Forum o artykule: Franczyzodawcy chwalą wybrany system rozwoju działalności 1474

Biorca 26.04.2003 *.pg121.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl

No cóż, poraz kolejny prezentowany jest punkt widzenia franczyzodawców. Zapewne po raz kolejny niektórzy zwrócą uwagę na opinię o nierzetelnych franczyzobiorcach, a pominą opinię o tym że to franczyzobiorca : ponosi ryzyko, inwestuje własne (nie tylko) finanse. Dalej pokutuje opinia jacy to Biorcy są paskudni, nieuczciwi, jak to psują markę i opinię Dawcy w skali kraju. A czy ktoś się zastanowił nad opinią że jeszcze kilka lat temu nawet prawnicy nie wiedzieli co to jest franczyza ? A więc skąd przeciętny Biorca, który tworzy firmę jednoosobową (wymogi Dawców) miał posiąść taką wiedzę ? Powtórzę po raz kolejny, niech prawnicy zajmują się opracowaniem zasad prawnych (dotychczas jest umowa cywilno-prawna tzw. nienazwana). Niech to prześwietne Stowarzyszenie Franczyzodawców wstąpi do Stowarzyszenia Międzynarodowego (są w nim Rumunia, Węgry, Rosja, Czechy, Bułgaria) i przyjmie zasady ogólne tam obowiązujące a w szczególności Kodeks Honorowy Postępowania. Obawaiam się że właśnie dla wygody Dawców, dla ochrony Ich interesów, nikt o tym nie wspomina, nawet na tym Portalu. Pewnie odezwą się głosy, że nikt nikogo nie zmusza do podpisywania umowy, jasne, tylko po co piać z zachwytu nad franczyzą, jak ten temat jeszcze nie jest dopracowany. Dlaczego Dawcy stawiają wysokie wymagania Biorcy, a nie ma nikogo kto by stawiał wymagania Dawcy, sprawdzał jego rzetelność, sprawność finansową, stopień zaangażowania własnego kapitału. Spróbuj drogi oponencie, sprawdzić samemu wiarygodność Dawcy, zgodnie z zasadami prezentowanymi na tym Portalu, a odechce Ci się nie tylko franczyzy, ale w ogóle biznesu.

Zainteresowany 26.04.2003 *.pg121.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl

W jakim Dzienniku Ustaw można znaleźć Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 13.08.2002. dotyczące "wyłaczenia określonych porozumień wertykalnych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję" o którym wspomniał Pan Chmielarski ?

Zainteresowany 27.04.2003 *.pg121.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl

Znalazłem, informacja dla innych zainteresowanych : Dz. U. nr 142 poz. 1189 z 2002 roku.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.