Forum o artykule: Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku 1475

kasia6561 15.12.2013 *.cpe-172-254-33-253.nyc.res.rr.com

1
Witam, Strasznie to wszytsko skomplikowana sie wydaje. Planuje otworzyc wlasny salon kosmetyczny i Mam pytanie, Czy jest mozliwosc zalatwienia tej calej biurokracji bez wynajmu jeszcze lokalu? Czy najpierw musze znalezc lokal I wtedy udac sie do urzedow itp? Nie chce placic czynszu za wynajem lokalu kilka miesiecy I nie zarabiac pieniedzy. Bardzo bym posila o pomoc Pozdrawiam, Kasia L

Piotr Benet 12.11.2015 *.176.221.122.149

48

podbijam pytanie.Ile trzeba mieć mniej wiecej pieniedzy?

domin89 16.11.2015 *.squarenothing.com

52

Ciekawy artykuł. Wiele osób się poddaje, bo wydaje się to skomplikowane. Faktycznie jest dużo formalności, ale też nigdy nie wiadomo ile potrzeba na start.

Ed Brz 19.11.2015 *.n20h117.sprintdatacenter.net

8

Wszystko zależy od tego jaki jest to gabinet kosmetyczny. Jeśli zamierzamy wykonywać make up czy paznokcie to nie jest to takie drogie ale jeśłi ma to być profesjonalny gabinet z prawdziwego zdarzenia to musimy liczyć się z o wiele wiekszymi kosztami. Urządzenia kosmetyczne czy do depilacji nie są tanie. Powinniście sobei również stworzyć dobry biznes plan.

patrykk 26.07.2016 *.095160158213.dynamic-ra-11.vectranet.pl

4

Jeśli na początku chcesz obciąć koszty to może zainteresuj się księgowością zewnętrzną firmy lub sama zacznij ją prowadzić. Wbrew pozorom to nie jest trudne, wystarczy, że ma się odpowiedni program komputerowy do prowadzenia obliczeń, rachunków i faktur, również tych elektronicznych.

krajanka 13.10.2016 *.212.244.185.28

1

kasia6561 wiesz, musisz mieć zarejestrowaną działalność na jakiś adres - tego nie obejdziesz. Sama się z tym zmagałam i ostatecznie wynejałem lokal. To też mnie przycisnęło do tego, żeby zacząć szybciej działać ;) jak ci się powodzi? U mnie w salonie jest bardzo ok. Niedawno odkryłam fajne kosmetyki Eldan Cosmetics - wypróbuj. Mają świetną kompozycje składników i są bardzo skoncentrowane. Moje klientki bardzo sobie je chwalą :)

beaszyd 18.10.2016 *.212.191.4.215

7

Najpierw trzeba mieć lokal zarezerwowany, bo na wniosku o zarejestrowanie działalności trzeba wpisać siedzibę firmy, no chyba, że ma nim być nasz adres zameldowania, wtedy jest prościej.

O ile dobrze pamiętam, jak wygląda ten wniosek, to jest tam miejsce na wpisanie kapitału zakładowego i chyba miejsce na dofinansowanie z różnych źródeł. Wydaje mi się, że jest kilka branż, które wymagają już na wstępie własnych nakładów gotówki, a kilka może być całkowicie sfinansowanych z zewnętrznych źródeł, jednak nie znam się na tyle, by powiedzieć od ręki, czy gabinet kosmetyczny się do tego wlicza. Na pewno trzeba mieć coś swojego, jak się staramy o dofinansowanie.

Najpierw składamy wniosek do CDEiDG, potem do Urzędu Skarbowego, ZUS-u i w razie jakichś pozwoleń, do odpowiednich instytucji. Potem czekamy na decyzję (7-14 dni) i jak się z nią zapoznamy, możemy składać wniosek o dofinansowanie/kredyt, bo zostanie nam nadany NIP i REGON, który jest potrzebny bankowi/PUP.

