Forum: Własny biznes z małym kapitałem 1475

Adam.p 07.10.2016 *.89-68-240-33.dynamic.chello.pl

13

Jeżeli chcemy rozwijać biznes a nie mamy na to funduszy, to chyba dobrze jest poszukać albo kredytu albo np. inwestora. O ile na kredytach akżdy coś wie, to inwestorzy cały czas nie sa chyba bardzo popularną opcja, a warto ja sprawdzić. Najlepiej zgłosić się do firmy, która zbiera inwestorów. Oni robią analizy i jeżeli ktoś od nich uzna, ze ktoś moze być zainteresowany zainwestowaniem w nasz biznes, to nas ze sobą kontaktują. Coś takiego oferuje np. allstreet, polecam odwiedzić ich bloga, bo jest tam sporo naprawde wartościowych info dla ludzi, którzy jeszcze niekoniecznie wiedzą o co w tym chodzi ;)

TomaszDz74 26.10.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

15

Czy z większym kapitałem warto zainwestować w market o większej powierzchnii? Jeśli tak to jaka franczyza i od kogo najlepiej?

dawidzborowski 30.10.2016 *.178-37-151-96.adsl.inetia.pl

32

Tomasz sprawdź ofertę muszkieterów. Ja też aktualnie ją sprawdzam dokładnie i porównuję z innymi modelami

TomaszDz74 02.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

15

Poczytałem trochę jak zasugerowałeś i faktycznie mają sporo plusów. Podoba mi się, że pomagają ze wszystkim i ten temat szkoleń mnie zainteresował.

BiznesRekin31 03.11.2016 *.public-gprs386414.centertel.pl

44

Myślę, żę franczyza może być dobrym pomysłem na biznes. Kiedy czytam pismo franchising.info tylko się w tym upewniam.

adamlas 06.11.2016 *.public-gprs392870.centertel.pl

15

Ciekawi mnie to w jaki sposób przy wchodzeniu we franczyzę ze sklepem jest wybierana lokalizacja. Bo sklep, jeżeli ma przynosić zyski musi się znajdować w takim miejscu, które będzie atrakcyjne, nie będzie to zbyt blisko konkurencji... czy to franczyzobiorca sam musi znaleźć takie lokum?

Wiktor66 06.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Z tego co się orientuję to franczyzodawca sugeruje miejsce, które będzie odpowiednie na dany biznes. Chyba że przychylą się do naszej propozycji miejsca to wtedy problem z głowy

dannyboi 07.11.2016 *.212.191.4.215

9

Najpierw musisz sprawdzić, jaka jest konkurencja w lokalizacji, w której planujesz otworzyć działalność, o ile już masz jakąś wypatrzoną. W małej miejscowości, o jakiej piszesz, branża spożywcza jest jedną z najbardziej potrzebnych więc mały/średni sklepik zawsze się przyda, o ile towary będą różnorodne, a sam wygląd lokalu porządny, bo to przyciągnie klientów. Market najbardziej opłaca się we franczyzie, bo na własną rękę potrzeba by zainwestować trochę dużo kapitału, załatwić dużo pozwoleń itd., mniejszy sklep jest rozsądniejszym wyjściem - przynajmniej w mojej opinii.

kunas 08.11.2016 *.cds69.neoplus.adsl.tpnet.pl

50

Czasem niewielki kapitał wystarczy by wystartować z własnym biznesem - zależy co to ma być za firma :) Jeśli mamy zbyt mały kapitał to można pomyśleć o kredycie - wiele banków oferuje kredyty na start, nawet dla firm, które dopiero co powstały. Najpiej dopytać w banku lub w jakieś multiagencji.

BiznesRekin31 08.11.2016 *.public-gprs393667.centertel.pl

44

Z małym kapitałem można otworzyć biznesy informatyczne- tylko tu niezbędna jest wiedza infornatyczna.

