Fit Cake

INFORMACJE O SYSTEMIE FRANCZYZOWYM

OPIS SYSTEMU FRANCZYZOWEGO

Opis systemu franczyzowego Fit Cake

Wspólnie ku zdrowej przyszłości: 300 lokali Fit Cake do 2030 roku

 Nasze motto: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie. Stwórzmy razem 300 lokali do 2030 roku.”

Kim jesteśmy?

Fit Cake to innowacyjna sieć franczyzowa, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży zdrowych słodyczy bez cukru. Unikalna koncepcja biznesowa jest idealna dla przedsiębiorczych osób poszukujących sprawdzonego pomysłu na biznes. Naszym celem jest budowanie z franczyzobiorcami FIT FAMILII – partnerskiej relacji opartej na zdrowym stylu życia i stabilnym biznesie, bez konieczności podpisywania weksli.

Nasza historia

Fit Cake to nie tylko firma, to historia ludzi, którzy postanowili zmieniać świat poprzez zdrowe wybory. Nasza historia zaczyna się w niewielkiej miejscowości na Podlasiu, skąd  pochodzi Ewelina Choińska, współautorka bezcukrowych deserów, które podbiły serca klientów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Przez lata była utytułowaną zawodniczką fitness, a jej poszukiwania alternatyw dla niezdrowych słodyczy doprowadziły do narodzin Fit Cake. Jej historia to inspirujący dowód na to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Rafał Kościuk, życiowy partner Eweliny, dołączył do niej w tej pasji. Wspierając ją, pomógł przekształcić małą manufakturę, którą prowadziła w Białymstoku, w dynamicznie rozwijającą się sieć franczyzową. Choć początkowo nie taki był cel założenia przez nią tej działalności, to dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu Fit Cake stało się symbolem zdrowego stylu życia i jakościowych, bezcukrowych przysmaków.

Transparentność i przejrzystość

Nasza umowa franczyzowa jest dostępna na każdym etapie komunikacji, co zapewnia pełną przejrzystość i ułatwia podejmowanie świadomych decyzji. Marka FIT CAKE aktywnie zachęca potencjalnych franczyzobiorców, zarówno w wywiadach, jak i bezpośrednich rozmowach, do wymagania od centrali pełnej dokumentacji franczyzowej już na etapie podejmowania decyzji o współpracy, a nie dopiero po zainwestowaniu. Dzięki temu przyszli partnerzy mogą dokładnie zapoznać się z warunkami i zobowiązaniami przed dokonaniem inwestycji.

W Fit Cake stawiamy na transparentność i wsparcie naszych franczyzobiorców, dlatego stworzyliśmy wewnętrzne platformy zakupowe, które są bezpośrednio połączone z naszymi dostawcami. Naszym priorytetem jest uzyskanie jak najlepszych cen na składniki, nie zaś generowanie zysków z ich sprzedaży. Dzięki temu możemy zapewnić naszym franczyzobiorcom najwyższą jakość produktów przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjnych cen, co przekłada się na większą dostępność i satysfakcję naszych klientów.

Informacje i wsparcie

Na stronie fitcake.pl znajdziesz pełne informacje o naszych produktach, w tym wartości odżywcze i kaloryczność. Oferujemy również bezpłatne plany dietetyczne z propozycjami posiłków, które można łatwo pobrać.

Nasza siła

Jedną z największych zalet franczyzy Fit Cake jest silna marka i szeroka rozpoznawalność. Obecnie posiadamy ponad 80 lokali w Polsce i na świecie, w tym: na Malcie, w Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Rumunii, a także budujemy struktury w Niemczech, USA i Dubaju.

Elastyczność i odporność na kryzysy

Fit Cake rozwija się dynamicznie, odnotowując kilkudziesięcioprocentowy wzrost rok do roku. Nasz elastyczny system franczyzowy Fit Cake Flex jest dopasowany do potrzeb i portfela franczyzobiorcy. Wprowadziliśmy pakiet środków zaradczych, które dają większe bezpieczeństwo inwestorom, takich jak: zamrożenie płatności, kredyt na otwarcie kawiarni, pomoc prawną w negocjowaniu cen najmu i pozyskiwaniu dotacji.

