.



PS/ mój e-mail: vvg@o2.pl

piotr5 30.09.2006 *.fho18.internetdsl.tpnet.pl

istnieje wiele dochodowych inwestycji tylko trzeba chcieć sie poświęcić.
1 to sprzedarz spozywki (czyli towaru co na codzień ludzie kupują warzywa ,owoce chleb itd.)
2 to troche trudniejsze jakieś jedzenie na wynos(czyli fast food,czy kurczaki pieczone lub kebab itd.)
3 to uderzający po keszeni klijęta i bardziej opłacalny lecz początki duuuuzo trudniejsze to
np.sklepy WSZYSTKO PO 4 LUB 2 zł.

pozdrawiam.

piotr5 30.09.2006 *.fho18.internetdsl.tpnet.pl

aaaaaaaaaaaaaaa i sory za błedy bo to na szybko tak bylo

eHelp 05.10.2006 *.host42.elsnet.pl

4
Mam kilka pomyslow na dobry i oplacalny biznes, ale nie mam kapitalu na jego uruchomienie? Co mam wiec zrobic, obawiam sie, ze osoba majaca kapital, wykradnie mi pomysl. Jak sie zabezpieczyc i jak pozyskac srodki?

th 06.10.2006 *.ablq247.neoplus.adsl.tpnet.pl

jaka branże/obszary Was interesują ?

pankaktus 06.10.2006 *.81.219.210.1

Piotr5 twoje propozycje sa mysle troche nie na miejscu... żeby otwozyc cos takiego wystarczy 20 a nie 200 tysięcy..a zwrot iwestycji w przypadku budki z kebabem lub sklepu "wszystko po 4zł" to nierealna droga przez męki usłana wieloma wyrzeczeniami..ktos kto inwestuje 200 do 400 tyś. chce nastawic sie na proporcjonalne do tego zyski,chce zatrudnic pracowników... chce zarobione pieniądze odkładac lub inwestować je w kolejne interesy...myslę że tych państwa interesuje cos więcej jak tylko sprzedaż pamiatek, kebabów lub sznurowadeł...Owszem masz racje ze jak narazie gastronomia to jedna z niewielu juz dziedzin handlu z marżą na poziomie 100 do 200 procent jednak i tu mozna sie "przejechać"..ja proponowałbym dawców bardziej sprawdzonych... i co wazne... Ci państwo powinni wiedzieć gdzie chca prowadzic swoja działalność(galeria handlowa czy lokal na osiedlu) To bardzo wazne przy dobieraniu rodzaju działalności i tymsamym dawcy ..

pankaktus 06.10.2006 *.81.219.210.1

Hmmmmm...długo sie zastanawiałem nad tym postem... myslałem że to żart albo choć prowokacja..ale mysle ze jednak eHelp jest szczery.. po pierwsze powiem ze jestes fenomenem na tym forum gdyz uczestnicy tego portalu sa w odwrotnej sytuacji niz ty..wszyscy maja kase( a napewno większość) lecz zastanawiaja sie nad tym w co zainwestowac by zarobic ..ty jeden masz "dobre pomysły" a nie masz kasy... i choć dla mnie to forum nie jest dla Ciebie to cos Ci doradze...FUNDUSZE INWESTYCYJNE...musisz troszke sie pomęczyć ale znajdziesz..istnieje ich kilka rodzajów...od przygminnych i innych przyurzędowych przez te pojawiajace się w biurach pracy a nawet przykościelnych...( kiedys i z takim miałem doczynienia... trzeba było przedstawic zaświadczenie z parfii) najbardziej znanym jest fundusz "Mikro" ale tam dadza ci tylko 5 tysięcy zł. musisz wiedziec wszystko na temat twojego przyszłego biznesu i twoich potencjalnych klientów.. to wszystko przelewasz na papier pod wspólnym tytułem BIZNES PLAN i stajesz przed komisją...która albo w Ciebie zainwestuje albo i nie...a jesli boisz sie podzielić swoim pomysłem to pamiętaj ze istnieje prawo które chroni twoje dobra intelektualne i to własnie prawo daje Ci narzędzia w postaci przedwstepnych umów na piśmie...(gdzieś na forum była o tym rozprawka)Pamiętaj że kradzież pomysłów tez jest przestępstwem!!!

Vance 07.10.2006 *.bsu90.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
Wielkie dzięki "pankaktus" - jest dokładnie tak jak mówisz :)

Natomiast miejsce - to zdecydowanie centrum handlowe - i to dobre M1, Centrum Zakopianka itp

Vance

Vance 08.10.2006 *.bsu90.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
***

do "th" - obuwie, odzież, pralnictwo.
- a masz coś do zaoferowania?
Vance

th 08.10.2006 *.NAT-6.autocom.pl

przy doborze odpowiedniej franszyzy ważna jest też informacja czy planujecie zaangażować się osobiście w prowadzenie biznesu ? czy macie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy ? czy będzie to Wasza dodatkowa działalność poza obecną aktywnością zawodową ?

Vance 08.10.2006 *.bsu90.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
przy doborze odpowiedniej franszyzy ważna jest też informacja czy planujecie zaangażować się osobiście w prowadzenie biznesu ?

- tak – ale w małym stopniu (2h dzienie np. co drugi dzień )

czy macie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy ?

- tak

czy będzie to Wasza dodatkowa działalność poza obecną aktywnością zawodową ?

- tak

pzdr- Vance

inwestujacy 08.10.2006 *.212.160.196.204

Witam!
Posiadam wspomniany juz kapital 30.000zł.
W co obecnie warto byloby zainwestowac taka kwote. Zalezaloby mi aby interes ten zajmowalby mi jak najmniej czasu(ok.3godz dziennie). Jesli macie jakies ogolne chociazby rady to jestem zainteresowany.

inwestujacy 08.10.2006 *.212.160.196.204

Dodam ze mozliwe jest ewentualne dofinansowanie otwarcia dzialalnosci w formie kredytu ok. 10-15tyś zł

inwestujacy 08.10.2006 *.212.160.196.204

Dodam ze mozliwe jest ewentualne dofinansowanie otwarcia dzialalnosci w formie kredytu ok. 10-15tyś zł

inwestujacy 09.10.2006 *.212.160.196.204

Witam ponownie!
Na poczatku przepraszam za dwa takie same posty (jakies techniczne problemy czy cos).

Nikt nie podpowie jaka ewentualnie franczyze moznaby wybrac przy podanych przeze mnie warunkach?

inwestujacy 09.10.2006 *.212.160.196.204

Witam ponownie!
Na poczatku przepraszam za dwa takie same posty (jakies techniczne problemy czy cos).

Nikt nie podpowie jaka ewentualnie franczyze moznaby wybrac przy podanych przeze mnie warunkach?

MKWW 11.10.2006 *.213-238-76-115.adsl.inetia.pl

hey witam!!Ja brałam już taki kredyt z Urzędu Pracy 12tys.na otwarcie działalności i zastanawiam się czy jest jeszcze jakas możliwość dofinansowania bo teraz chce uruchomic kolejny sklep mam juz umowe i lokal wszytsko tylko tak mysle skad tu jeszcze pozyskac jakies pieniazki ??Moze wiecie gdzie sie zgloscic gdzie pytac??Dzieki

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.