Forum: Własny biznes z małym kapitałem 1475

bartosz koziorowski 12.04.2015 *.195.117.82.28

8

witam chcial bym rozkrecic wlasny biznes znam sie na mechanice ogolnej mam podstawowy sprzet garaz mieszkam na wsi dodam mam smykalke do handlu czy mogl by ktos poradzic jak to rozkrecic? moze jakies inne propozycje na wlasny interes ? z gory dzieki czekam na odp

Piotr Kowalski 14.05.2015 *.ip-5-172-247-224.free.aero2.net.pl

1

Pomysł jak pomysł, żeby wszystko sformalizować, to trzeba się napocić, masa dokumentacji, latania po urzędach, a teraz jeszcze obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Kiedyś tak załatwili taksówkarzy, teraz następne grupy prowadzące działalność na rzecz osób fizycznych. Ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem? Chciałbym zakupić takiego malucha: www.partner.poznan.pl/produkt/kasy_fiskalne-kasy_fiskalne_novitus-kopia_elektroniczna-novitus_nano_e_lex,760#bookmark-opis-produktu. W ogóle to firma posiada własny serwis, a to też jest ostatnio bardzo ważne.

chomik 18.05.2015 *.router.webino.pl

24

​Teraz każdy może założyć własną firmę, ale co to za "firma", która po roku zostaje zawieszona, alebo zamknięta? Osoby decydujący się na otworzenie własnej działaności bardzo często popełniają jeden duży błąd tzn. zamiast zając się tym co robią najlepiej po prostu szukają niszy w branży i pchają się w nią na siłe chodź nie mają o danej profesji zielonego pojęcia. Coś na zasadzie jestem mechanikem, ale nie mam ruchu to zostane fryzjerem bo można dużo zarobić.... Totalny bezsens.... Ja zakładając swoją firmę wiedziałam, że najlepiej idzie mi zarządzanie sieciami oraz że postawienie serwera też dla mnie nie jest problemem. Mam wiedzę na ten temat znam potrzebne oprogramowanie. Ubuntu czy Debian nie jest mi obcy dlatego też zdecydowałam się na taką działaność ;) Zakupiłam potrzebny sprzęt z http://www.agmar.com/szafy-serwerowe/ Wpakowałam wszystko w obudowy serwerowe, które stoją w klimatyzowanym pomieszczeniu i prowadzę mała firemkę z hostingiem. Dopiero raczkuje, ale wszystko małymi kroczkami ;) Mimo, że konkurencja duża to sie nie poddaje.A to jest najważniejsze!

korner 23.05.2015 *.89-74-4-182.dynamic.chello.pl

80

Firmę da się ząłożyć za małe pieniądze, oczuwiście zależy wiele od branży, ale jeszcze pamiętam czasy, kiedy zakładana była moja firma i co? Nie mieliśmy własciwie nic, zamiast biura były dwa kontenery sanitarne biurowe i to właściwie tyle. Z resztą firma, która nam te kontenery wynajmowała jakoś tak bardzo dlugo bardzo nam kibicowała http://www.wcserwis.pl/kontenery_poz.php (dzięki chłopaki!) i nadal jakiś kontakt utrzymujemy. Było cieakawie, może trochę ciężko, ale nikt nie narzekał, bo wiedzieliśmy, że robimy to po to, żeby firma rosła w siłę, no i się udało, teraz mamy swoje biuro. I to w centrum miasta :)

Ed Brz 13.09.2015 *.176.221.121.207

8

W przypadku tak małej kwoty na załóżenie biznesu nie ma szans na zwrot pieniędzy miesięcznie 6 tys. złotych. I to jeszcze pracując na etacie .Trochę dziwi mnie,ze pytanie zadaje tutaj osoba pracujaca w banku bo jednak mając taką pracę trzeba mieć pewne informacje o sprawach finansowych ( no chyba,że jesteś woźnym...).

Niewielkie kwoty dość trudno jest zainwestować. Jeśli chcesz mniej więcej coś zarobić to proponowałbym postawić na pożyczki krótkoterminowe albo po prostu odłożyć na lokacie. Poczytaj sobie jeszcze to: http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/w-co-inwestowac-male-kwoty/

DoradcaOnlineMUKE 13.09.2015 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

2

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach
kampanii informacyjnej skierowanej do wszystkich zainteresowanych
rozwojem zawodowym i direct sales. Chętnie przedstawię i omówię
korzyści oraz szczegóły współpracy z MUKE. Twórz z nami nową jakość na
rynku sprzedaży bezpośredniej!


Jeśli macie jakiekolwiek pytania, zapraszam do dyskusji w tym wątku.


Jestem do Waszej dyspozycji.
Daniel
Doradca online MUKE
muke.com.pl

harmidon 15.09.2015 *.91.231.106.152

10

jak już coś otworzysz i będziesz potrzebował reklamy to sprawdź -> magnesy na samochód :) moim zdaniem nie ma lepszej reklamy niż magnesy na samochód.