Innowacje technologiczne

W 2022 roku wprowadziliśmy innowacyjny system dostaw oparty na robocikach Fit Cake, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjnych kurierów. Te zaawansowane technologicznie urządzenia są w stanie efektywnie i szybko dostarczyć zamówienia do naszych klientów, gwarantując świeżość i terminowość dostawy.

W 2023 roku zdecydowaliśmy się na kolejny krok naprzód, inwestując w zaawansowany system GIS (Geographic Information System). Ten system informatyczny umożliwia nam dokładną analizę danych geograficznych, co pomaga naszym franczyzobiorcom w dokonywaniu świadomych i optymalnych decyzji dotyczących lokalizacji swoich placówek. Dzięki GIS możemy analizować różnorodne czynniki, takie jak ruch uliczny, demografia, konkurencja oraz dostępność miejsca, co pozwala nam wybrać najbardziej korzystne miejsca dla otwarcia nowych lokali Fit Cake.

Certyfikaty i organizacje

Podnieśliśmy standard sieci, dołączając jako sygnatariusz Kodeksu Dobrych Praktyk dla Rynku Franczyzy oraz wchodząc do Polskiej Organizacji Franczyzodawców (POF). Właściciel sieci Rafał Kościuk został wybrany do władz POF jako Członek Rady Nadzorczej.

Obecnie jesteśmy w zaawansowanym procesie certyfikacji naszego menu bez glutenu, co jest kluczowym krokiem w naszej misji zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów dla naszych klientów. Dążymy do tego, aby cała nasza sieć była w pełni dostosowana do potrzeb osób z celiakią oraz innych schorzeń wymagających ścisłej diety bezglutenowej.

Nasze produkty

Oferujemy szeroką gamę fit słodyczy, w tym ciacho bez cukru, torty bezglutenowe, batony funkcjonalne, wegańskie lody, bezcukrowe czekolady, owsianki, jaglanki i koktajle. W 2022 roku rozpoczęliśmy sprzedaż mącznych mieszanek, które pozwalają na wypiekanie zdrowego pieczywa w domu.

Fit Cake to nie tylko kawiarnia – to laboratorium smaku, gdzie każdy kęs to owoc wielomiesięcznych eksperymentów i starannie opracowanych receptur. Nasze bezcukrowe desery to autorskie dzieła, stworzone z pasją i troską o zdrowie naszych klientów.

W naszych kawiarniach często wprowadzamy innowacje, które stawiają nas w czołówce trendów kulinarnych. Jako pionierzy w branży, często stajemy się pierwszymi w mieście, którzy wprowadzają nowe smaki i koncepty. Ludzie szukają nas, bo chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami zdrowego odżywiania, a my jesteśmy tutaj, by spełniać ich oczekiwania.

Fit Cake  to nie tylko niskokaloryczne desery, lecz także kawa prosto  naszej własnej z palarni OK COFFEE.  Kładziemy nacisk na doskonałą jakość i świeżość, co przejawia się w starannie wyselekcjonowanej kawie, przygotowywanej przez doświadczonych baristów.

W Fit Cake stale dążymy do perfekcji w dostarczaniu zdrowych i smacznych deserów, dlatego stworzyliśmy własny erytrytol, naturalny słodzik, który jest podstawą wielu naszych bezcukrowych produktów. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością i składem naszych słodyczy, co pozwala nam zagwarantować, że są one nie tylko pyszne, ale także zdrowe.

Misja społeczna

Fit Cake współpracuje z fundacjami opiekującymi się diabetykami i osobami z celiakią, prowadzi warsztaty dla dzieci chorych na cukrzycę oraz organizuje dla nich imprezy. W 2021 roku powołaliśmy do życia Fundację Fit Cake „BezCukrowi”, której celem jest pomoc dzieciom chorym na cukrzycę i edukacja ich rodziców.