Wiktor66 08.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Biznes internetowy to też jakiś pomysł, bo nie trzeba rezygnować z dotychczasowej pracy. Jednak jeżeli ktoś chce zainwestować w swoja przyszłość i stworzyć coś pewnego na długie lata z czego opłaci studia dzieci, zapracuje na godziwą emeryturę i do tego zdobędzie wiele doświadczeń to uważam, że najlepiej rozpocząć biznes właśnie pod skrzydłami franczyzodawcy stawiającego na zażyłość stosunków i atmosferę współpracy. Wiele jest takich Grup na rynku

MoniaGold27 09.11.2016 *.public-gprs386251.centertel.pl

88

Na pewno dla urodzonych handlowców można szukać szczęścia w branży MLM. Podobno można tam fajnie zarobić.

dawidzborowski 10.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

Wiktor a co polecasz? Według mnie biznes internetowy jest owszem dobry ale trzeba mieć także dużo pieniędzy na start. To nie takie proste przebić się w internecie gdzie konkurencja jest na prawdę potężna

Wiktor66 12.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Dawid - niby jest ogromna, ale istnieje bardzo dużo metod marketingu i pozycjonowania. W wypadku sklepu internetowego to polecam uczestnictwo w jakimś kursie z wykorzystania internetu w biznesie - tak na start się pewnie przyda wiedza.

Osobiście słyszałem dużo dobrego o Muszkieterach. Na zasadzie, że robią bardzo ciekawe szkolenia przygotowywujące nie tylko do pracy kierownika, ale masz też pojęcie co robi poszczególny pracownik. Z tego co się orientuje w temacie to odbywasz praktyki w czyimś sklepie.

alekow94 14.11.2016 *.public-gprs384296.centertel.pl

7

Witam. Prawdę mówiąc, zgodnie z przedmówcami, ciężko będzie Panu założyć biznes z tak małym kapitałem, przynoszący spory dochód w tak krótkim czasie. Wycena przedsiębiorstwa, które sam założyłem kilka lat temu aktualnie wskazuje na wysoką jego wartość, a więc i dochód, lecz z pewnością nie da się ot tak przeskoczyć wielu lat ciężkiej pracy, tym bardziej utrzymując wciąż pełnoetatową pracę. Pozdrawiam serdecznie.

Martynaszum 15.11.2016 *.ip-5-172-232-39.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

12

Może warto jeszcze postarać się o jakąś dotację? Coś podziałać, żeby ten kapitał zwiększyć? I co ważne by takich przedsiębiorstwach, to księgowa musi być rzetelna.

Paweł888 15.12.2016 *.176-96-149-2.nstream.pl

1

Sam od listopada szukam biznesu,pomysłu,franczyzy gdzie mogę zainwestować około 10 tyś i nie liczę jak ty na 6 tyś myślałem o zyskach 2-3 tysiące a i to jest niesamowicie trudne. Także życze powodzenia z takimi założeniami.

Z moich poszukiwań i to co znalazłem wartego uwagi (moim zdaniem) to fantommedical gabinety ogólnie związane z poprawą stanu zdrowia,poważnie rozważam wejście z nimi w układ,wkład podejrzanie mały ale możesz sobie zobaczyć może ci podpasuje temat.

Alteza sufity napinane 22.12.2016 *.d82-17.icpnet.pl

7

Oferujemy system franczyzowy, dzięki któremu inwestor otrzymuje wsparcie, techniczne i marketingowe, w uruchomieniu i prowadzeniu salonu sprzedaży sufitów napinanych.

Cieszą się one coraz większym uznaniem na rynku, gdyż, w przeciwieństwie do gipsowo-kartonowych, montuje się je szybciej i wyglądają bardziej efektownie.

zdjęcia: facebook.com/ALTEZA-sufity-napinane-1419846498250168/photos/

Kamila Wojciechowska 14.01.2017 *.dynamic-78-8-101-79.ssp.dialog.net.pl

14

Salon kosmetyczny :) A żeby zdobyć pieniądze na biznes warto czytać. Mi mocno pomogła 1 książka "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę" :)

gość17 13.02.2017 *.aly242.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam Aby stworzyć własną firmę od podstaw trzeba mieć w dzisiejszych czasach naprawdę dużo pieniedzy.Opłaca się zatem nawiązać współpracę z firmą która zrobi to za nas.Stajemy się współpracownikami biznesowymi i otrzymujemy: pełen dostęp do produktów,reklamy,kanałów dystrybucji,bezpłatnych szkoleń ,webinarów ,programów motywacyjnych itd..Pracujemy na własny rachunek bez podpisywania weksli i zobowiazań finansowych.Niczym nie ryzykujemy..Branża - produkty szybkozbywalne.

Chętnie udzielę dalszych informacji n.plawnicka@poczta.onet.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.