Forum o artykule: Wybierz biznes dla siebie 1475

TomaszDz74 28.10.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

15
Lepiej inwestować w sklepy wielkopowierzchniowe czy takie małe osiedlowe?

judrs33s 29.10.2016 *.acek167.neoplus.adsl.tpnet.pl

6

Przy wielkopowierzchniowych, większe możliwości, ale i większe ryzyko.

dawidzborowski 30.10.2016 *.178-37-151-96.adsl.inetia.pl

32

Czemu niby większe ryzyko? Jeśli ma kapitał na start to raczej mało prawdopodobne, że na tym straci

WiktoriaOlecka 01.11.2016 *.afz8.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam. Mój wpis się nie ukazał więc spróbuję raz jeszcze. Dotarła do mnie pantoflowo oferta franczyzy w Body Shape & Beaty coś podobnego do Studio Figura jednak za znacznie mniejszą kwotę inwestycji bo zdaje się 40 000. Dodatkowo co mi się bardzo spodobało to gwarancja odkupu studia modelowania sylwetki za min. 120 000 zł co wydaje się super układem. Mają mało placówek więc szukamy z koleżanką jakichś namiarów na nich bo mam jedynie adresowe oraz wasze opinie na temat tej franczyzy bo być może też stykneliście się z tym konceptem biznesowym. Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Wiktoria

TomaszDz74 02.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

15

Podobno bardzo ciekawą ofertę ma Grupa Muszkieterów. Sam się waham właśnie między taka małą żabką a wielkopowieszchniowym sklepem, ale jednak bardziej przekonuje mnie Muszkieter.

efilew 04.11.2016 *.212.191.4.215

3

sklepy osiedlowe zaczynają upadac i wieksze markety wygrywaja

bohdan 06.11.2016 *.87-99-23-244.internetia.net.pl

16

no tak, ale mały slep jesteśmy otworzyć i prowadzić nawet sami, a wieksze wymagają od nas ogromu nakładu i czasu i środków. Masz doświadczenie?

adamlas 06.11.2016 *.public-gprs392870.centertel.pl

15

chyba dobrze byłoby zainwestować w duży sklep, ale w mniejszej miejscowości, bo jest bardziej atrakcyjny dla mieszkańców, a dodatkowo nie ma wtedy dużej konkurencji, raczej sam stanowi niemałą dla osiedlowych sklepików

Wiktor66 07.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Tylko czy to nie jest tak, że lokalizację wybiera franczyzodawca na podstawie swoich badań rynku?

dawidzborowski 10.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

Sprawdzić lokalizację u detektywa? Tym się zajmują odpowiedni ludzie, którzy sprawdzają pod kątem biznesu dane miejsca. Na pewno nie jest to robota dla detektywa :P

adamlas 12.11.2016 *.edm112.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

miałem na myśli to, że niektórzy franczyzodawcy celują głównie w mniejsze miasta, dzięki temu ich oferta jest ciekawa i przystępna w kwesti kapitału

dawidzborowski 13.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

>>Martynaszum
Tylko trzeba uważać aby nie kupić firmy z długami... Jeśli ktoś sprzedaje firmę to albo nie idzie to dobrze albo z jakiegoś innego powodu ale raczej nikt by nie sprzedawał czegoś co przynosi zysk. Oczywiście ktoś może nie mieć pieniędzy na dalszą inwestycję a biznes może być ok jednak jest to loteria trochę. Bardziej przemawia do mnie franczyza.

>>adamlas
jak najbardziej - weź pod uwagę, że sklepy wielkopowierzchniowe chcą się znajdować na osiedlach mieszkalnych coraz częściej wypierając małe sklepy. Jeśli w jakimś małym mieście nie ma takiego sklepu jeszcze to nie ma się co zastanawiać. To już nie te czasy gdzie na zakupy do marketów jeździło się do miast wojewódzkich :P

dawidzborowski 13.11.2016 *.37-128-72-170.adsl.inetia.pl

32

znaczy wiesz - ja nie jestem żadnym ekspertem od tego po prostu tak słyszałem ale na pewno jakieś teoretyczne szkolenia też są - wiedza teoretyczna też jest bardzo ważna.

kopera 14.11.2016 *.212.191.4.215

5

Ja mam ochotę na rozpoczęcie nowego biznesu - tym razem sklep internetowy. Odchodzą koszty lokalu w dobrej lokalizacji, oczywiście dochodzi obsługa IT, pozycjonowanie, adwordsy... No ale na tego typu wydatki trzeba też odkładać w przypadku sklepów stacjonarnych - w wielu branżach strona www jest po prostu niebędna. Co o tym sądzicie?

Wiktor66 16.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Wiedza teoretyczna i praktyczna to taki must have jeżeli zaczynamy biznes. Szczególnie gdy mowa o takim markecie gdzie naprawdę mamy czym się zająć i kogo nadzorować, a skądś wiedzę na ten temat mieć musimy dlatego szkolenia są idelanym rozwiązaniem.

Wiktor66 16.11.2016 *.host-12-117.internetunion.pl

29

Z tego co można zauważyć to np. Intermarche w dużych miastach najczęściej są usytuowane w galeriach handlowych i jakoś wcale tak dużo ich nie ma, ale natomiast w mniejszych miasteczkach/miastach już znacznie częsciej możemy się spotkać z tym szyldem. Dobry pomysł na dotarcie do klienta, a dla inwestora też jakaś przesłanka, że sklep powstanie w miejscowości gdzie faktycznie będą obroty i klienci

mauro 19.11.2016 *.afoj235.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Lepiej w duze sklepy, bo tam Polacy wolą robic zakupy.

adamlas 20.11.2016 *.public-gprs383597.centertel.pl

15

>>dawidzborowski dzięki za odpowiedź, właśnie o to mi chodziło, ludzie teraz lubią mieć ulubiony sklep na miejscu i raczej sporadycznie jeżdżą gdzieś dalej, szczególnie jeżeli chodzi o spożywkę. To logiczne, że jeżeli w Twoim mieście jest sklep danej marki, to chętniej wchodzisz do sklepu pod tym samym szyldem, będąc nawet na końcu Polski, bo jest Ci znany i nawet nadrobisz trochę drogi, zeby tam dotrzeć. Dlatego w cenie są marki "blisko ludzi", ceniące stałych klientów

piter_r 22.11.2016 *.217.153.72.98

6

Też uważam, że lepszy jest duży market niż mały sklepik, chyba że ten sklepik będzie oferował faktycznie jakościowo dobre produkty lub produkty inne niż konkurencja, np. będzie się specjalizował w produktach bezglutenowych albo generalnie zdrowej żywności. Co do marketów, to franczyza jest super rozwiązaniem, ponieważ ryzyko nie jest tak duże jak przy zakładaniu firmy samemu

baarteek399 23.11.2016 *.edf153.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Myślę że to zależy od ilości posiadanego czasu i pieniędzy.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.