Julia Mroczek 16.09.2015 *.176.221.121.207

51

Tutaj masz dobry artykuł o tym:

http://www.jaw.pl/2015/09/zakladasz-firme-zobacz-aktualny-ranking-kont-firmowych/

Polecałabym się zainteresować ofertą Smart Banku bo nie ma tam żadnych opłat. Jest to jedno z niewielu całkowicie darmowych kont osobistych. Wiele osób niestety o tym nie wie i zakłada konta w bankach z bardzo wysokimi opłatami. Ostatnio zgadałam sie na przykład ze znajomym i okazało się,ze za konto płaci... prawie 20 zł miesięcznie. Przecież to czyste zdzierstwo.

Jan33 16.09.2015 *.entcw2.et.tu-dresden.de

127

Też zamierzam otworzyć własną DG. Orientujecie się może w jakich bankach mają korzystne oferty kont osobistych? Najlepiej, aby nie było żadnych dodatkowych opłat.

korner 17.09.2015 *.testimo.gl.digi.pl

80

Jedyne co przychodzi mi di głowy to inwestycja w domki letniskowe. Koło Opola są miejscowości turystyczne, np. Głuchłożay, Turawa. możesz tam wykupić lub wydzierżawić kawałek ziemi i udostępniać pod namioty. Tu nie trzeba zbyt dużego kapitału. Jedyne o czym musi pomyśleć to zainstalować jakieś urządzenia ażurowe, np. takie: http://wcserwis.pl/przenosne-ogrodzenie-azurowe. Niestety, biznes ma tez swoje minusy, bo w ziemie nikt nie przyjeżdża na wczasy.

aga kropeczka 20.09.2015 *.aees238.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

do dorady firmy Muke: czym zajmuje się Wasza firma?

DoradcaOnlineMUKE 20.09.2015 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

2

Witaj aga kropeczka,

MUKE to firma z japońskim rodowodem, działająca na rynku międzynarodowym. Zajmuje się sprzedażą rozbudowanych zestawów urządzeń do produkcji i przechowywania naturalnych soków.

Daniel
Doradca online MUKE
muke.com.pl

nkuc82 20.09.2015 *.staticline-31-182-64-246.toya.net.pl

4

Zgadzam się z poprzednikami. Lepieje łykać doświadczenie z bankowców szefów, aniżeli bawić się w jakiś ryzykowny biznesior, na którym możesz się nie znać. W końcu fryzjerstwo czy warzywniak też trzeba umieć prowadzić.

korner 25.09.2015 *.87-207-121-60.dynamic.chello.pl

80

Moim zdaniem można zaczać z niewielkim kapitałem. Są różne sposoby na oszczędności. Można np wziąć leasing komputerowy Kraków i tanim kosztem wyposażyć biuro. To pozwoli rozwinąć biznes. Trzeba tylko wybrać dobrą firmę.

Franko 31.01.2016 *.89-72-212-159.dynamic.chello.pl

7

Oczywiście, że da się rozkręcić fajny biznes nie mając na początek dużych środków.

Mateusz Kosiorek 15.02.2016 *.185.49.200.95

1

Witam,

Przeczytałem powyższe wypowiedzi i zauważyłem że kilka osób ma w planach otwarcie jakiegoś biznesu. Ja mam pomysł na fajny biznes jak i plan na jego realizację. Potrzebuje wspólników na długoterminową współpracę.

Pozdrawiam

Piotr Benet 16.02.2016 *.176.221.123.220

48

Ja natomiast proponuję zastanowić się nad własnym punktem gastronomicznym.... Wbrew pozorom otwarcie nie kosztuje dużo. Coraz więcej osób odżywia sie poza domem tak wiec może być to bardzo dobra opcja. Wzięcie mają obecnie punkty ze zdrowym jedzeniem. Jest na rynku sporo kebabów ale niewiele miejsc, w których można zjeść sobie autentyczie smaczne zdrowe jedzenie.

Jaros 18.02.2016 *.84-10-61-10.static.chello.pl

14

Kiedyś można tak było zarobic sprzedając usługi finansowe, np. ubezpieczenia, ale to juz nie ten rynek. Nawet na cały eteat a nie tylko po godzinach, niełatwo zarobić 6 tysięcy miesięcznie.

Majka Leśniewska 02.03.2016 *.d45105.artnet.gda.pl

9

A ja proponuję zastanowić się nad własną agencją reklamową.... Wbrew pozorom otwarcie takiej agencji nie jest bardzo drogie a daje to duże mozliwości rozwoju osobistego,,, Drukowanie materiałów reklamowych oraz gadżetów mozecie zlecić zewnętrznej firmie. Sama obecnie prowadzę taki biznes.

fardaewelina 02.03.2016 *.user-46-113-215-19.play-internet.pl

5

przy agencji reklamowej trzeba mieć jednak pieniądze, bo to nie jest prosta branża, chyba, że chcesz pracować tylko z małymi firmami

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.