Kamila Wojciechowska 14.01.2017 *.dynamic-78-8-101-79.ssp.dialog.net.pl

14

Zanim się zdecydujemy na firmę warto odłożyć pieniądze. Mi mocno pomogła 1 książka, dokładnie "Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę". Książka obowiązkowa jak ktoś na poważnie myśli o firmie.

iwora 15.02.2017 *.static-78-8-9-103.ssp.dialog.net.pl

7

Zdecydowanie każde miasto studenckie powinno być dość opłacalne w tym względzie. Jest to bardzo dobry i w miarę pewny sposób na dorobienie się, a chociażby na zabezpieczenie się na przyszłość.

Jane 10.10.2017 *.apn-5-60-200-40.dynamic.gprs.plus.pl

62

Na pewno nie jest to takie łatwe, jakby się chciało, więc przyswojenie pewnej wiedzy jest konieczne.

Misia102 10.10.2017 *.aejb28.neoplus.adsl.tpnet.pl

12

Kto z Was wybiera się na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 ? Program zapowiada się interesująco, mnie najbardziej interesuje o czym będzie mówił Guinter Verheugen, Komisarz do spraw rozwoju UE .

Ewelina Marcyk 13.11.2017 *.89-64-47-12.dynamic.chello.pl

4

Ja mam swój salon kosmetyczny i cały czas próbuję go jakoś rozbudować, poszerzyć ofertę, mieć coraz więcej udogodnień dla kielnów. Ostatnio wprowadziłam możliwość rezerwowania wizyt online dzięki aplikacji mwizyta.pl :) Super opcja :)

opiekunnestbank 15.11.2017 *.aepk202.neoplus.adsl.tpnet.pl

50

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

AnnaMa 28.11.2017 *.188.146.172.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

4

Bardzo fajny i rzeczowy artykuł. Tylko mam pytanie, co potem jak już się firmę założy? Jakie formalności nas czekają? I w ogóle jaką najlepiej formę prawną wybrać?

Marek Kowalski 01.12.2017 *.user-94-254-242-111.play-internet.pl

8

Polecam przeczytać magazyn social media manager, albo chociaż artykuły , to na pewno pomoże przy starcie firmy, ale to już faza po założeniu ;)

AnnaMa 03.12.2017 *.188.146.196.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

4

A czy polecacie jakieś artykuły dotyczące mojego zapytania? Co z wyborem najlepszej formy prawnej?

Marija Kcz 22.12.2017 *.217.96.212.60.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

a czy zakladajac firme myslicie o chociazby odziezy dla swoich pracownikow? oczywiscie w zawodach tego wymagajacych, jak budowlanka czy gastronomia :) sama przymierzam sie do rozpoczecia dzialalnosci i znalazlam nawet stronę kegel24, gdzie oferują taką odzież, co myślicie? kupował ktoś z was odzież w sklepach internetowych czy u was to pracownicy się sami w nią zaopatrują?

Radosław777 16.01.2018 *.aeou109.neoplus.adsl.tpnet.pl

24

Gdzie można otwierać placówki partnerskie Nest Banku? Są jakieś wymagania, co do miasta, lokalizacji?

opiekunnestbank 22.01.2018 *.adle64.neoplus.adsl.tpnet.pl

50

Szanowny Panie, placówki Nest Banku można otworzyć w każdym mieście, w którym nie funkcjonuje już inna Placówki. W większych miastach powyżej 40 tys. mieszkańców, w których działa już nasza Placówka, można otworzyć kolejną placówkę dopiero po uzyskaniu zgody Banku. Rekomendowane jest umiejscowienie Placówki w ruchliwych miejscach, głównych ciągach komunikacyjnych, centrach handlowych. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/wymogi-lokalu.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Opiekun Klienta Nest Bank

nestbank.pl

Orest11 23.01.2018 *.194.181.117.18

3

Cóż, prowadzenie w Polsce działalności gospodarczej nie należy do najłatwiejszych rzeczy, niemniej i tak sytuacja powoli się zmienia na lepsze. Chociazby z tego względu, że rząd ma w planach zmniejszenie obciążeń biurokratycznych wobec przedsiębiorców. Niestety, zanim to się stanie, to pewnie jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.