W Fit Cake nie tylko dbamy o zdrowie naszych klientów, ale również o zdrowie naszej planety. Jesteśmy dumni z naszego programu sadzenia drzew, który jest integralną częścią naszej ekologicznej misji. W ciągu ostatnich dwóch lat posadziliśmy już 350 drzew, a to dopiero początek!

Naszym ambitnym celem jest posadzenie co najmniej 1000 drzew do 2030 roku. Wierzymy, że każda posadzona roślina przyczynia się do poprawy jakości powietrza i klimatu, a także tworzy piękniejsze i zdrowsze otoczenie dla przyszłych pokoleń.

Jesteśmy Eko

W Fit Cake kładziemy ogromny nacisk na zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczną. Nasza filozofia "zero waste" sprawia, że w naszych kawiarniach nic się nie marnuje. Stworzyliśmy zamknięty obieg jedzenia, który pozwala nam maksymalnie wykorzystać każdy składnik.

Każdy etap produkcji naszych deserów jest starannie zaplanowany, aby minimalizować odpady. Nasze opakowania są ekologiczne, a procesy produkcyjne zoptymalizowane pod kątem minimalizacji śladu węglowego. Dążymy do tego, aby każdy aspekt naszej działalności był jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

 

Więcej informacji znajdziesz w naszych mediach franczyzowych: instagram i facebook.

JEDNOSTKI WŁASNE

2

JEDNOSTKI FRANCZYZOWE

 • Placówki franczyzowe gotowe: 80, w tym  punkty w Austrii ( Master ), Niemczech (Master), Szwecji, Hiszpanii, Rumunii (Master) i na Malcie;
 • Placówki franczyzowe w realizacji:  24  w Polsce 6 za granicą, w tym w USA i Dubaju;
 • BHAG na 2030 to 300 placówek  przy założeniu 150 lokali w 2026 roku
ZDJĘCIE PUNKTU SYSTEMU
INFORMACJE DLA FRANCZYZOBIORCY

WSPARCIE DLA FRANCZYZOBIORCY

Przewagi Fit Cake

 • Elastyczny system franczyzowy Fit Cake Flex
 • Sprawdzony produkt i know-how
 • Silna marka i rozpoznawalność
 • Opieka prawna i wsparcie marketingowe
 • Niskie koszty inwestycji
 • BRAK PROCENTU od obrotu franczyzobiorcy
 • Możliwość dokupowania modułów wzbogacających ofertę
 • Regularnie odświeżana księga autorskich przepisów
 • Profesjonalne wsparcie w zakresie wizerunku
 • Nowoczesny system GIS do analizy lokalizacji
 • wiarygodność, wynikająca z tego, że marka nie jest nowicjuszem na rynku, zna jego realia, a wszystkie lokale franczyzowe utrzymały się mimo niesprzyjających warunków gospodarczych;
 • każdy franczyzobiorca ma swojego opiekuna jak również „parasol ochronny ", który zapewni jedna z kilku kancelarii prawnych Fit Cake;
 • podręcznik operacyjny w którym znajdziesz wszystkich dostawców, zdjęcia, porady;
 • podręcznik HACCP – niezbędny i wymagany przez Sanepid;
 • projekt technologiczny, zgodnie z którym będzie tworzona placówka, oraz dzięki któremu wykorzystamy w 100% możliwości lokalu; 
 • elastyczne podejście do każdego inwestora i pomoc na wszystkich etapach zakładania biznesu, a potem stała ewaluacja i wsparcie rozwoju.
 • Nie nakładamy dodatkowych kar za rozwiązanie umowy i nie wymagamy podpisywania weksli

PRZEWIDYWANA SUMA INWESTYCJI

 • minimalna kwota inwestycji 22 tys. zł netto + koszt remontu i wyposażania kawiarni w zależności od stanu lokalu 
 • koszt każdej dokupionej opcji zgodny z cennikiem;
 • możliwość wykonania wstępnej koncepcji technologii wybranego lokalu przed podpisaniem umowy franczyzowej, co pozwala na dokładne oszacowanie kosztów adaptacji pomieszczeń (z doświadczenia wiemy, że trzeba liczyć się z kosztem 1-2 tys. zł za metr kwadratowy, choć trzeba mieć na uwadze inflacje i rosnące ceny w budowlance);
 • miesięczna opłata franczyzowa ustalana indywidualnie lub stała kwota 800 zł netto za markę FIT CAKE przy uwzględnieniu płatności terminowych zgodnie z 14 dniowym terminem płatności.
 • NIE POBIERAMY ŻADNEGO PROCENTU (%) OD OBROTU FRANCZYZOIBORCY - Państwa obroty są naszą dumą i nie szukamy w nich dodatkowych zysków!
 • Opłaty w sieci Fit Cake są czytelne i bez kombinacji.
 • Nie wymagamy zakupów z centrali pół-produktów. Nasi Partnerzy mają rabaty sieciowe u producentów wypracowane przez 7 lat.

PODSTAWOWE WYMAGANIA SIECI

Wymagania dla Franczyzobiorców

 • Minimalna liczba mieszkańców: 10 tys.
 • Pasja do realizowania misji Fit Cake
 • Rozmowa kwalifikacyjna z właścicielami sieci

Dodatkowo, naszym franczyzobiorcom zapewniamy stałe wsparcie na każdym etapie inwestycji. Niezależnie od tego, czy dopiero zakładają swoją kawiarnię czy prowadzą ją od lat, zawsze mogą liczyć na nasze doświadczenie i pomoc. Dzięki naszemu zaangażowaniu, każdy franczyzobiorca może czuć się pewnie i komfortowo w prowadzeniu swojego biznesu.

Nasz motywujący hasztag na kolejne lata brzmi: #ZdrowaFranczyza, #BezGranicZdrowia – twórzmy przestrzenie, gdzie słowo "BEZ" staje się magicznym "dopełniaczem marzeń", oferującym zdrowe alternatywy dla tradycyjnych słodyczy.

 


INFORMACJE O FRANCZYZODAWCY
franchising association

4 You Sp. z o.o.

ul. Przepiórcza 8, 16-001 Księżyno

506 110 030

kontakt@fitcake.pl

fitcake.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Rafał Kościuk

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Fit Cake.

Wiadomość
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *

Administratorem danych osobowych jest firma 4 You Sp. z o.o. (ul. Przepiórcza 8, 16-001 Księżyno). Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia szczegółów dotyczących systemu franczyzowego Fit Cake oraz nawiązania współpracy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji powyższych celów. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych dostępne są w polityce prywatności na stronie fitcake.pl.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów i prezentowane są w celu przybliżenia zasad współpracy z każdą z firm. Przed podpisaniem umowy każdy kandydat na franczyzobiorcę lub partnera powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty i wiarygodność informacji podawanych przez twórcę systemu. Wydawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez użytkownika określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze informacjami zawartymi w katalogu franczyz.

Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.

PROFIT system sp. z o.o., wydawca portalu Franchising.pl, informuje, że nie gromadzi, ani nie przetwarza  informacji wysłanych za pomocą formularza kontaktowego. Wszystkie informacje wprowadzone w ankiecie są wysyłane jako email do organizatora systemu wymienionego w katalogu franczyz. Podmiot otrzymujący przesłane informacje będzie je wykorzystywał w celu udzieleniu informacji na przesłane zapytanie. Przesłanie jakichkolwiek swoich danych osobowych jest dobrowolne, a podmiotem odpowiedzialnym za gromadzenie i przetwarzanie ewentualnych danych osobowych jest organizator systemu otrzymujący formularz kontaktowy.